обрив от жегата - с какво да мажа?

  • 19 523
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Обрив не се маже.. Особено на толкова малко бебе  Rolling Eyes
Дръж го голичко и на хладно.
Най-много с кърма го намажи, но в никакъв случай не с олио, зехтин и други мазнини от растителен или животински произход- те загряват. Най-добре не мажи с нищо и го дръж повечко голичко.

# 16
  • Мнения: 780
Лекарката ми беше казала да тампонирам пъпките със смрадлика.Но бебето ти е много мъничко, не знам дали е подходяща.

# 17
  • Мнения: 2 524
Дано да не повтарям темата... Проблемът на бебка е следният - от обилното изпотяване в тези жеги, гънките на вратлето са целите в обриви, малки червени пъпчици, които в последствие стават с бели връхчета. И едната ръчичка от рамото до лакътя цялата е в същия обрив и ми е много жал, че малката се измъчва. Мазах с Дефламол, засега няма ефект! Имали ли сти подобен проблем и как сте го решили? Благодаря ви предварително!!!
Така, както го описваш може да става въпрос не за претопляне, а за хормонална еритрема - това е състояние при новороденото, при което се отчиства от натрупаните през вътреутробното развитие хормони на майката и избиват пъпки. Не се маже с нищо, минава отсамосебе си до края на първия месец.
Ако е от претопляне - ежедневно къпане и осигуряване на по-хладно място за бебето. Имай предвид, че бебетата в този период нямат развита терморегулация. Дали им е топло или студено се установява чрез пипане на върха на нослето.

# 18
  • Мнения: 252
аз мажа с BABYTAN или с едно друго Pavloderm и двете са много хубави за подсичане и за обриви

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз мажа с Хип против подсичане

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Леко минавах върху обрива с памуче напоено с преварена вода със щипка сода в нея.

# 21
  • Мнения: 257
Оставяй го голичко само по памперс, не го мажи с нищо, по начестичко му измивай засегнатите участъци и ще видиш, че ще се управи Peace То в тия жеги няма начин просто.  bouquet

# 22
  • Мнения: 14 490
аз не мажа с нищо. отминават си, после пак се появяват и така.

# 23
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Оставяй го голичко, за да се проветрява. И ние получихме такъв обрив около 40 дни, но мина без да го мажа. Докторката ни изписа един балсам на д-р Тайс, който го взен, но не го използвах, защото видях, че започнаха да отшумяват пъпчиците. Сега, обеча, започна от топлината за се обрива гръбчето му, особено като спи в количката от изкуствената  материя и започнах да я мажа с този балсам и обрива минава бързо - просто е вълшебен. Въпросният балсам струва около 10 лв и е следния NACHTKERZEN БАЛСАМ основна грижа за кожата
Ето виж линка за него: http://naturprodukt.bg/produkti/DR._THEISS/grija_za_kojata/index.php

# 24
  • Мнения: 4 292
Минавах с памучен тампон с розова вода. Педиатърката така ме беше посъветвала.
Дръж детето на по-хладно и нека е по-разсъблечено. Внимавай да не разпространиш пъпчиците - каквото и да слагаш, само нанасяй, без да втриваш.

# 25
  • Мнения: 27 524
С нищо не бива да мажеш  Naughty Само редовно изплакване с хладка вода, проветриви помещения, свободни и памучни дрешки. Това е  Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Ако е от жегата обрива трябва на хладно сам да изчезва. Може да е от друго. По-добре се консултирай с лекар.
И аз така мисля. Ако е от топлината, хубаво е кожата да стои повече на въздух и винаги да помистваш, ако след ядене се "омаже" по вратлето  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 39 764
И Алекс имаше лек обрив, макар че го държа леко облечен. Мия хубаво гушката, гънките, попивам водата и го оставям голичък.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 721
Много сте мъчнички и не знам какво да те посъветвам Rolling EyesПо добре питай педи...
На нас също ни излизат такива пъпчици и след като отидохме на дерматолог ни казаха,че това се нарича Потница и ни предписаха течна пудра която се прави в аптека!

# 29
  • Мнения: 764
Здравейте.И моето мъниче има този проблем,а е само на 1 мес.Лекарката ни изписа крем Адвантан.Обрива беше изчезнал за 2-3 дни,но сега пак се появи и е повече,така че незнам дали крема действа Sad
малко ме стресна това с лекарката, която е препоръчала адвантан. Доколкото знам, тъй като аз години наред си мажа ръцете с него, защото имам някаква алергия, това е на кортизонова основа и хич не е препоръчително за деца. Кожата на детето може да свикне на по-силни неща и после да не се влияе от по-леките. да не говорим, че кортизона деформира кожата.
Когато синът ми получаваше обриви по тила от изпотяването, аз мажех с неговата козметика на Мустела и най-вече с цинковия крем. Помагаше.
най-добре се посъветвай с педито, нека погледне детето, защото може да е от друго.

Общи условия

Активация на акаунт