Как да се подготвим за бременността?

  • 5 735
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Ами работя аз по психическата подготовка, мисля си: "ще стане, ще стане..." и тука все ще се намери някой в този форум дето да обясни, че то не ставало толкова лесно.  Sad
По ведро бе, другарки!
Аз лично невиждам нищо лошо в позитивното мислене.
    smile3501 напълно те подкрепям!!!! Вярно е, че няма как без различни мнения, но защо не се стърпите поне веднъж да не натяквате колко трудно става? Искам да ви кажа, че аз чета форума от много време. Много е депресиращо това непрестанно "секване" на който и да е било ентусиазиран човек, взел едно от най-важните решения в живота си. Защото истината е, че никой не знае дали ще е от първия път или след безброй опити, но всички се надяват.  JanyAp продължавай в същия дух, запази ентусиазма си и най-искренно ти пожелавам да размахаш през септември двете чертички пред гордият бъдещ татко (а защо не и по-рано?)!!!

# 16
  • Мнения: 2 825
Щом си минала профилактично покрай гинеколога и той ти е дал зелена светлина, остава да действате по въпроса Simple Smile
Яж и пий всичко което ти душа сака, наслаждавай се на живота и ще стане перфектното бебе Simple Smile Не го мисли много, че те бебетата с мислене не стават.

И фолиевата киселина я почвай от сега  Peace


# 17
  • Мнения: 4 358
Щом си минала профилактично покрай гинеколога и той ти е дал зелена светлина, остава да действате по въпроса Simple Smile
Яж и пий всичко което ти душа сака, наслаждавай се на живота и ще стане перфектното бебе Simple Smile Не го мисли много, че те бебетата с мислене не стават.

И фолиевата киселина я почвай от сега  Peace
Peace - Точно. И в друга тема писах . бебета от писане по форумите не стават Wink - Секса да не забравите Peace


[/quote]

# 18
  • Мнения: 4 358
И ние те подкрепяме де Wink, не само тя Sad.
Хайде действай.Фолиевата купи ли да пиеш?
Скоро да се похвалиш Hug, може да не чакаш до септември Wink

# 19
Извинете ме за въпроса,но има ли различни видове фолиева киселина?-като отида в аптека какво да търся точно-кой е най-добрият вариант newsm78

# 20
  • Мнения: 1 775
Извинете ме за въпроса,но има ли различни видове фолиева киселина?-като отида в аптека какво да търся точно-кой е най-добрият вариант newsm78
Аз пия Neopholic Meta (L-метил фолиева киселина). До колкото ми става ясно от листовката, фолиевата киселина изпълнява своите функции в организма, едва след като се превърне в L-метилфолат. Ако приемаш обикновена фолиева киселина, има 12% опасност тя да не се превърне в L-метилфолат поради генетичен ензимен дефект. Това ще направи приемането и безмислено, тоест пак има риск от раждане на дете със spina bifida. При приемането на Neopholic Meta, този риск се елиминира. Струва около 9-10 лева и стига за 3 месеца.

# 21
  • Мнения: 4 358
Това за Фолиевата не го знаех newsm78 - мислех че отиваш в аптеката и казваш Фолиева киселина - явно не е така newsm78

# 22
Благодаря ти за това уточнение!Стискам палци на всички-пожелавам Ви късмет!Ще си позволя да цитирам Бъни-"бебета от писане по форуми не стават" и все пак със сигурност форумът помага с ценни съвети.

# 23
  • Мнения: 1 775
Благодаря ти за това уточнение!                             ...и все пак със сигурност форумът помага с ценни съвети.
Да, наистина, аз също разбрах за Neopholic Meta от форума  Peace.

# 24
  • Мнения: 4 358
Благодаря ти за това уточнение!Стискам палци на всички-пожелавам Ви късмет!Ще си позволя да цитирам Бъни-"бебета от писане по форуми не стават" и все пак със сигурност форумът помага с ценни съвети.
Имах предвид секса  да не се забравя Mr. Green - шега беше Hug
И не забравяйте да обичате мъжа до вас Peace - сега още повече Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 436
и тука все ще се намери някой в този форум дето да обясни, че то не ставало толкова лесно.  Sad

Така е, но момичетата не го казват с лошо чувство, а от опит  Naughty.

# 26
  • Мнения: 526
Здравейте! От скоро чета темите и мисля, че тази е много полезна за жени, които те първа им престои бременност-като мен  Mr. Green
С моя любим вече плануваме бебе и скоро започваме да го правим (малко грубо прозвуча  Rolling Eyes Embarassed). Но имам много въпроси и се надявам, че тук е мястото да ги поставя. Извинете ме предварително ако ви се сторят глупави, но мисля, че са основателни.
-Трябва ли да отслабна още, тъй като имам около 5килца над нормата?
-Трябва ли да променя начина на хранене и ако да-какви храни е препоръчително да консумирам?
-Необходимите изследвания при планиране на бременност кога трябва да се напавят-когато все още се работи по бебето или вече когато съм разбарала за него?
-За фолиевата кисилина-видях, че има значение каква се пие, че започва пиенето 3 месеца преди заченването. Но задължителна ли е?
Спирам, че много станаха въпросите  Embarassed

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Темата е много полезна (поне за мен) Peace
За фолиевата киселина незаех този факт.Скоро мисля да започвам и аз да я пия защото като си дойде моя приятел сме се разбрали да действаме по въпроса за бебе  Hug  Praynig

# 28
  • Мнения: 1 775
-За фолиевата кисилина-видях, че има значение каква се пие, че започва пиенето 3 месеца преди заченването. Но задължителна ли е?
Не смятам, че е задължителна, но защо би рискувала да не я приемаш, ако по този начин намаляваш риска от spina bifida за бебето? Фолиевата киселина все пак е една хранителна добавка, не е лекарство.

# 29
  • Мнения: 526
-За фолиевата кисилина-видях, че има значение каква се пие, че започва пиенето 3 месеца преди заченването. Но задължителна ли е?
Не смятам, че е задължителна, но защо би рискувала да не я приемаш, ако по този начин намаляваш риска от spina bifida за бебето? Фолиевата киселина все пак е една хранителна добавка, не е лекарство.

Напълно съм съгласна с теб! Независимо дали е задължително или не, ще я пия, за да предпазя бъдещото си бебе. Ще направя всичко само да се роди живо и здраво  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт