Пробиване на уши

  • 10 452
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На дъщеря ми й пробихме ушите на 9 месеца. И не сме имали никакви проблеми-нито плака, нито и се възпалиха ушите, нито пък си ги дърпа. На племенницата ми и ги пробиха също на 9 месеца. Та сега ходи на ясла, но досега никой не и е дърпал ушите заради обиците! Не мисля, че имате някакъв проблем! newsm10

# 16
  • Мнения: 3 042
Аз нямам щерка, но ще споделя от личен опит - моите уши ги пробиха като бях на 12 години  в ушното отделение, само поисках, сестра ми и тя тогава( на 7 години). За съжаление съм алергична към всичко с изключение на сребро(но трябва да е без родиево покритие) и злато. Такива нося и досега.
А за обички в яслата и градината - не препоръчвам, губят ги, нараняват се, въобще детска му работа. А на бебе - не ми харесва, както писа някой по-горе - гола главичка с обички  Crazy

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А какво мислите за пробиване на уши на малки бебета. Например преди годинката?
ах , подстрекателка  Wink  Wink Wink
ами доста неща са се изписали по тази тема . потърси .....
аз нямам нищо против, дъщеря ми е с обици от 3-я си месец .не виждам нещо лошоили нещо което да я притеснява
 Peace

# 18
  • Мнения: 550
Никога няма да подложа детето си на нещо, за което е прекалено малка за да има мнение и да ми каже  какво иска. Моите уши не бяха пробити и в осми клас с една приятелка решихме и отидохме сами в "Дома на модата и красотата" в Пловдив. Там ни ги пробиха /мед. сестра/, но аз и до днес не нося обици, дразни ме и ми пречи. Е как тогава на малко бебе или дете да го причиня. А и днес както си пробиват дупки на какви ли не места, откъде да знам къде точно да й пробия. Може да иска на дупето например да носи обици.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
С риск да ме сметнете за луда  Rolling Eyes да споделя нещо по повод пробиването на уши:

Не е добре да се пробиват на малки деца, защото на ухото са точките на органите в тялото, пробивайки ухото - може да се засегне някой. Може да ви звучи лудо, но аз познавам две деца с кривогледство появило се непосредствено след пробиването на уши. Бррррррррррррр никога не бих рискувала.

Иначе като порасне - да си дупчи ушите моята девойка - но тя да го пожелае.

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз засега се надявам да не поставям този въпрос Mr. Green Mr. Green
Ще споделя моя личен опит. Бях в детската градина и видях момиченце с обеци, което ми сподели, че се пробивали с игла. Така ме и хвана майка ми-с иглата в опити да си самопробия ухото и веднага ме закара да ми пробият ушите. Т.е. на принципа ако поиска. В първи клас ми избиха едни обеци от ушите и добре, че бяха с хлабав щифт, а не със закопчалка.
И досега ме е страх и слагам обеци след като съм облякла всичко и не мога да ги нося постоянно.

# 21
  • Мнения: 8 505
Не мисля да и пробивам ушите.Нека сама реши кога и да поиска.

# 22
  • Мнения: 5 647
Калина вече дава зор да й пробивам ушите и да й сложа обеци, така че вече май е време.  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 306
Пробихме ушите на Катя 1-2 дни преди втория и рожден ден във фризьорския салон до нас.  Тя искаше да и ги пробием и много се радваше като го направихме, че е като баба си: за нея еталон за подражание е свекърва ми. Изкара около 4-5 дни с медицинските обеци , след което и купихме мънички халки от бяло злато (аз и баща го харесваме повече от жълото) с които е и до днес - на 4 години е в момента. Нямаше и няма проблеми, ходи си на градина с тях.
Сега и търсим малко по-големи халки, че тези вече са малки. Според мен, ако детето иска ги пробий, като за свое успокоение иди ако трябва в медицински център.


# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз мисля, че намерих идеалният вариант за обеците Laughing
купих на Елина едни малки стикерчета...мекички....като обеци...звездички, лунички...'секви има:)
когато реши си слага...слага ми и на мен....голяма радост е:)
после ги махаме и всички са доволни Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 975
моите уши са ми ги пробили когато съм била на по-малко от годинка....... Резултата е 4е сега дупките ми са криви .     smile3511..... Защо ли? Ами защото като растем - и ушите растът и дупките се изместват!!!

На дъщеря ми ще ги пробием когато порасне и самата тя го поиска.....

# 26
  • Мнения: 289
Аз си мислех да и ги пробия след годинката, ама на Благовец ме достраша. Сега е почти на 3 - има подарени два чифта и като ме види мен с обици иска и за нея, ама като попрочетох тук май ще изчакам да стане достатъчно голяма за да поиска сериозно - може би около 10год. newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
Туко що записах час за пробиване на уши за днес Rolling Eyes. Стискайте палци, че ме е страх. Лекарката ме предупреди, че възрастта между 3 и 5 г. не е много подходяща, т.к. децата се плашат и дърпат и изрично попита дали детето има желание. Желание има и то голямо, но е много страхлива и често се случва да се отказже от нещо в последния момент. Дано не направим някое шоу в поликлиниката. Няма да се учудя, ако остане само с една дупка - заболи ли я, няма да даде да й пробият втора Mr. Green.
На братовчетка й, която е на същата възраст й пробиха ушите миналата седмица без проблем. Детето е много доволно и казва, че не боляло...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 162
На Ния ушите пробихме като беше на 1,5 години с пистолет в козметичен салон. Нямахме проблеми, макар че в началото искаше да ги маха, а аз не смеех.

Не се притеснявай, дори и да се уплаши и да останете с една дупка- голям праз. Не я насилвай. Опитай се да я убедиш и за втората дупка, но да не е насила. Ако се притесняваш от сестрата, заведи я в козметичен салон с пистолет. Частниците обикновено са по- внимателни и търпеливи.

# 29
На мен ми пробиха ушите когато бях 4 клас.И пак са ми криви дупките!На малката и сложих на около 2 годинки,без проблем.Ходи на ясла-пак без проблем/не и ги дърпат и тя не си ги е дърпала/.И ако се върнем назад във времето-от както свят светува жените си слагат накити.Ако госпожицата прецени,че не иска-просто няма да си слага.Не мисля,че това е издевателство-та там въобще не боли/по-болезнено и сташно изживяване за едно дете е взимането на кръв в поликлиниката/.Това е мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт