РЕВНОСТ И НЕРАЗБИРАТЕЛСТВО С РОДНИНИ

  • 6 210
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
[...
А, нашите не само, че никога нищо няма да им кажат, а по-скоро мен ще предпочетат да не виждат, защото тях ги боготворят и им имат голям респект?!

Ето това имах предвид. Самата ти в момента си като сърдито дете и се чувстваш обидена и пренебрегната. Проблема не е в племенницата ти, а в отношенията ви.

babche, едва ли тук става въпрос и проблем ......
Никой от нас не знае какви са отношенията между бабата и дядото и родителите на детето. Дали са го "захвърлили", дали не дават пари и не помагат на родителите си.

Когато историята е поднесена от едната страна няма как да сме сигурни, че нещата стоят точно така.

# 16
  • Мнения: 340
Изцяло подкрепям мнението на babche.  Но като гледам, babche, не си губи времето повече защото авторката отговаря само на тези мнения, които й изнасят.  Иска не независимо мнение, а просто някой да подкрепи нейната гледна точка...

Не че така не правят 90% от уж искащите съвет...

# 17
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не че така не правят 90% от уж искащите съвет...

Не, просто всеки сам си преценява кой съвет да приеме, кой е по-близо до разбиранията му, и кой съвет не е  Wink

Нямам деца, но имам по-малък брат, и съм напълно съгласна с ESKAPE - грижите наистина привързват децата едно към друго.

# 18
  • Мнения: 4 292
И аз подкрепям мненията на babche. Как пък може зряла жена и то майка, да се сърди на седем годишно дете, че проявява ревност и иска някакви си сокчета и вафлички? Кви принципи, кви пет лева - това е дребнаво!
Сори, ама така мисля!

# 19
  • Мнения: 388
И аз подкрепям мненията на babche. Как пък може зряла жена и то майка, да се сърди на седем годишно дете, че проявява ревност и иска някакви си сокчета и вафлички? Кви принципи, кви пет лева - това е дребнаво!
Сори, ама така мисля!

Абе не си съвсем права...
Първо, авторката се притеснява от това че племенницата й гледа нейното дете накриво, защото бебето получава повече внимание... нормално е да ревнува, но си мисля че наистина вниманието което й отделят родителите е малко и тя търси внимание другаде... особенно ако авторакта е била грижовна към нея преди да се роди бебето...
И после, то лакомства един път, лакомства два пъти... ама нали знаеш - капка по капка-вир става... а и както разбирам, финансовите възможности на авторката не са много големи, а и детенцето й си има своите разходи... Тя не може да лишава своето дете за сметка на другото... А и племенницата й не може да очаква че леля й ще й дава онова което не й дават родителите й.... все пак тя не й е майка... нормално е да й обръща внимание, но не изцяло...

Към авторката - опитай се да направиш племенницата си съпричастна - да ти помага за бебето... да се почувства кака... Когато ходите до магазина, обяснявай че купуваш храна за бебето... в смисъл че то друго не може да яде... Тук вече ти ще си прецениш до колко ти стигат възможностите, но може да направиш разграничение - например днес казваш че отивате да купите храна за бебето... ако племенницата ти поиска лакомство, кажи че ще отидете някой път специално заради нея да й купиш лакомство... следващия път идете до магазина за лакомства - в смисъл че ти пак ще си напазаруваш, но и ще вземеш и нещо на племенницата ти... така тя ще знае че има различни ходения до магазина - единия път е за храна на бебето, а другия път е за лакомства... и няма да иска всеки път да й купуваш нещо... вече колко често ще можете да ходите "за лакомства" ще си прецениш според финансовите възможности... Все пак нормално е като си там поне 1-2 пъти да й купиш нещо...

# 20
  • Мнения: 1 520
И аз подкрепям мненията на babche. Как пък може зряла жена и то майка, да се сърди на седем годишно дете, че проявява ревност и иска някакви си сокчета и вафлички? Кви принципи, кви пет лева - това е дребнаво!
Сори, ама така мисля!
Кое е дребнаво според теб - че лишава бебето си за сметка на племенницата си, която е само на 7 години, но очевидно повечето от тях й липсват?! И като иска сокчета и вафлички да ги иска от родителите си, защо само от леля си? Защото така е намерила.
Разбирам да си поиска два-три пъти, но да иска системно вече е прекалено и поставя наистина в неудобно положение майката и невръстното й дете. Да не забравяме, че не всеки има неограничени финансови възможности, особено ако е родител с малко бебе.

pepa08, напълно те разбирам. Peace

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 21:13 от krem-karamel

# 21
  • Мнения: 6 701
И аз мисля, че авторката има проблем със собствената си ревност, а не с ревността на детето.
Първо си изясни какво точно в отношенията с родителите и брат/сестра те тормози.
А другото - ще ме извиняват тези дето пишат за лишения и не знам си какво, но си е чиста дребнавост.
За какви лишения на собственото дете става въпрос, една вафла струва 30-50 стотинки......

# 22
  • Мнения: 804
Кое е дребнаво според теб - че лишава бебето си за сметка на племенницата си, която е само на 7 години, но очевидно повечето от тях й липсват?! И като иска сокчета и вафлички да ги иска от родителите си, защо само от леля си? Защото така е намерила.
Кое е дребнаво според теб - че лишава бебето си за сметка на племенницата си, която е само на 7 години, но очевидно повечето от тях й липсват?! Разбирам да си поиска два-три пъти, но да иска системно вече е прекалено и поставя наистина в неудобно положение майката и невръстното й дете. Да не забравяме, че не всеки има неограничени финансови възможности, особено ако е родител с малко бебе.
pepa08, напълно те разбирам. Peace
Не мога да разбера как хем се биете в гърдите, че сте перфектни майки, хем вадите такава злоба към едно 7 годишно дете, че чак и за възпитанието се произнесохте. Липсва ли му първите 7, че те твоите всички липсват бе моето момиче.
Ужас! Селенията не прощава, от мен да го знаете. И тя си върви рамо до рамо с дребнавостта и тъпотията. От какво лишава бебето си, бе девойко. От 50 стотинки за близалка и вафличка  ли?
Всичките проблеми са ви в главите и в кройката. Ревност между братя и сестри и гледане в паничката. Пресмятане на наследство... Спирам, че се ядосах.
Чесно, чак ме досрамява заради подобни писания.

# 23
  • Мнения: 2 439
Много сте перфектни всички, ама зад мониторите. Бабче, не с този назидателен тон, ако обичаш. А всъщност колко от вас с ръка на сърцето ще си признаят, че са били любвеобвилни към бебето си и едновременно с това към племенничето си? Няма такъв филм. Дори роден батко или кака могат да влудят майка си, докато се грижи за второто бебе, какво остава за племенниче, което се чуди какво да прави, защото мама и тати не му обръщат внимание.
Аз първо станах двойна майка и после леля, като годините между братовчедите почти съвпадат с описаните от авторката. И през ум не ми мина да натреса дъщеря си на сестра си по какъвто и да било начин.
И последно за стотинките за вафлички. Има толкова теми за нередовно превеждано майчинство, чела съм за половингодишно забавяне. А бебето не може да се гледа с усмивка. И когато си в подобно положение всяка стотинка е от значение.

# 24
  • Мнения: 6 701
babche, не се ядосвай, няма смисъл.
Хора, които не могат да изпитат щастието да направят друг щастлив още повече дете, са за съжаление не за ядосване.
Природата достатъчно ги е наказала.

percepolis, тук не става въпрос за влудяване, говори се за вафлички.......И не мога да се съглася, че всяка стотинка е безценна. Авторката като ходи при родителите си, плаща ли си храната дето изяжда там newsm78 та брои какво изяждало другото дете. И мама ли готви и мие чинии.
Не бъдете толкова дребнави - срамно е.

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 22:26 от Dincho

# 25
  • Мнения: 804
Ох извинявайте, че засегнах възвишените ви души и 18-те лева майчинство. Пропускаш най-важното и "ламята", лишаващя братовчедчето от пюре и ласка, и изнемогващата майка са в къщата на бабата и дядото, които единствено имат право да кажат кого ще приемат в дома си и кого не.
А ако ти не си успяла да се справиш със собствените си деца и племеници, толкова по-зле за теб. Грешката не е в децата а в родителите.

# 26
  • Мнения: 2 439
Бабче, явно визираш мене - къде пък прочете, че не се справям с децата си и с племенника си? Няма такъв филм. И какво значи "толкова по-зле за тебе". Пак ти казвам, смекчи си тона.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Тези случки са само върха на сладоледа. Кой знае какви тлеещи недоразумения са се разгоряли. Ние и да си издерем очите тук няма да има никакъв смисъл.
Ако аз бях в тази ситуация щях да прекратя посещенията за известно време като обясня на родителите си какво ме притеснява, за да стигна до такова решение. Това, че децата вече са възрастни не прави родителите неродители. Да се намесят така, както се намесва един родител, когато нещо не върви между децата му.

# 28
  • Мнения: 804
"А всъщност колко от вас с ръка на сърцето ще си признаят, че са били любвеобвилни към бебето си и едновременно с това към племенничето си? Няма такъв филм. Дори роден батко или кака могат да влудят майка си, докато се грижи за второто бебе, какво остава за племенниче, което се чуди какво да прави, защото мама и тати не му обръщат внимание."
Извини ме, ако съм те разбрала погрешно, но това не променя мнението ми (не конкретно за теб, а за случая който коментираме.)
На мен като не ми изнася да съм някъде просто не ходя там. Когато имам проблем говоря за него с близките си, а не ги "заклеймявам" във форуми очаквайки клакьори и оплаквачки да ме подкрепят. Каквото и да говорим дребнаво е да се стискаш за една дъвка или сокче, а още повече да се жалваш от това, и е нелепо да държиш сметка на родителите си за това, че гледат детето на брат/сестра ти.  Това е моето мнение. Нито го налагам на някого, нито искам да обидя някого.


# 29
  • Мнения: 388
Защо се хващате за гушите за глупости? Някои го намират дребнаво това че на авторката й пречи да купува лакомства, други го намират за нормално... И аз смятам че родителите трябва да оставят някакви пари на бабата и дядото (респ. лелята) за детето, ама никой не се сеща да се зачуди защо не го правят... дребнаво било да не искаш да харчиш пари за племенницата си, обаче не е дребнаво да не оставиш и един лев на хората при които си си оставил детето да ти го гледат цяло лято... Глупости...
Жената моли за съвет, а вие се нахвърлихте върху нея все едно е голямото престъпление да мислиш повече за детето си отколкото за племеницата си... ми всеки си преценява... щом е решила че не може да купува лакомства на племеницата си всеки ден, значи не може... вие парите ли й броите???
Освен това, ако не разбрахте, основното в проблема е че племеницата гледа накриво бебето и всеки път когато на него му се обръща внимание тя също иска да й се обърне внимание... дали ще е като й се купува нещо или като излиза с тях на разходка, проблема остава... вие сега искате жената да не обръща внимание на собственото си дете ли??? Не че искам да защитавам авторката, ама много се подразних че вие се хванахте за лакомствата и парите и направо я разпнахте  ooooh!

п.п Сори за острия тон, ама много ме ядосахте!!!

Общи условия

Активация на акаунт