Имената

  • 3 863
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
 Моя син се казва Добромир(2 год.) и до скоро казваше,че се казва Боби,а ние го наричаме Доби.Но вече си казва правилно името.На мъжа ми си го казва правилно-Иво,на мен ми казва Хиси-Хриси.На свекър ми казва Аньо-Ваньо,а на баща ми доскоро казваше Фафо-Сашо.На бабите им казва правилно имената.

# 46
  • Мнения: 18
Моят си пък първо казваше, че се казва Ами, а после Асмуил (Самуил).
На приятеля си казва Лайло (Ивайло)
Аз съм мама Ляля (Галя)
А баща му - тати Каян (Калоян)
Дядовците си пък ги различава като малкия и големия дядо.
 Grinning

# 47
  • Мнения: 3 929
За себе си казваше, че се казва Натонио /той е Антонио/, после беше само Тонио.наче, останалите имена изговаряше правилно.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Като съвсем малка казваше, че се казва Мими. /А ние и казваме Миши, защото е Михаела/. Сега е вече Хххмела Костинова /Константинова/ Joy

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Малката наричаше себе си  Ами (Еми);
Мен - Гая (Галя);
Дядо и - Дан (Йордан)

# 50
  • Мнения: 4 303
Кристиян - Киси.
Баба си наричаше Ливичка, вместо Величка.  Laughing

# 51
  • Мнения: 3 576
Името му не е сложно за произнасяне, така че никога не го е бъркал, но откакто тръгна на детска градина добави няколко фамилии към своите  Laughing

Не знам какво са си измисляли с другите деца, но той заявяваше че се казва:
Стивън ххх ххх (презиме и фамилия) Бульончов Чензов Петков.....  Joy
и това дълго съчетание от 6 имена го повтаряше всеки път.

После беше решил, че се казва Гуфи и като ми беше на гости в работата съвсем сериозно отговаряше на колежките, че си се казва Гуфи.. Rolling Eyes

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Баба си наричаше Ливичка, вместо Величка.  Laughing

Това ме подсети как малкия казваше на леля ми, която също е Величка - Беличка  Mr. Green.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 868
Племенницата ми, родена в Англия, след раждането на моята Виктория навсякъде се предстаяше като Анна-Маргарита-кака-на-Вики. Това е хвърляло в потрес англичаните.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
В началото си викаше Аси - от Ясен. Grinning Но беше за кратко,набързо влезе в час.Дори сега се чуди като го бъзикна за "Асето"  Laughing

# 55
  • Мнения: 4 784
Неговото си име не произнася, но пък на всичките ни познати им съчинява имена. На приятелката ми Радост - Аос. На неговата си приятелка Алекс - Айе. На братовчедка ми Паолина - Паопе. Комшийката Петя - Пепи, приятелчето Митко - Мими.

# 56
  • софия
  • Мнения: 555
Никола = Кола

# 57
  • Мнения: 58
Доста се посмях. Особено за г-жа Иларионова Laughing
Моята дъщеря викаше на брат си Яйо от Яни/Янислав/. Имат година и три месеца разлика. Докато стана на 2 години, всичките ни познати се забавляваха да му викат така.
А двамата дружно кръстиха баба си Пупу /Павлина/. И до сега така и викат

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Моята дъщеря на себе си вика Ита - тя е Ивелина, но й викаме Ивка и от там най-вероятно Laughing

# 59
  • Мнения: 3 886
Така малката викаше на батко си .В повечето случай обаче му вика батко.За себе си вика  ДИДА

Общи условия

Активация на акаунт