Пак тези цигари...

  • 2 499
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Пушенето по време на кърмене е ПО-ОПАСНО от пушенето по време на бременност.
Напротив. Обратното е. Пушенето по време на бременност често води до преждевременно раждане и до ниско тегло на бебето при раждане; в последствие бебетата на пушачките може да наддават зле, да са по-раздразнителни и нервни...изобщо, куп неприятности.
Общо взето, мнението на специалистите е, че ако толкова не можеш да се контролираш (макар че не го вярвам), няколко цигари на ден няма да навредят на кърмата; но колкото повече пушиш на ден, толкова повече се увеличават рисковете - при голямо количество цигари бебето често е нервно, плачливо, храни се зле и наддава лошо, както и е изложено на риск от СВДС (който съществува ако изобщо някой пуши в дома, но ако този някой е майката, рискът се увеличава).
Ако все пак не се удържаш да запалиш, трябва да спазваш елементарни правила (независимо кърмиш бебето или не) - след пушене да се измиваш и да сменяш дрехите, за да сведеш миризмата и никотина до минимум.
Бих ти препоръчала не да жадуваш деня на раждането, за да запалиш пак цигара, а напротив - активно да мислиш, как изобщо не ти се пуши, нямаш никаква нужда от цигара и колко е приятно да станеш сутрин без сърцераздирателни вопли от белите дробове и нормален дъх в устата...
Ако някой у вас пуши - забрани и твърдо го изгони да пуши на терасата, обясни му, че ти влияе зле и те изкушава.
Пушила съм 7 години, преди да забременея, сега с бременността и кърменето не бях пушила 2,5 години - без да изпитвам никаква нужда.
Наскоро припалвах известно време, но с радост мога да кажа, че отказването е много лесно с воля и желание - а каква по-добра мотивация от раждане и кърмене на собственото бебе!

# 16
  • Мнения: 2 534
Ако имаш възможност намери книгата `Не пуша вече` .
Аз пушех до шестия месец и единствено тази книга ми помогна да преодолея зависимостта . Дъщеря ми е вече на година и месец , но аз още съм доволен непушач и ще си остана такава .

# 17
  • Мнения: 8 505
И оше нещо (без никакви опити да се заяждам!)-надали е така само при мен,но преносих 7 дни,роди се 3,5кг и на 8м беше 8,4 кг и 75см.

# 18
  • Мнения: 980
Не, това е едно от малкото неща, където отговорът трябва де категорично не.
И две-три цигари са вредни, и да си в помещение, където други пушат, е вредно: има стотици публикувани изследвания, не мога да ги сумирам тук, само няколко факта ще спомена: пушенето по време на бременност може да попречи на развитието на зародиша (раждат се по-малки); има връзка между пушенето на майката и кожна екзема, има връзка между симптома на внезапна смърт на новороденото (не знам дали това е най-точния превод) и това, че се е пушело около бебето.
Учудвам се (а може би не трябва да се учудвам след прочетеното за лекарите в Клюкарника), че има лекари, които казват, че можело "по 2-3 цигари"-това че те са небрежно неосведомени обаче не е извинение за майката. Не съм съгласна, че може да се отмине това с "всеки си прави сам избора": бебето не избира да пуши, защо някой друг ще избира да го трови?
  202uu
Не рискувай, животът на детето е най-ценен. Понякога можем да му помогнем да е живо и здраво (както е при теб)  друг път - НЕ Cry

# 19
  • Мнения: 2 047
   Мен пък постоянно ме подтикват да пуша!! Дават ми примери с деца,, на които им нямало нищо после! Twisted Evil Добре, обаче това не значи, че на всички им се разминава.
   Подкрепям и стискам палци да не посегнеш към цигарите и да направиш ВСИЧКО, което зависи от теб за да имаш здраво бебе!
    Спирай всяка мисъл за тъпите цигари с мисъл за живота, който даваш и вярвай ми той/тя  иска да му е ЧИСТО Laughing в дробчетата.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
През бременността пуших и то доста.Но докато кърмех-не!

# 21
  • Мнения: 6 315
И аз зная, че пушенето по време на кърмене е по-опасно, отколкото по време на бременност. Така твърдят и лекарите на Запад. Плацентата НЕ задържа никакви вредни вещества. Действието й на задържане зависи от размера на молекулите, а вредните вещества в цигарите не са макромолекули и свободно минават през нея.

Аз пуших 10 години преди да забременея. По време на бременността припалвах рядко до 4-ти месец и после ги спрях съвсем. Докато кърмех не съм пушила изобщо.

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мнението ми за цигарите не се различава от постингите на Бу и на Ита, въпреки страстта ми, която, признавам, че ме прави зависима. за мен важи правилото, че няма бивш алкохолик...
Както и да е, измествам малко темата, защото ми се мъдри една еретична мисъл из главата. По света има толкова вредни неща, които са вече част от нас-озонова дупка, прах по улиците, олово от колите, нитрати и всякакви отрови в храните, генномодифицирани храни, аспартам и куп други неизвестни и вредни вещества, от които не можем да избягаме, освен на Марс. На фона на това, понякога си мисля, че никотинът е една от направо аматьорските отрови, които поемат децата ни и ние, за съжаление.
В този ред на мисли, уважавам чувствата на всички, не че ще тръгна да пуша и да му дишам в лицето на детето, но някакси не мога да бъда крайна и безкомпромисна.

# 23
  • Мнения: 2 553
Аз също бях страстен пушач, но когато разбрах че съм бременна първото нещо, което реших беше край с цигарите и край с коктейлите:) Бях доста стриктна, но сега от време на време не мога да се сдържа и на 3-4 дни си дръпвам веднъж от цигарата на майка ми:)Но като цяло се съобразявам.А алкохол никакъв не вкусвам (въпреки, че някой се опитваше да ме убеди, че бирата била безвредна), стриктна съм в това отношение...И как не - с такъв стимул Simple Smile
Поздрави!

# 24
  • Мнения: 46 520
И оше нещо (без никакви опити да се заяждам!)-надали е така само при мен,но преносих 7 дни,роди се 3,5кг и на 8м беше 8,4 кг и 75см.

И аз не искам да се заяждам: преносих 3 дена, родих 3.600 кг. и 52 см., на 8 месеца беще 9.600 кг. и 73 см.  Laughing

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Престанете да намесвате Тея! Грозно и жестоко е!
В темата за съвсем друго иде реч!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 133
...не е времето и мястото да се намесва трагедията с бебенцето на Тея.
ВСЯКА майка се надява детето и да е живо и здраво.Пушещата - сигурно два пъти повече .Защото, ако не дай боже нещо се случи, тя никога няма да може да си го прости/дори да няма нищо общо с цигарите/.Абсолютно съм съгласна с Калина, че всичко около нас е толкова мръсно и вредно, че...
Защото ако искаме да направим най- доброто, трябва да отидем да живеем нейде из планините, да си отглеждаме екологично чист плод зеленчук и две- три кравички.Невъзможно нали?
По време на бременоста ми, а и сега, когато кърмя, взех решението/не казвам,че съм го взела лесно/, че за детето ми е по-полезно да има спокойна, усмихната майка/пък било то и припалваща от време на време/,отколкото една изнервена жена, отазала се от поредното удоволствие, защото така трябва.
.....Прекален светец и богу не е драг  

# 27
  • Мнения: 346
Наистина не е редно да намесвате трагедията на Тея!  newsm34

# 28
  • Мнения: 4 594
на мен пък много ми се пуши , но запаля ли цигара и ми става съвестно и веднага е гася
аз пък се притеснявам за водката която пиех преди да разбера че съм запременяла , от  25 дни съм била бременна пък и пиех вечер и пушех
сега съм 15г.с. и дано всичко да е наред

# 29
  • Мнения: 6 315
По света има толкова вредни неща, които са вече част от нас-озонова дупка, прах по улиците, олово от колите, нитрати и всякакви отрови в храните, генномодифицирани храни, аспартам и куп други неизвестни и вредни вещества, от които не можем да избягаме, освен на Марс. На фона на това, понякога си мисля, че никотинът е една от направо аматьорските отрови, които поемат децата ни и ние, за съжаление.

За жалост не е само никотинът. В тютюневия дим се съдържат изключително много вредни вещества. Пример: При горенето се отделя СО - въглероден оксид, който се свързва с хемоглобина на майката в кръвта и пречи на разнасянето на кислород до органите както майката, така и бебето.  


Невъзможно, затова дай да забодем още един пирон в ковчега, нали?!

Общи условия

Активация на акаунт