Отговори
# 15
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Мале, като те четях, ами все едно аз съм писала поста преди 7 години, може би маалко повече. Бях в същата ситуация, е има и разлики - установих че мисля за ЕДИНСТВЕНИЯ му приятел. Разбираш ли -един-едничък. Всичките ти колебания, притеснения и прочие са ми до болка познати.  Помня ги все едно бе вчера.

Опитвах се да го очерня пред себе си, да се убедя, че и с него ситуацията ще е същата, пак ще имаме същите битови проблеми и любовта ще изчезне.

Мислех си и че ще ми мине - е, не ми мина.  Намери си приятелка и излизахме 4-мата заедно. Сърцето ми се късаше като гледах как тя е в прегръдките му. След известно време се разделиха, но на мен не ми стана по-добре.

Той стана и моят най-добър приятел, моят изповедник, човека който след всеки скандал с приятеля ми ми бършеше сълзите, човека пред когото изпусках парата и можех да се върна у дома и да продължа заредена до следващия скандал. Е, да има огромна разлика - нашата връзка не бе цветя и рози, а бодли и тръни.

Един ден просто изчезна - постоянно имаше много работа. И това бе най-големия кошмар. Нямаше я вече спасителната сламка, която ме задържаше в тази връзка. Само че разбрах това, чак когато сламката вече липсваше.

# 16
  • Мнения: 114
Преди почти 9 години се случи същата ситуация и с мен.Влюбих се в един от приятелите на тогавашния ми приятел.Всеки път като излизахме или се събирахме все него гледах и си говорих с него.И така постепенно чувствата ми към тогавашния ми приятел започнаха да намаляват и той усети това,резултата беше ,че се разделихме за малко да преусмислим връзката си,но аз продължих да излизам с тази компания.
 На един от купоните събрах смелост и казах на неговия приятел ,че искам да отидем на кафе само двамата да си поговорим и така същата нощ ходихме на кафе и аз му признах ,че ме привлича и че от известно време все за него мисля.Ситуацията беше много тежка и за двама ни ,защото и той изпитваше чуства към мен.Така започнахме да излизаме тайно ,което не продължи дълго ,защото ни видяха ,бившия ми приятел полудя искаше да се бие с него,но всичко отмина.
 Сега съм с този човек ,с който  преди толкова години за първи път излизахме тайно и чакаме нашето първо бебче август.А бившият ,с него излизаме ходим му на гости той има страхотна приятелка ,която много харесвам и ми е приятно да разговарям и мога да кажа, че всичко е както преди ,но трябваше време нещата да се поуталожат.Сега съм много щастлива, че поех този риск преди толкова години и намерих истинският човек.
 Пожелавам ти да направиштова което сърцето то подсказва то никога не греши,защото човек ако не рискува няма да намери никога щастието си ,защото то не идва дарум.

# 17
Да нормално е и ми е толкова познато за съжаление, само че аз пренебрегнах чувствата си към приятеля и се омъжих.... голяма грешка, която доведе до развод, кратка връзка с приятеля и много болка за всички. Оттогава се убедих в едно: щастие не се гради върху чуждото нещастие!!! Ако чувствата ти към другия са силни, прекрати настоящата връзка и си дай малко време да осмислиш ситуацията, а не се хвърляй с рогата напред, защото става страшно Sad Успех

# 18
  • Мнения: 197
Сещам се за един подобен случай, стигнаха до сватба, много бяха щастливи, но нямам нищо общо с тях....Така, че със сигурност си нормална. Важното е да разбереш какво наистина искаш, колкото и да е трудно (напълно те разбирам) и да се опиташ да си изясниш отношенията и с двамата. Колкото и да съжаляваш някого, оставайки с него само от съжаление го обиждаш, лъжеш...Ако няма истински чувства не виждам никакъв смисъл от подобни фалшиви взаимоотношения.

# 19
  • Мнения: X
Аз бих се разделила с човека, пък с другия, каквото сабя покаже. Явно, че с този,с който си, нещата нямат перспектива.

# 20
  • Мнения: 29
Никога не прави компромиси с любовта. Семейство се гради с този, когото обичаш, който те привлича и за който мислиш. Раздели се със сегашния си приятел и изчакай какво ще направи другият. Изобщо не се чуди. Щом се е стигнало дотук, няма изведнъж да се обърнат нещата, да станеш много влюбена в приятеля си и да забравиш другия. Действай смело. Peace

# 21
  • Мнения: 251
 Не е хубаво и честно спрямо него  да си с него ,а да си влюбена в друг.Също така  лъжеш  и себе си  и човек до тебе....
Не се мъчи, бъди открита и се раздели с човека с когото си сега.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 074
Определено не си нормална.
Поговори със себе си, разбери се  Mr. Green
Никой не заслужава да бъдат накърнявани чувствата му.
Ако не искаш да бъдеш с него, кажи му, ще го преодолее.
А ти какво ще правиш след това  newsm78
Реши го сама.

# 23
  • Мнения: 0
Определено не си нормална.
Поговори със себе си, разбери се  Mr. Green
Никой не заслужава да бъдат накърнявани чувствата му.
Ако не искаш да бъдеш с него, кажи му, ще го преодолее.
А ти какво ще правиш след това  newsm78
Реши го сама.
Цитат

Бабо хулиганке,разби ме. newsm10
Говоря със себе си непрекъснато вече от много време и съм ей така:  smile3511 smile3514
Както вече споделих ,аз още нямам сили да реша кое е правилно,мисля че щe последвам съвета на някои момичета във форума да дам още малко време,в което да разбера дали наистина не се бъркам в другия човек,дали не разчитам погрешно неговото отношение само защото така ми се иска?Дали наистина изживявайки разочарованието от забранения плод няма да ми отвори очите за стойностният човек?Не знам..наистина не знам.Днес си представих хипотетично разговора с прятеля ми,в който ще му обясня,че не виждам бъдеще-разплаках се сама,като лудите и аз- без да има реална ситуация. ooooh!



# 24
Имам връзка с много добър човек и то от доста време,но почти от началото на нашата връзка разбира се запознах и с неговите приятели.След известно врме установих,че всяко излизане в съзнанието ми се върти само едно лице-това на негов мн добър приятел.Колкото повече време прекарвахме заедно,толкова по-сходни неща намирах по м/у ни,а и започнах да го харесвам като характер и качества.Опитвах се да си натякна лошите му черти,но не се получава-просто ми пасва като поведение и като излъчване.Въпреки това никога не е имало нищо м/у нас.Нито намек от моя страна,нито от негова.Все едно няма нищо.Понякога усещам същата симпатия от него към мен,общуваме добре,никога не се е държал грубо или да ме засегне,дори когато сме изпадали в общ спор,той е бил по-краен в спора си с други,но към мен винаги е бил по-мек как ще реагирам или дали няма да ме засегне.Случвало се да поспорим доста люто и той е този,който търси начин да смекчим тона по м/у си,в същото време не прави това с други...как да кажа...има доста ситуации,заради които си мисля,че интереса ни е взаимен,но е дълго за разказване.А вече се познаваме от доста време,но никога не е имало коментар,намек.Аз абсолютно се въздържам,старая се да не се да се издам,но все повече се тормозя.Най-вече,защото  цялата ситуация е грозна.Той е мн добър приятел на човека,с когото съм.Ужасно е.А моето момче е добър човек,не заслужава да му причиня такава обида.Само да вметна,че никога не съм му изневерявала.Като цяло се разбираме прекрасно,уважавам го много,но явно не съм го обичала достатъчно от самото начало,а пък си казвах за другия-да бе,скоро ще го видя какъв задник е и интереса ми ще премине.Обаче все повече и повече вместо да се разочаровам от него,колкото повече се опознавахме и прекарвахме време,толкова повече откривах качестава,които ми харесват.Още по-лошото е,че моят приятел ме обича лудо.И той НЕ ДОПУСКА варианта,че ще се разделим.Имахме преди известно време лошо скарване и той се държа повече от ужасно,така както никога не съм очаквала от него.Обясни ми,че ще ме очерни пред всичките си приятели и ще ходи напред-назад и ако трябва ще си измисля кофти неща за мен,само и само да ми направи дните черни.Аз знаех,че той се държи така от безсилие,защото усещаше,че сме заедно,но все едно не съм негова...Стана ми много зле тогава по време на тази кавга.Накрая се успокои и омекна и започна с обяснения,които всяка жена би си мечтала да чуе от един мъж и аз знам,че той беше искрен,видях му и болката и любовта към мен.Нямах сили да се разделя с него...той не искаше да приеме,че това може да стане.Аз пък се чудя дали си заслужава да загубя такъв човек,който толкова ме обича.Не тая надежди,че с другия ще имам отношения,той пък не  от влюбчивите,по-суров характер е.Но се обърквам,когато го виждам как се умилява всеки път,когато говорим,някак си суровото и загрижено лице става толкова нежно към мен.Очите на човек никога не лъжат,ако аз чета внимание и нежност в неговите очи,как да преживея това и да продължавам да си казвам,че сигурно си въобразявам и не си заслужава...???Непрекъснато си повтарям,че не си заслужава да мисля точно за него,защото ще се разочаровам,че ще изпусна питомното,за да гоня дивото.Но и да искам да изпусна питомното,то не иска да ме пусне,аз ще му разбия живота,той ще откачи...Проклинам се,че харесвам другия,всичко щеше да си е наред с моето момче,ако този другия беше гаден комплексар.За толкова години никога не съм мислела за друг,никога не съм искала да бъда с друг,представяла съм си,че ще си живеем с моя приятел,че ще имаме семейство,даже сме си говорили за това,а как ми се разбъзика мозъка и то с най-неподходящият човек...И става все по-трудно.
Не, не си нормална!

# 25
  • Мнения: 143
Напротив, много си е нормална даже! Вместо да упрекваш, дай съвет или се обоснови, Симона! Хора сме все пак, както казвам нормални човешки емоции.Авторката дълго време е наблюдавала този човек, въобще не се ръководи от моментно чувство на страст и желание! Тя харесва него самият, но се бои че приятелят и също я харесва и държи на нея!
Cherryberry, наистина ти е трудно, но ако има взаимност, нормално е да търсиш хармония и удовлетвореност. Дано вземеш най-правилното решение! Simple Smile

# 26
Напротив, много си е нормална даже! Вместо да упрекваш, дай съвет или се обоснови, Симона! Хора сме все пак, както казвам нормални човешки емоции.Авторката дълго време е наблюдавала този човек, въобще не се ръководи от моментно чувство на страст и желание! Тя харесва него самият, но се бои че приятелят и също я харесва и държи на нея!
Cherryberry, наистина ти е трудно, но ако има взаимност, нормално е да търсиш хармония и удовлетвореност. Дано вземеш най-правилното решение! Simple Smile
Ами виж, не понасям хора, които са като маймуните като хванат нов клон само тогава пускат стария.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ами виж, не понасям хора, които са като маймуните като хванат нов клон само тогава пускат стария.
Инстинкт за самосъхранение му се вика на това. Ами ако новия клон е счупен или не дай си боже обратен. Wink
Всъщност, ако хората можеха да са като маймуните в това отношение, живота ни щеше да е песен. Най-малкото нямаше да има разводи, защото щяхме да се водим по природата си, а не по насадените морални, етични или религиозни норми.

# 28
  • Мнения: 0
Напротив, много си е нормална даже! Вместо да упрекваш, дай съвет или се обоснови, Симона! Хора сме все пак, както казвам нормални човешки емоции.Авторката дълго време е наблюдавала този човек, въобще не се ръководи от моментно чувство на страст и желание! Тя харесва него самият, но се бои че приятелят и също я харесва и държи на нея!
Cherryberry, наистина ти е трудно, но ако има взаимност, нормално е да търсиш хармония и удовлетвореност. Дано вземеш най-правилното решение! Simple Smile
Ами виж, не понасям хора, които са като маймуните като хванат нов клон само тогава пускат стария.

Ами аз не съм хванала новия клон и не съм пуснала стария...хахаха,нали в това ми е дилемата?Именно за да не постъпя глупаво споделям и чета мнения на хора с опит.Разбира се очаквам,че ще има такива,като теб които ще ме упрекнат и осъдят ,но и това ми е нужно дори.Форума е точно за това-да споделиш това,което не можеш,да чуеш това,което малко хора могат да ти кажат,особено близки,защото ще те пазят да не те наранят...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 891
Дали си нормална ? Та това си е класика в жанра !  Popcorn

Общи условия

Активация на акаунт