Как ще обличате лятно новородено?

  • 17 671
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
В горещите дни - само по боди, потник и памперс или само по памперс. Роди се в най - големите жеги миналата година. Забрави за "плюс една дрешка". Недобрата терморегулация означава, че особено лесно прегрява. Т.е, по - добре по - малко от нужното, от колкото повече от необходимото. Общо взето, новородените по - лесно прегряват, от колкото изстиват. НО в никакъв случай не бива незащитената нежна кожа да се оказва под прякото действие на жарещото слънце.

# 16
  • Мнения: 2 131
но никога не съм я покривала и с зимното покривало на количката, а сега виждам че майките тия дни извеждат новородени точно така в тия жеги, което си е прекалено според мен.
О, да, и аз вчера видях еедна майка, която си беше извела бебето с покривало на количката. Може и съвсем мъничко да е било, но то вътре направо се задушава в тези жеги.
По темата - боди с къс ръкав  Peace и евентуално къси панталонки.

# 17
  • Мнения: 179
Боди с къс ръкав и не го мъчи с шапки  Peace

# 18
  • Мнения: 1 427
Много ми беше трудно да преценя какво да купя за мойта бебка,защото като се роди в края на юли до края на август ще е адска жега,после септември е прохладно ,а октомври може да си е направо студено.А дрешките за този пероид са един размер- 0до3мес и се оказа че трябва да приготвя от потници до ватирани гащиризони и това само за 2-3 месеца.Много объркващо! и разоряващо Wink

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Тези дни гледам много новородени са само по боди Peace,но задължително на сянка.
Peace споделям

# 20
  • Мнения: 191
Моят дребосък се роди в най-големите жеги и винаги съм го обличала много лекичко! Направо се потрисам, когато видя майка, завила бебето си в ней-големите жеги, че и с връхна дреха даже  Shocked Вчера видях такава и ми стана много мъчно за бебока, изчервил се от страшната жега...

# 21
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз в момента съм по потник, Алекс е по памперс. Като излезем аз ще съм по тениска с къс ръкав, той по боди-потник.
На босите му крачета винаги мятам една тънка пелена, за да не го грее слънцето.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Само по боди,още повече че то е в количката и постоянно лежи.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 391
Каката е родена на 1 август и я обличах само с боди, но в количката винаги имах една тънка памучна пелена, с която я покривах като спеше (тоест 99% от времето) Peace

# 24
  • Мнения: 2 622
Голямата дъщеря се роди в жегите.Първите 10 дена я обличах с дълго ръкавче и дълго крачолче и я претоплих,избиха й пъпки по гръбчето и гърдичките.Лекарката я видя и отсече-гола и боса,но задължително с чорапи!До края на август изкара по боди с къс ръкав и чорапки.Беше 40 градусова жега.

# 25
  • Мнения: 367
Ние излизаме по боди-тип потниче,а като се скрие слънцето и стане хладно й обличам камизолака и ританки

# 26
  • Мнения: 63
Алекс напоследък го обличам само с боди тип потник, или с къс ръкав. Две вечери подред когато беше много горещо, спа само по памперс. Винаги в количката имам една много тънка пелена, и една по-плътна. Чорапките рядко ги слагам. В количката още имам една тънка блуза с дълъг ръкав, ританки или гащеризон.

Това е много добър съвет   bouquet

# 27
  • Мнения: 422
да се включа и аз с един въпрос ами като духа вятър пък е топло?Хем пече и е топло хем духа как?иначе и ние сме боденце само и чорапки,и аз прегрях малката има пъпчици и тя

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Боди с къс ръкав и не го мъчи с шапки  Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 199
В училището за бременни ни казаха едно ''златно'' правило.
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  Peace
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди.

 Hug точно така

Общи условия

Активация на акаунт