Насилват ми детето с храна в детската градина!

  • 4 547
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 483
Такива са 90% от "учителките" карат си както" баба знае" и това е. Никакъв педагогически подход.
Мисля, че това идва и от възрастта им.

п.п.В правилника пише че трябва да се спазва програмата като : ядене,сън и пр.  но никъде не пише че трябва задължително да се храни или колко точно да изяде.
Да, така е- напълно съм съгласна с горното твърдение.
Така е, като няма образователни и опреснителни курсове за детски учителки.  Wink
За една продавачка има Soft Skills-тренинг, как да ухажва клиентите и как да борави с трудните такива, но не и образователната ни система.  ooooh!
Както е било едно време, така си карат и сега и разбиранията им не са мръднали с йота от 1973г. Naughty

А това за Правилника, като ми го каза- каза ми го нейна колежка, друга госпожа, просто се включиха в разговорът ни и други "компетентни" госпожи - ми идеше точно това да и кажа, че едва ли тъпкането на децата с храна влиза в този Правилник. Ама не исках да бъде като заяждане и надпревара за размяна на реплики Stop.
Исках нормален диалог, ама за  момента - не ми се получава. Wink

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А може би не са госпожите, а лелките - моите все ми казват, че леля им еди-коя си казала така, леля им еди-коя си - друго ... В лелките мисля, че е проблемът - с тях трябва да говориш. Въпреки че и те хич не си правят труда поне да вдянат за какво им говориш ...

# 17
  • София
  • Мнения: 9 483
това е най-голямата глупост, която педагог може да направи #Crazy без извинение! бъдещ такъв съм и никъде в учебниците или в правилниците не пише, че всичко детето трябва да изяде всичко, което е в чинията му и то на всяка цена Shocked каква воля ще пречупват ooooh! така у детето започва да се създава чувство на несигурност, а ролята на учителката е точно обратната - на детето трябва да му е приятен и конфортен престоя в детската градина.
Мм, това последното изречение ми хареса!
Ще го използвам, ако се наложи следващият път, с твое разрешение.  bouquet

Ами доколкото разбрах, точно това е идеята, детето на всяка цена трябва да си изяде поне половината филийка хляб, след което получавало "Браво!" от госпожата и чак тогава можело да стане от масата и да отиде да играе. Това са основите на т.нар. хранителен режим, без който на детето ще му бъде трудно в по-горните групи.
Та така ми обясниха сутринта госпожите... Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 593
Защо тактично не я попиташ директорката ли изисква от тях да карат децата да се хранят на всяка цена? И ако е така кажи, че няма проблем ти да говориш с директорката да не го правят с твоето дете Wink

Дано разбере намека ,че ако не спре ще раздухаш нещата и ще стигне до директорката Whistling

# 19
  • София
  • Мнения: 593
Това са основите на т.нар. хранителен режим, без който на детето ще му бъде трудно в по-горните групи.


То пък многото горни групи дето остават Joy
Чудят се как да се аргументират ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 9 483
Продължавай да обясняваш докато не разбере.
Пробвай с таткото,при нас помага. Mr. GreenАз мога да поватрям по няколко пъти без резултат,той им казва по веднъж и нещата се оправят. Peace
Да, но не искам да го използвам като оръжие.
Макар, че така като гледам, ще бъде полезно.
Той е на мнение, че директно при директорката трябва да ходим.  Thinking
Уф, не смятах, че ще така сложно. ooooh!

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
за едното "браво"  - горкото дете Sad  заприличва на "fear factor". там поне пари им дават.  цитирам "Това са основите на т.нар. хранителен режим, без който на детето ще му бъде трудно в по-горните групи." ooooh! ако не се научи да изяжда половината филийка, няма да може да пише и да смята ли? аз май нещо не разбрах newsm78
да се възпитават децата как да се държат на масата е един друг въпрос. би трябвало да им се обясни, че ако не им се яде си има начин да откажат, но да им се вменява чувство на вина, че видиш ли филията, половината филия и твоят инат да я изядеш е най-страшното нещо, което можеш да направиш #Crazy

питай госпожата дали яде пача. по-точно накарай я да яде пача, дръж я на масата докато не омете и последната хапка. добре де, може и да не е пача, а нещо което не обича или точно в момента не й се яде. и после я изчакай да повърне, ама и дипломата да си върне, и й кажи браво. два пъти даже.

обещавам един ден да не се превърна в подобна отврат за родители, деца и общество Blush

# 22
  • София
  • Мнения: 9 483
Защо тактично не я попиташ директорката ли изисква от тях да карат децата да се хранят на всяка цена? И ако е така кажи, че няма проблем ти да говориш с директорката да не го правят с твоето дете Wink

Дано разбере намека ,че ако не спре ще раздухаш нещата и ще стигне до директорката Whistling
Да, уместен въпрос!  Peace
Това ме съветва да направя и една моя приятелка, а мъжът ми също смята, че разговорът е вече за директорка.  Wink
Макар, че все ми се струваше, че може и помежду си да се разбираме добре, без да месим директорката. Sunglasses
Но, детето не иска да чува за детска градина.
Вече сутрин се чудим, с какво да я залъгваме, а щом и тя самата моли да я отпишем от детската.... Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 9 483
обещавам един ден да не се превърна в подобна отврат за родители, деца и общество Blush
Дано!  Peace

# 24
  • Мнения: 625
Не мога да повярвам,че в днешно време се случват такива неща.Моето дете не е ходило на градина в България,но тук в Канада никой не насилва децата да ядат,оставят ги да се хранят сами и който иска да яде,който не иска-значи не е гладен.Необяснимо е за мен как може да се държи толкова на това,по-важното е децата да са доволни и щастливи,пък и те са хора като всички нас-не всеки ден имаме добър апетит.

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
kopche, мисля, че се сещам кои са ви г-жите и знам, че с едната много родители са имали пререкания.

За директорката....успех, аз нямах преди години. Но моето беше друг проблем. Констанца беше на 2.5г и бях помолила да не я изместват в 1гр. през юни, а през септември. По-късно се радвах, че не ме послуша, но....все пак.

Иначе и с Констанца сме имали проблем с храненето, но разговор с г-жите+леля Надя даде резултат. На Танти проблема беше в главата й(ревност), а не в това да са я насилвали. Но нашите г-жи+лелята са супер комплект, говориш с хора, а не с правилници.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
kopche, съчувствам на теб и на Лора.  Hug

Още едно потвърждение за това какви идиоти /без извинение/ са в държавните градини.  #Cussing out Това, което правят си е чиста проба насилие над детето... но щото са голееемите педагози - даже си мислят, че са прави.  ooooh!

Говори с директорката, пускай жалби и изобщо всичко, което ти хрумне.

# 27
  • Мнения: 24 467
Това е действително сериозен проблем. Много бивши вече деца от моето поколение носят травми от такива притеснения на елементарни разбирания за добруването на децата, обективирани в детските градини. Моето, слава Богу, беше попаднало на нормални жени /не се иска да са непременно с педагогическо образование, просто трябва да са хора с елементарни познания в областта на отглеждането и възпитанието на децата/.
Мислила съм, обаче, какво бих направила в  подобна ситуация: първо, разбира се, опити за разговори няколко пъти, всеки ден, с учителките на детето, ако това не помогне- с директорката, може би бих направила и писмено оплакване, ако няма данни нещата да се оправят. Ако и тогава госпожите нахалстват и желаят да наложат простотията си и властта си над малките деца определено бих преместила детето си, ако няма градина със свободни места- ще си продължа с бавачката.

# 28
  • Мнения: 2 757
Ужас, и аз тук съм била свидетел на същото насилване. Много жал ми стана за детето. Насилиха го да изяде и изпие всичко, а то едва не се издрайфа. Но на никой не му пука  #2gunfire Все пак не съм съгласна, че злоядо дете се прави с насилване. Моето голямото е злоядо от бебе, без да е насилвано, просто си е такова. Яде си добре, но само 3-4 неща. Най интересното е, че аз мисля, че не яде, а в яслата казват, че яде даже много. Той наистина яде много лакомо, лапа огромни лъжици и залъци и изглежда, че яде много. Но всъщност не е така. Аз лично не вярвам някой да може да го насили за нещо. Така казва НЕ, че на всеки става ясно, че по-добре изобщо да не го мъчи, щото няма шанс да си постигне целта.

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм била видна злояда твар. МНого ме тормозеха и не срещах разбиране-повечето неща не ги ядях-мазно, мляко с ориз  Sick, разни супи.
Помня, че ме оставяха до масата докато си изям-децата спяха, излизаха да играят, а аз геройски не хапвам т.нар. сютляш. Фантазирах си и не ми дремеше. Явно съм си типигьоз от време оно. Същото беше и вкъщи-седях на масата докато стане време за лягане. Споменавала съм и преди, че поради слаботелесност не ме искаха в първи клас  Rolling Eyes Там пък се хранехме в един стол с децата от помощното училище. Чудесни деца, но да не си срещу тях, когато трябва да преглътнеш поредното мляко с ориз.

В резултат, съм на мнение, че зорът е важен, щото има много по-гадни неща от млякото с ориза по-нататък

Общи условия

Активация на акаунт