Вчера разбрах че съм бременна какво да правя?

  • 24 474
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 265
А бе момиче,тоя Давидков е пълен  #Cussing outда не казвам какъв,въобще не му вярвай,толкова мами е ограбил и излъгал,как така ти е взел 120лв.за преглед #Crazy
Отивай в майчин дом,аз ходя при д-р Яков,не познавам д-р Ангелова,но по-добре тя,от колкото този Давидков.

# 61
  • Мнения: 53
Здравей и поздравления за решението. Не се притеснявай за кистата, предполагам, че това ет.нар функционална киста, образува се в яйчника, от който се е отделил фоликула и в хода на бременността изчезва. И аз имах такава.  Що се отнася до другата лекарка, ами то в първите 3 месеца никой не може да каже дали бременността ще е успешна. Потърси наистина добър лекар, за да си спокойна. Можеш да попиташ във форума за добър гинеколог Варна, със сигурност ще получиш адекватни отговори. Успех!

# 62
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 234
Понеже пишеш, че си студентка по архитектура, а аз съм архитект, искам да ти кажа, че моментът съвсем не е неподходящ за бебе.
Алтернативната ситуация е горе-долу следната:
- завършваш на 24-25 години;
- след това са необходими поне 2-3 години, за да започнеш да натрупваш професионален опит, и още толкова, за да се утвърдиш на работното си място.
С други думи моментът за бебе настъпва когато си на около 30 (както стана и при мен), за да може спокойно да се оттеглиш за известен период, в работата достатъчно да държат на теб и да те изчакат, и ти да си спокойна, че вече имаш достатъчно опит и няма да го "изгубиш" по време на майчинството.
В твоя случай, когато завършваш (+1-2 години), ще имаш отраснало дете, което ще може да тръгне на детска градина, и много по-гладко да тръгне професионалното ти развитие.
А и най-важното е, че имаш подкрепата на приятеля ти.
Успех!


 Peace Peace Peace
Red е права!

Но от всичко най-важното според мен е, че имаш подкрепата на приятеля си  Peace Нормално е ти да си объркана и шокирана. За сестра ти нямам думи  Shocked

Rila11,
всеки сам си решава разбира се, но изказването ти звучи адски егоистично Tired

# 63
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За твое успокоение потърси и друго мнение.
Ама 120лв за преглед #Crazy ти да не ражда \за раждането ми взеха 230лв\ ooooh!

# 64
  • Мнения: 28
Мило момиче няма по- ценно от това да имаш дете. Аз мисля че трябва добре да обмислиш ситуацията.Много студенти имат деца и се справят някак.
Животът е много динамичен , днес си добре утре не толкова.Моят съвет е да изчакаш няколко седмици и тогава да вземеш решение .
Аз съм сигурна , че ще си прекрасна майка.
Горе главата и успех.



Пий фолиева киселина.

# 65
  • Попово
  • Мнения: 687
каквото и да решите ще е правилно, истината винаги зависи от гледната точка, но моето лично мнение е да задържите бебето  Peace

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Анелия,как искам всичко при теб да се нареди и да си най-щастлива на земята Praynig.Дано да няма проблеми с бебето ,а ти да вземеш решението със сърцето си.
Сега ,когато погледна в големите прекрасни сини очи на сина си,цялата любов на света е в тях.Не мога да опиша с думи това безумно щастие.Искам само да споделя,че също съм студентка с престижна специалност,преди броени дни завърших семестриално,а септември ме чакат държавни изпити.Не съм спирала да работя през цялото следване  и да  уча до края бременността,но никога за миг не съм се замисляла да нямам бебе.По-щастлива в живота си не съм се чувствала и нито парите,нито лукса,нито престижната работа биха ми дала тази хармония и топлина в сърцето,които ми дава това прекрасно същество. Heart Eyes

# 67
Здравейте момичета, възхищавам се на всички вас и вашата смелост и решителност как сте взели това важно решение без да се колебаете.А аз толкова много ги обмислям нещата и премислям че накрая става една каша и всичко почва пак от начало, не знам защо съм така нерешителна, например моя приятел като разбра и каза :"твърдо за " а аз не мога да да се реша да каза нито "Твърдо за", нито "Против", явно много се страхувам от непознатото, а в същото време знам че човек в живота си винаги има върхова за покоряване и ако чака да ги покори "Точното време" няма да дойде никога.Толкова е неприятно че съм така нерешителна и страхлива, а по принцип не е така в живота ми, явно се уплаших за голямата отговорност която трябва да поема.

# 68
  • Мнения: 127
Отговорността наистина е голяма,но не бива да се страхуваш,детето не е страшно,то е хубаво,любеобвилно и най-важното е дар от бога.Дар за който някои хора мечтаят с години,някои успяват да го получат,други за съжаление-не.Но това с което ти си дарена е по-ценно от всяка професия,имаш човек до себе си,на който можеш да разчиташ и едно малко същестсво,чието сърчеце ще бие под твоето,а когато го гушнеш разбираш,че никога до сега не си обичал с такава сила и никога не си усещал някой да те обича така,връзката м/у майка и дете е неповторима.
Живота може да е труден,но дете се гледа и с много и с малко,най-важното е любовта и подкрепата,с която ще го оградиш.То няма да разбере дали се вози в количка от 100 или от 1000 лв,няма да му направи впечатление дали бодито му струва 20 лв или е обикновенно памучно бодинце,за него ще е важно топлината и присъствието ти.
Не е лесно,няма да те лъжа.Но с течение на времето вие свиквате с детето и то с вас и в един момент всичко се подрежда и се чудиш как ли си живял преди това малко същество,което като те види грейва в най-сладката беззъба усмивка,да се появи.
Мила Ани,възползвай се от подаръка,който си получила има време да си завършиш следването и да си направиш кариерата,н не се знае кога ще имаш възможност пак да забременееш.
Бъди спокойна и се  радвай на едни от най-хубавите моменти от живота си.Не се връзвай на думите на лекаря си.Всичко ще бъде наред.  bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 679
Каквото и решение да вземеш приеми, че това е твоето решение и то е най-правилното. Важното е оттук нататък да си убедена на 100% в него. Аз разбрах миналия вторник, че съм бременна, напълно непланирано, някаква по-късна овулация не ме питай вече колко безсънни нощи изкарахме с мъжа ми, та това ще е трето бебе, първите две са съотвентно на 3г. и 1г. и 9м., доста голям шок е за мен. Вече 4 години съм в къщи изкарах една много тежка първа бременност, втората беше поносима, но грижата за породени деца е доста натоварваща. Нямах търпение да започна някаква работа да имам един нормален живот, а не само да мисля за децата, не че не ги обичам обожавам ги, но и аз съм човек.
По принцип и ние искахме трето дете не точно сега, но какво да се прави случило се.

Трудно е да се вземе решение, може би това е най-трудното решение което съм вземала до сега, но няма средно положение. И се опитай да не мислиш какво ще кажат близките ти, това е само твое решение и на таткото, ако почнете да се съобразявате и с родните решението ще е още по-трудно. Моята сестра например много се зарадва и дори вложи толкова много да ме убеди да го запазя, докато майка ми ще ме упрекне, затова й не я питам.
Успех  bouquet


# 70
  • Мнения: 139
Анелия, вече ти написах, че съм на твоята възраст и имам дете. Аз също, като теб, съм от Варна и ходих на консултации в Майчин дом при д-р Халачева. По-добре потърси още едно мнение и се надявам всичко да бъде наред. Ако имаш някакви въпроси или искаш да споделиш с човек на твоята възраст и бил в подобна ситуация можеш да ми пишеш на лични.  bouquet

# 71
Здравейте отново момичета, искам да ви питам понеже знам че всички сте компетентни по въпроса Grinning аз днес започвам втория месец, а гърдите ми са станали много огромни и ми стават най- големите сутиени вече,  а по принцип са ми малки Simple Smile, освен това постоянно имам киселини и нямам никакъв апетит, започнах да пия Фолиева киселина от 400 мг. по 1 таблетка на ден,първия лекар ми каза да пие по 2 таблетки, а втория по 1 таблетка. Това имали някакво значение, понеже аз не съм на ясно а и лекарите ми казват различно, луда работа и дали има възможност да не са определили точно датата на зачеване, понеже не ми е идвало Май и Юни, а лекарите казват че зачеването е на 1 Юни.
Благодаря ви много.

# 72
  • Мнения: 265
Според мен 400мг. са напълно достатъчни,аз пиех неофолик мета-400мг.
По принцип ако цикъла ти е бил винаги редовен,би трябвало да броиш от първия ден на последната си менструация,на ехографа какво показва?
Първите 3 месеца са най проблемни-с гадене,киселини и други неразположения,така,че не се притеснявай-нормално е.

# 73
Ами доктор Давидков каза че бебето е на 6 седмици ама не календарни, ами някакви други, забравих думата,той не ме гледа на ехограф ами на някакъв друг апарат, показа ми бебето на 3д и каза че има пулс и ми го пусна да го чуя, а доктор Ангелова каза че е на 5 седмици и 5 дни(това беше вчера), но не календарни ами от онези другите, каза че няма пулс и че след седмица ще има, тя ме гледа на ехограф.Смятам да послушам съвета на Деси от Варна и днес ще си запиша час в Майчин дом при друг лекар, за да видя какво ще каже той.

# 74
  • Мнения: 265
Пулса се чува  след  7 гестационна седмица,гледал те е на триизмерен ехограф,щом си го чула,значи това е много хубаво,поздравления  bouquet
Хубаво е малко информация за бременността да прочетеш из форумите,за да не те баламосват разни "доктори" Naughty
Ако си доволна от тази Ангелова,по-добре ходи при нея.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт