Егоизъм, кретенизъм или чисто и просто смразяващо бездушие?

  • 1 587
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
никога няма да забравя преди години в рейса, бях студентка, пътувах за люлин, на седалката преди мен седеше момче, и дремеше, миришеше ужасно и имаше слама в косата, в един момент падна от седалката почна да се тресе и повърна. Седях като вцепенена, докато се усетя, един човек стана и му помогна, обърна го настрани, за да не се задави, и се развика на шофьора да викне линейка. След това се обвинявах много, защо не съм реагирала, аз бях най-близо. 100 пъти си разигравах сцената и как съм можела д а реагирам и да помогна. Обаче стана за секунди.
А тези хора са гледали 20 минути, това вече според мен си е престъпно. В критична ситуация човек, му се случва да не реагира минута, две, докато се окопити, ама 20 минути, ти имаш време да се освестиш, да разсъждаваш, ако те е страх поне викни полиция ако не друго!
А за водата, тока и шума от съседи и заведения, винаги звъня, хич не чакам някой друг да се сети.

Но това което казвате, за посочването на определен човек, когато търсиш помощ, ми се вижда много логично. Като порасне детето, със сигурност, ще му го обясня .

# 16
  • Мнения: 2 759
...В критична ситуация човек, му се случва да не реагира минута, две, докато се окопити, ама 20 минути, ти имаш време да се освестиш, да разсъждаваш, ако те е страх поне викни полиция ако не друго!...
                     Ако случващото се не е много близо до теб не си много сигурен какво виждаш...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
Ужасно ми се струва.

 Аз пък съм от хората, които реагират веднага - първосигнално.
Виждам момиче, което го гонят, събарят го на земята и почват да го ритат - веднага се развиках(нито съм мислила, нито съм смятала кой е видял, кой къде ще се обади и т.н.) - важното е, че се разтуриха нещата и момичето избяга. Друг е въпросът, че после по мен мятаха камъни Sad (буквално).
 Щях да ям бой от цигани, защото се развиках като видях как бъркат на старец в джоба(пак не съм мислела, просто реагирах). Вървяха на тумба след мен до вкъщи, добре, че живея на оживено място.
  Имала съм доста случки  - реагирам и се ядосвам като гледам останалите да стоят като изтукани, не мога да ги разбера, въпреки, че осъзнавам хората колко са различни.
  Брат ми  беше нападнат от 3-ма и пребит. Приятелката му просто е стояла и пищяла отстрани. Дори не се е сетила да цапне някой с чантата. Друго момиче се е сетило да викне барманите от близкото заведение.
 Имала съм доста случки  - реагирам и се ядосвам като гледам останалите да стоят като изтукани, не мога да ги разбера, въпреки, че осъзнавам хората колко са различни.

Общи условия

Активация на акаунт