Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша... Чешката компания - 8.ма тема

  • 25 764
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Миленче, така е - като сме се обзавели с принцеси ще си ги носим на ръци  Wink (погледнах, че и на твойта линийка пише "принцеса")

# 16
  • Мнения: 54
Здравейте момичета!!!!
Влизам за малко да честитя на Ели и новата и сладуранка - да сте живи и здрави и много радостни, двете сестрички да се разбират и много да си помагат  Peace

Гали е родила момче тези дни и още е в болницата. Вчера срещнах щастливия тати и беше много сладко да го слушаш как възторжено говори за новото попълнение baby_neutral

Бързо възстановяване на двете мамчета и много дреборанчески усмивки Joy

# 17
  • Мнения: 6 390
Здравейте мами  Hug Hug Hug Hug
От вчера сме в къщи, но е голяма лудница  Crazy имаме си две баби на гости, утре пристига и трета  Crazy Mr. Green да ме луднат съвсем...
Нинето е много добричко бебче, само спи и яде... каката е на седмото небе за сега, все си намира работа около бебето, и си играе с кукла бебе Нина  Whistling Mr. Green

Гледам 3.7. мнооого плодороден ден се оказа... Сутринта като станах алена кръв ми течеше, отидохме в родилното, докато ме приемат, докато ми направят клизма и всичко необходимо... стана 10ч., пукнаха ми водите и ми казаха да скачам на едни големи топки под топлия душ - че много ме боляха контаркциите...след има-няма час и  докато се влачех след сетрата че искам вече епидурал - че не издържам повече и от време на време се спирам по стените се държа - тя ми вика нищо така не правите г-жо, отидете на топката, легнете си ако искате... а аз й викам не мога защото вече ме натиска по голяма... тя  Shocked я бързо, и вика... ама тя главичка почти навън бе жено... я бързо... това онова доктора не можа да стигне.. сůед два напъна Нина беше на вън .... а аз  Shocked ...в сравнение с Емата - супер  Mr. Green

Голямо благодаря за сртахотните ви пожелания  Hug Hug Hug да се връщат многократно  Wink Party Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ели, честита рожба!Жива и здрава да еи много щастие да ви носи! Hug
Сега с въпросите който са ми спешни
Майка ми е омъжена в Чехия и е там от доста години, сега ще идваме на там с децата и ще съм ви благодарна за всякаква информация относно документи, пътуване (със самолет ще бъдем), цени и въобще всичко което смятате, че ще ни е от полза за първо време.Съвсем на бързо и скоро взехме това решение и нямаме никакво време.Най- вече искам да попитам с мъжът ми трябва ли да си вадим нови задгранични паспорти или можем да пътуваме с личните карти?За децата знам, че трябват паспорти.А тези европейски здравни карти сега задължително ли трябва да ги вадим?
Благодаря предварително   bouquet
ПП:Ще сме в едно малко градче до Карлови Вари за начало Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 390
Алаба
ако имате намерение да живеете тук повече от 3.месеца ви трабват паспорти, за да си вадите разрешителни за престой
Останалото предполагам майка ти е по в час, тъй като си има значение и къде ще сте...
Успех

# 20
  • Мнения: 1 526


Добре дошла на малката Нина!
Да расте здрава и щастлива за радост на мама  и тати!
Да лудува весело със сладката Еми !


Ели, честито!
Бързо и лесно възстановяване!

# 21
  • Мнения: 60
Здравейте момичета,
Извинявайте, че нахлувам в темата, но имам нужда от вашата помощ.
След доста отлагане, решихме следващото лято да се преместим да живеем в Чехия - Usti nad Labem. Работата на мъжът ми  е свързана основно с Чехия и Полша и се оказва, че така ще е по лесно за нас.
Проблемът ми е, че синът ни тази година ще бъде в 1 клас в БГ а догодина ще трябва да го запишем в училище в Чехия. Нямам никаква информация за чешката образователната система, освен че е една от най-добрите Simple Smile Дали можете да ми кажете нещо повече - например на колко години започват училище, има ли нещо общо с нашата система или е по-скоро като американската ... За всякаква информация ще съм изключително благодарна  Hug
За съжаление с чешкия език тепърва ще се боря ( говоря полски и се надявам да свикна бързо и с чешкия) и ми е трудно да си набавям информация.
Още нещо бих искала да ви попитам, какво е отношението на чехите към чужденците?
Извинявайте за дългия пост, явно съм по-притеснена от колкото си мислех Embarassed

Хубав ден на всички
 Hug


# 22
  • Мнения: 6 390
Кава
чешката образователна система е същата като в немско говорящите страни, Бг. пък е с едентична, или подобно по скоро с англоговорящите страни - това е в общи линии
тръгва се от навършени 6.г., децата родени след 30.8. тръгват от следващата година като ги навършат. Училище за малки и големи е от 1.9. до 30.6.

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте,
Малко така нахлувам в темичката ви, но ще съм благодарна на пражките мами ако споделят къде ходят на църква. От скоро съм тук, за мен е важно да посетя православна църква - ходих до катедралата Кирил и Методий до Карлово намести, но беше затворена и все още не мога да се ориентирам кога точно работи. Благодаря на всички, които откликнат с информация   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 390
ето няколко снимки и от нас

всяка неделя от 10 до 12ч. има литургия в църквата

# 25
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Eли, миличка едно закъсняло Честото от мен ...
Добре Дошла на малката Нина, бъди благословена, бъди здрава, расти умна и игрива.

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 08:27 от ivalex

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
рядко се включвам, а от как Ангелника пролази и рядко Ви чета.... голямо тичане пада, но пък добре ми се отразява- заслабвам Simple Smile
Ели, ЧЕСТИТО да сте живи, здрави и много щастливи - сега тъкмо видях снимките на бебка от сайта и не можах да се сдържа Simple Smile да се изтипосам и аз с един пост  Sunglasses

# 27
  • Мнения: 0
Ели, благодаря за информацията   bouquet
Нека и аз ти пожелая много щастие и здраве за теб и малката принцеса! newsm30

# 28
  • Мнения: 55
Ехе, ето че вече има и снимки на Нина  smile3509 Личи си, че каката е безкрайно щастлива и горда. Пожелавам ви много хубави моменти заедно  family

Ели, радвам се, че раждането е минало сравнително бързо и ти се чувстваш добре. Дано сега стълпотворението от баби при вас не ти действа изнервящо и успяваш да си починеш.

Алабала, мисля че трябва да си извадите и здравни карти. Те заместват здравната застраховка, която преди да влезем в ЕС беше задължителна при пътуване.

Новините при нас са, че София вече стои на 4 крака и пълзи назад  Laughing За сега напред не ни се удава, а вчера и успя сама да седне.

Поздрави  Hug

# 29
  • Мнения: 55
Я да драсна някой ред, че голям застой на темичката настана нещо  Sunglasses

Ние сме добре. София се опитва да сяда вече, въпреки че не е за дълго - губи равновесие и тупва. Днес бяхме на гимнастика и рехабилитаторката ни похвали  Party Предните 2 пъти все ни казваше, че изоставаме леко.

Иначе със захранването вървим добре. Сега почвам да въвеждам и месо. Преди 10 дена бяхме в Дрезден и с изненада установих, че там ХИП са по-евтини от тук. Голямо бурканче - 190 гр струва 0,95/без месо/-1.15/с месо/ евро. А аз си мислих, че в ДМ пазарувам на далавера - за 29 крони срещу ~ 39 в Теско  ooooh! Най-интересното е, че на София германския ХИП май по и харесва. Два дена яде германския вариант и отваряше уста, а после минах на чешкия и почна да плюе. Трябваше да добавя малко ябълково пюре за да го пробутам.

Ние почваме да стягаме лека полека куфарите за БГ  Whistling То има още време, но сърце юнашко не трае.

Ами това е за сега от нас. Приятна ваканция на почиващите

Общи условия

Активация на акаунт