Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша... Чешката компания - 8.ма тема

  • 25 811
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
след РД още ми се спи, но то и аз не съм важна в случая Simple Smile
... като за първия си Рожден Ден Ангелинка се държа направо геройски с мааалки изключения Wink
Времето беше на ръба да вали и се събрахме в къщи, но се получи добре Simple Smile
Имаше торта, подаръци, поне 5-6 пъти палихме свещичката за да я духнат всички желаещи, а аз всеки път пожелавах на малкото ангелче да бъде здрава и щастлива.

До скоро на всички

П.С. На нас са ни на гости бабата, лелята и братовчеда на Ангелинка/от на мъж ми страната/, та сме в нонстоп туристическа обиколка на Прага

# 76
  • Мнения: 4 717
Здравейте

за детска кухня - няма, поне тук в Бърно, аз питах докторката, но тя остана учудена защо изобщо би ни била необходима... явно не им е практика Rolling Eyes

Ванче, моят слинг го направих от плат на ИКЕА, че ми изглеждаше по-здрав, ширината му е 60см, а дължината му е около 5м, но на мен ми иде дълъг, защото съм дребна, не рискувай да го скъсяваш от тия размери, че за зимата да не се окаже къс Peace. Тук гледам носят и големи дечица, на по 2-3г, тежестта се преразпределя и майката не я усеща толкова както би било ако се носи детето на ръце. За планина обаче, ползват това:


На мен тези ранички ми изглеждат тежки за майките, но за бащите си е баш добре Peace
Успех с гъбките, вие сушите ли си за зимата, изобщо консервирате ли ги по някакъв начин? Верето яде ли от тях?

Ели, мина ли на Нина себореята? Казаха ли ти от какво е възможно да се появи?

Ние сме добре, дивееме в проходилката, сега сме научили нова игра - гоненица, тя ме гони или аз нея, голям хил пада, но поне се уморява от тичане и вечер се кротва.
За ваксините - и аз ще се консултирам за тази против Хепатит А, че напоследък не прощава на кученцето ни, а за пясък пробвах, ама тя иска да лази в пясъчника, още не знае как става играта там #Crazy

Дейлиди пусни малко снимки на твоето порастнало момиче де, щом си уморена, значи купона е бил на ниво Mr. Green

Ами това е от мен, лека и прохладна

# 77
  • Germany
  • Мнения: 8 015
Здравейте момичета Simple Smile
Имам една голяма молба към вас. Септември ще пътуваме до Прага и после оттам с ето тези автобуси http://www.studentagency.cz до Виена. Искам да купя билетите отсега, но нещо не мога да се оправя със сайта. Доколкото видях имат английски вариант само за сам. билети. Трябват ми 4 билета Прага - Виена за 22.09 по възможност сутринта. Може ли да ми помогнете, като ме ориентирате как да ги купя on line?
Предварително благодаря!

# 78
  • Мнения: 6 390
Мони
http://www.eurotours.cz/
ей тези продават билети на студентагенси, можеш на бг да се договориш с тях как да стане покупката на билети и колко ще струва.

Миленке
не се шашкай, Неса за отрицателно време ще разбере как се играе на пясъка  Grinning пък и нали си там, има и други деца, после ще избършеш ръцете с мокри кърпички, в къщи със сапун и няма проблем...

За себореята не мисля че ще й мине в скоро време... мажаме ама то след два дена пак същото...

# 79
  • Germany
  • Мнения: 8 015
Мони
http://www.eurotours.cz/
ей тези продават билети на студентагенси, можеш на бг да се договориш с тях как да стане покупката на билети и колко ще струва.

Много благодаря!

# 80
  • Мнения: 33
Здравейте момичета, простете, че нахлувам в темичката ви, но имам въпросче. Ще сме в прага от 10 до 15 септември и ме интересува какво е времето по това време, температурите как са? Знам, че по това време е златна есен , но позната ме наплаши, че миналата година "умрели от студ" и затова ще съм благодарна за малко инфо.  bouquet

# 81
  • Мнения: 6 390
http://pocasi.idnes.cz/
ей тук гледай за времето като тръгвате

# 82
  • Мнения: 6 390
Привет
мацки вчера рязах нокти на Нинето, и днес й е набрало едното... с какво се маже - казвайте нещо или ми трябва рецепта за нещо newsm78

# 83
  • Мнения: 33
Наложи го с марля, напоена с риванол и отгоре лепенка. За 1 ден се оправи при нас, дано и при вас помогне. Благодаря предното инфо   bouquet

# 84
  • Мнения: 4 717
Здравейте,

Ели, само да ти кажа, че риванола не се препоръчва за съвсем малки деца, така пише по повечето книги, ако искаш звънни на педито да питаш, но аз слагам на всичко фиалова течност по съвсем малко, откакто тя ни излекува и афтите от херп-ангината съм й голям фен Peace

Явлена - аз ти препоръчвам на всяка цена да вземете якенца на децата, и за вас разбира се, които да са водонепропускливи, че по това време си духа и вали, поне в Бърно е така Twisted EvilИначе няма съмнение, ще е хладно, но си следи сайта дето го е написала Елито Peace

# 85
  • Мнения: 6 390
О Миленке
имам я тая лилава течност... ще намажа и ще видиме ...

Радиии
готово  Mr. Green Hug дочаках се да звънне пощяка че ми носи баличек  Whistling Mr. Green  bouquet

и още сега
Миленке

http://sling.beinsa.info/newborn_carry.htm
или
http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid … 7010&cid=7021
е по подходящо
дайте идеи как да нося буболечката  Blush Mr. Green

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 10:08 от Eli_cz

# 86
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ели,радвам се 4е най сетне дойде този пакет-като 4е ли от Тибет ти го пратих бе
при нас новото е 4е Винсако ве4е от 4 дни е на детска,за сега е по 1 4ас на ден,но е един рев-аз пла4а в нас а тои в градината.Не иска да комуникира с никой,не ходи до тоалетна,не яде......Кажете ми до кога ще продължава това.Ве4е си мисля 4е не му е още дошло времвто.У4ителката е толкова добра с него и му говори и е все до д...то му,ама не и не.
Ходи с кеф до вратата на градината и как влезе се запо4ва.
Това е от мен.
Ели,пробвай ако имаш смрадлика и е свари и с марля е налагай за 1 ден минава

# 87
  • Мнения: 4 717
aaa, това със смрадликата е добра идея, аз не се бях сещала Peace

Ради - аз съм чувала какви ли не истории за разстроени дечица на детските градини, една позната даваше хомеопатични за успокоение #Cussing out, а свекърва ми разправя, че мъжа ми цял месец се държал за полата на учителката докато свикне с другите деца Whistling, дано бързо да премине тази криза на Винси, ама си мисля, че учителките са с голям опит и ще те посъветват какво трябва да се направи Peace Много ми е мъчно като прочетох миличкия, сигурно му е много мъчно за вас и детската я приема като наказание...

Ели - тези дето си ми показала и двата са ми трудни за връзване, аз Ванеса започнах да я нося след 2-3м и ползвах е това връзване:
http://www.zilana.com/6instruct-shal.html
супер лесно ще ти е, но неудобството е, че носиш така детенцето докато е будно, иначе незнам как ще спинка Нина съвсем изправена Shocked

При нас са едни мъки нощем, само се преобръща и реве, че неможе да спи, незнам от какво е, не са й толкова надути венците, не е гладна, направо ме побърква и незнам как да й помогна
Другото нещо е, че след захранването с пюрета, сега мадамата неще да яде готвени храни, пробвах не само мое готвено, ами и ресторантско детско меню, еми не й харесва.... май и тя ще стои гладна в детската

Ради - ти слагаш ли Рая на гърне, за нас това е мисия невъзможна - да се заседи на едно място... А преминахте ли към обща храна?

Момичета, до кога да преварявам водичка, ползваме минерална бебешка? newsm78

# 88
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравейте моми4ета,
при нас е все същото,днес ми се обади у4ителката да прибера Винси 4е не спира да пла4е  Cry
Милен4е,Рая яде вси4ко от 1 месец ве4е-даже ве4еря супа с хляб и пие млеко само сутрин към 7 4ак й държи сито.За гърне не става и при нас да си седне ,а е издържам над него.
А за водата тя пие по 700-800 мл.4ай от пакет4етата без захар,но вода до ден днешен не е лизвала,неще и това е,но на Винси до 2 години съм му преварявала в конвицата-тои пък само вода пие и от време на време сок4е.И двамата не оби4ет мн.сок но плодовете ги папаме за страх.
Хубав да е денят ви,моя е...... Sick #Cussing out #2gunfire #Crazy

# 89
  • Мнения: 4 717
леле миличкия Винси, успокои ли се вече Cry

кой знае и ние какви крокодилски сълзи ще роним след година, Неса от сега реве за мене постоянно Thinking

Ели, успя ли да вържеш слинга? Имай предвид, че детето се стопля много като е близо до теб и в тия горещини по малко лекичко я обличай ако я носиш Peace

Ванче, снощи влизах на сайта ти да погледам снимки и много мило ми стана малката Вяра как седи облечена в елеченце до разголеното чехче, ние сме нещо подобно тука и все ме гледат накриво майките.Колкото и да искам да я калявам, ми то на мен ми е адски студено, как да съблека гола детето Twisted Evil А мъжа ми е 2 пъти повече, така се навлича, той е уникален случай, все му вее, все му духа, 3г не свикна на тоя климат Joy

Общи условия

Активация на акаунт