Да осиновим ли бебе докато съм бременна

  • 6 900
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
Вече съжалявам, че пуснах въпроса си тук. Благодаря ви за отговорите. Бебетата най-трудно се отглеждат по домовете. Който не е ходил в дом за сираци не знае, не е виждал подсечените дупета, поради липса на финанси. Нямаме възможност всеки месец да носим памперси и кремове, но когато можем с голямо удоволствие го правим. Аз трябва да се чувстам виновна, че отемам детето на една бездетна двойка-така ли? Да ама не, и знаеш ли Дорет, гордея се с това решение. Явно не си се интересувала достатъчно за да знаеш,че деца има много, но някои от бездетните сем. са с претенции и не харесват определените им. Искат да избират, защото виждаш ли ако ще е чуждо поне да е здраво и красиво. Това го чух лично. Силно вярвам, че това са единици.
Моето решение е че след като родя веднага ще започна процедура по осиновяване.
Заедно със съпруга ми ще отгледаме горди български граждани!
Дано Бог е с нас!

Благодаря за отговорите и съветите!

# 16
  • Мнения: 487
Пета, след като задаваш въпрос би следвало да очакваш, че не всеки ще е на твоето мнение. И защо така нападаш Дорет. Ами момичето просто изрази мнение без да  обижда никого.  Силно се съмнявам, че не се интересува и не  е запозната с положението по домовете.
..Разбира се, че всеки има право да осинови дете, ако силно го желае. Една невинна душа по-малко по домовете. Работата е там, че първия ти постинг поне за мен беше меко казано
странен или по скоро ми приличаше на "видиш ли нямам работа, я да взема да попитам".  Осиновяването или раждането на дете предполага поне желание за такова. А ти видиш ли решила съм, ама още не сме пробвали. Та си мислим да се пробваме след месец, два. И още не си забременяла, то всъщност не си се и опитвала, а вече проблем - ще ли ми разрешат или не...и мислели сме си да е на 2, 3 месеца /това по повод претенциите на другите/...
Мисля си че една майка тук беше писала нещо по повод на подобни изяви на желание - всъщност или го правиш или въобще не споменаваш че би искала.
Та поправи ме ако греша - Все още не сте започвали да опитвате да създадете свое дете, но сте решили след време да започнете, и като забременееш и родиш ще започнеш процедура и по осиновяване...няма лошо, много добро намерение но твърде отдалечено във времето.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пета - успех мила! БЪрзо с твоето и после успех с взимането!
ПЪк и каквото да решиш - имаш пълното право и аз те подкрепям, че това си е право на всеки и всеки има право независимо от семейното му положение!
Аз само считам, че е ад за всяка жена да гледа породени деца - поне 2г трябва да е разликата - за да може да се послещнат трудностите на бремеността спокойно!
  bouquet хубаво е дори когато някой просто иска да направи добро...още по-добре  екогато успее да осъществи мечтата си!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
newsm10
Пета, виж Дорет и много по-напред в процедурата от теб и мисля, че е наясно колко и какви деца има по домовете.
Пишеш, че деца има много, уви така е... но това са деца без родителски отказ или такива, които никой не иска.
Ако вземеш такова детенце, постъпката ти ще е наистина благородна и можеш да се гордееш.
Ако ли пък си вземеш здраво бебе българче, пак добре, но няма с какво да се гордееш толкова - искала си детенце, получила си го, но не си прави илюзиите, че си "го спасила" - ако не ти, то друг, който мечтае за детенце е щял да го вземе.
Друг е въпросът, че всеки сам решава колко и какви деца ще има и не трябва да се влияе от чуждото мнение Wink.

# 19
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 097
Явно не си се интересувала достатъчно за да знаеш,че деца има много, но някои от бездетните сем. са с претенции и не харесват определените им. Искат да избират, защото виждаш ли ако ще е чуждо поне да е здраво и красиво.
Пета, вече сам писала по този въпрос, затова само ще копна това, което написах на Вал:
"А за семействата без деца има огромно значение какво дете ще осиновят. Нормално българско дете е такова като твоето и на повечето други майки.Ти не можеш да се справиш психически, а помисли ли как ще се справи едно семейство изразходвало всичките си психически и финансови възможности да има собствено дете? И като си представиш, че това дете може би ще е единственото, защото надали всеки би издържал процедурата и чакането отново.
И така ние двете заставаме на "стартовата линия" за осиновяване.
Ти, си имаш вече свое и единственото ти желание да направиш добро на някое дете.
А аз, всяка вечер заспивам, или по-точно не мога да заспя, с мисълта за дете. Дете, което ще даде смисъл на моя живот и този на съпруга ми. Детето, което искаме, чакаме, но така и не идва. И хилядите въпроси защо така се случи, толкова ли съм грешна , та едно дете не мога да имам. Да добавим и непрекъснато задавания въпрос "Защо нямате деца?" или злобните подмятания че нямам деца. И това години наред. Решаваме да спрем борбата и да си осиновим дете.
И накрая заставаме рамо до рамо с теб, и аз и ти искаш да осиновим дете. Но мотивите ни са толкова различни.  Не бих искала да си на моето място!!! "
Пожелавам ти да си родиш не едно, а повече деца и никога да не бъдеш в моето положение и това на стотици български семейства.
И като допалнение, аз сам почти на финала и съм запозната подробно с всичко свързано с осиновяване,  домове, деца.

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Момичета,дано всяка от вас да намери своето детенце!Макар и бавна,процедурата не е безкрайна!Става бавно,защото почти всички искат бебенце,а не всички са с отказ от родителски права!Пак казвам,разширете диапазона на търсенето-2,3годишно все е детенце,и може да стане по-бързо!Не влизайте в излишни спорове,така задълбавате още по-вече раната от липсата на детенце!
 babydust7Дай Боже всекиму радостта от детски смях и плач у дома! newsm04 dancing dancing dancing lovekiss

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
абе тук ще го видите - въпроса ми е - що бебе? наши познати взеха дете на 2г - ми то беше като бебе - нищо не можеше и не знаеше! та защо бебе????
кое му е преимуществото пред 2-3г дете дето е като отворена книга...
А след 6месеца детето говореше 2 езика перфектно за възрастта си! И не си личеше да е по-различно - само дето беше май по-напред с материала  Wink
Това е истински случай - не фантазия... та защо бебе?

# 22
  • Мнения: 978
newsm10
Пета, виж Дорет и много по-напред в процедурата от теб и мисля, че е наясно колко и какви деца има по домовете.
Пишеш, че деца има много, уви така е... но това са деца без родителски отказ или такива, които никой не иска.
Ако вземеш такова детенце, постъпката ти ще е наистина благородна и можеш да се гордееш.
Ако ли пък си вземеш здраво бебе българче, пак добре, но няма с какво да се гордееш толкова - искала си детенце, получила си го, но не си прави илюзиите, че си "го спасила" - ако не ти, то друг, който мечтае за детенце е щял да го вземе.
Друг е въпросът, че всеки сам решава колко и какви деца ще има и не трябва да се влияе от чуждото мнение Wink.

Чудесен постинг!

# 23
  • Мнения: 978
абе тук ще го видите - въпроса ми е - що бебе? наши познати взеха дете на 2г - ми то беше като бебе - нищо не можеше и не знаеше! та защо бебе????
кое му е преимуществото пред 2-3г дете дето е като отворена книга...
А след 6месеца детето говореше 2 езика перфектно за възрастта си! И не си личеше да е по-различно - само дето беше май по-напред с материала  Wink
Това е истински случай - не фантазия... та защо бебе?
И аз това се питам? За мен стремежът на всяка цена да бъде бебе е продиктуван в голяма степен от егоизъм, не толкова от благородство.

# 24
  • Мнения: 160
абе тук ще го видите - въпроса ми е - що бебе? наши познати взеха дете на 2г - ми то беше като бебе - нищо не можеше и не знаеше! та защо бебе????
кое му е преимуществото пред 2-3г дете дето е като отворена книга...
А след 6месеца детето говореше 2 езика перфектно за възрастта си! И не си личеше да е по-различно - само дето беше май по-напред с материала  Wink
Това е истински случай - не фантазия... та защо бебе?
И аз това се питам? За мен стремежът на всяка цена да бъде бебе е продиктуван в голяма степен от егоизъм, не толкова от благородство.
ами като си толкова благородна какво чакас осинови си голямо дете.
като го направис пак писи са благородство.е тогава ще ти сваля сапка,но сега е само бля,бля.
и ас преди няколко години говорих на мои приятели които 10 god все опитваха и не можеха да си имат дете:детето не е най-важното,та вие сте толкова хубаво семейство,обичате се това е най-важното"
но ас като бях на тяхно място ела и ме питай дали сам мислила по този начин.
така че като ти е далеко от главата лесно се говори.
са мен не бесе важно да е бебе но и ас исках да преживея всичко което повечето от вас са преживели.нещо като -i ас искам да съм булка и ас искам да съм абüтüрентка.
и ако не разбирас не ти го пожелавам да го разберес,същото тогава друга песен сте пеес повярвай ми.

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 01:18 от Reza

# 25
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз пьк разбирам ,жените ,които нямат деца,заЩо именно искат бебе.ЗаЩото искат да прежиvеят(тук се поvтарям с tara1)тоvа ,което ние сме имали vьзможността да прежиvеем.Пьрvа усмиvка ,пьрvи кра4ки.........
Моми4ета на vси4ки vи желая много Щастие и успех ,за напред ,дано един ден vси4ки тук да се похvалят ,4е vе4е са майки  bouquet

# 26
  • Мнения: 978
ami kato si tolkova blagorodna kakvo 4akas osinovi si goliamo dete.
kato go napravis pak pisi sa blagorodstvo.e togava ste ti svalia sapka,no sega e samo blia,blia.
i as predi niakolko godini govorih na moi priateli koito 10 god vse opitvaha i ne mojeha da si imat dete:deteto ne e nai-vajnoto,ta vie ste tolkova hubavo semeistvo,obi4ate se tova e nai-vajnoto"
no as kato biah na tiahno miasto ela i me pitai dali sam mislila po tosi na4in.
taka 4e kato ti e daleko ot glavata lesno se govori.
sa men ne bese vajno da e bebe no i as iskah da prejiveia vsi4ko koeto pove4eto ot vas sa prejiveli.nesto kato -i as iskam da sam bulka i as iskam da sam abütürentka.
i ako ne rasbiras ne ti go pojelavam da go rasberes,sastoto togava druga pesen ste pees poviarvai mi.

Тара, на мен този проблем съвсем не ми е безразличен и те моля да не ме иронизираш. Не бих желала да коментирам нито постинга ти, нито  останалите, но заставам напълно зад мнението на  Дорет. Ако дойде време да си осиновяваме дете ще му мисля. Въобще не се възхищавам на хора, които осиновяват деца и не ги наричам "благородни" по дифолт. Мисля, че е съвсем нормално да искаш да задоволиш майчинския си инстинкт, но това да държиш на всяка цена да е новородено не е благородно. Разбира се, че всяка жена иска бебе, здраво, и ако може да не е от малцинствата. Ако беше противоположното щеше да бъде благородно. Не казвам , че да искаш подобно дете е лошо, но не е благородно. Съжалявам, ако мнението ми се различава от твоето, но това е положението. Такова ми е. Засега.

# 27
  • Мнения: 160
"sa men stremejat na vsiaka zena da ima bebe e prodektuvan v goliama stepen ot EGOISAM ne tolkova ot blagorodstvo"


sled kato pises podobno nesto kakvo o4akvas.s tova si sasegnala mnogo maiki koito sa imali stastieto da si vsemat detenze-bebe,ili se stremiat kam tova.sa kakav egoisam stava vapros.i ne viarvam niakoia jena na parvo miasto da se samislia kolko blagorodno e da osinovis dete.tia go pravi sastoto ne moje da si ima ,ili ima jelanie i vasmojnost da pomogne na edna dusi4ka.tova e 4ovesko.as bih si osinovila i po goliamo dete no sasto togava ste sam blagorodna ne rasbiram.
parvo as sam si osinovila dete i ne me interesuva dali e balgar4e ili ne.stasliva sam 4e mom4enzeto mi ne e bil v dom maika i dete, 4e oste ot samoto na4alo mojeh da go daria s laski i toplina. i sam beskraino blagodarna na maika mu koiato mi predostavi tasi vasmojnost bog da ia blagoslovi.4uvstvam detenzeto si kato sobstveno i dori ne se samisliam 4e e osinoven.e neka sam egoist.as ne sam se stremiala  da bada blagorodna. as iskah da prejiveia tesi momenti koito vsiaka edna maika prejiviava,no tova e normalno spored men ne egoisti4no.

 

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Тара, не бъди толкова остра към White Raven. Постингът и беше по повод на твърдението на Пета, че се гордее с решението си да осинови. Просто тя, както и аз, искахме да кажем, че осиновяването на здраво бебенце е абсолютно равностойно на раждането му и няма какво толкова човек да парадира и да мисил, че прави нещо благородно. Когато обаче осиновиш дете в неравностойно положение, тогава наистина осиновяването е подтикнато от желание да помогнеш на едно детенце, а не е породено само от майчиния инстинкт/ и тогава наистина можеш да се гордееш/. Отосно думата егоизъм - макар и да звучи грубо е използвана на място. Майчиният ни инстинкт поражда огромното желание да дарим едно детенце с обич и грижи и риспективно правим всичко, за да "утолим" тази нужда т.е. задоволяваме желанието си. Същото важи и за майките, които раждат. Всъщност личния интерес от край време е "движещата сила на живота".
Бих искала да осиновя бебе или съвсем малко дете по ред причини и изпитвам по-скоро неудобство от тези ми претенции, отколкото гордост. Всъщност просто искам още едно дете и ми е все едно дали ще го родя или ще го взема. И в двата случая ще съм просто щастлива и горда, че съм майка /но не и че съм осиновила или родила/. Възхищавам се на тези, които имайки материална възможност, благородство и дух вземат дете в нужда, за да му помогнат. Моят случай не е такъв... Жената, която евентуално ще ми помогне в процедурата, се сварза вчера с мен. Каза, че е много трудно да се вземе здраво, малко дете... в момента домовете били пълни само с болни и от цигански произход дечица..

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мами, вчера говорих с една много ерудирана жена, вече прехвърлила 60г. Разговора беше за това, че сме тук да извървим своята карма, че всяко нещо ни е пратено с цел...
Не се карайте кое е благородно и кое не - вермето само ще покаже, нека всяка от вас постъпи така както й диктува сърцето - и ако не е напълно заслепена от егоизъм и жажда да удовлетвори всяко свое желание - без значение добро или лошо - тогава съм сигурна, че ще постъпите по най-добрия начин!

Бъдете силни - понякога ни е отредено да чакаме по-дъго за да сме щастливи, понякога трябва да се борим за щастието си, но повярвайте ми - никой няма да ОТНЕМЕ ВАШЕТО щастие!
Момичета - ако ви е писано да си осиновите детенци - няма никой да е в състояние да ви отнеме това право.... /освен ако вие не се откажете или не го изгубите/. ТАка, че нашите спорове тук са излишни.

Пожелавам на всички смело да извървят трудните участъци от пътя си за да стигнат до пристъна на спокойствието!

Общи условия

Активация на акаунт