ако детето не е прието в ясла или градина......

  • 4 030
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Слава богу нямаме такъв проблем,но бих заложила на частна градина. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 308
Моето не е прието,гледам си го,няма кой друг.Пари за частни градини и детегледачки нямаме.

# 17
  • Мнения: 736
Частна детска градина. Ще я плащат работодателите ми  bouquet. Ако не бяха предложили този вариант - щях да напусна. 

# 18
  • Мнения: 3 695
Детегледачка или частна детска градина - това е въпросът пред мен. Confused

# 19
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Моето не е прието,гледам си го,няма кой друг.Пари за частни градини и детегледачки нямаме.

И аз така...

# 20
  • Мнения: 3 376
За ясла няма да коментирам,тъй като съм много против.
Като стане на 3 ще опитаме в ДГ,за предпочитане единствената частна в града ни.
Ако не се адаптира свеки е готова да напусне работа,за да го гледа.Не съм много за това,но.. Rolling Eyes
За детегледачка много се колебая,май не съм никак сигурна.Общо взето баба/детегледачка са ми на кантар.

Ако имах избор щях да стоя в нас и да си гледам детето.

В момента го гледаме с баща му,от време на време се включват свекървата,баба ми и баща ми.
Мъжа ми работи на смени,аз за себе си,така че можем да си нагласяме графиците и успяваме някак си.

# 21
  • Мнения: 491
Гласувах с последната опция. Ние алтернатива на държавната ясла нямаме. Частна не можем да си позволим, роднини които да са в състояние да го гледат също нямаме. Вероятно ще си го водим на работа с нас, което не знам точно като как би се осъществило, защото нито работодателят ни, нито колегите биха били във възторг от това. Слава Богу, приети сме!

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моето дете не е прието. Много е неприятно, защото на едното място е 1 резерва, на другото- 3. Както и да е, записах го на частна градина, може и да е за добре- по- малко деца са, надявам се по- пълноценно да се грижат за децата. Другата година ще пробвам пак.

# 23
  • Мнения: 654
Тази година не ни приеха. Затова ще я гледам още една година, ако на следващата пак не я приемат, ще взривя сградата на "Сирма" , след което ще си направим още едно, да  си ги гледам заедно. Laughing

# 24
  • Мнения: 3 886
Ами аз не мога да си позволя нито частна градина ,нито баща й да я гледа ?????????????????какво да правя ?????а на мен никой не дава пари като си стоя у дома нали #Cussing out #2gunfire #Cussing outНото имам баби нито нищо Sick.Продължаваме да отпадаме

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Общо взето, нямам разумна алтернатива. Гласувах, че аз бих го гледала, макар да ми е чудно като как ще се чувствам, ако се изправя пред идеята, че си оставам домашна мама завинаги... Най - много да изперкам нацяло, да бъда диспансеризирана и за следващата година да има предимство. Добра идея, но до тогава ще съм изгубила работата си, а и здравето, че да търся нова... но, за съжаление, моите предложения не срещнаха подкрепа - дори и тук, във форума - а биха решили този проблем трайно и за всички...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314544.0

# 26
  • Мнения: 654
Видяхте ли промените, които се обсъждат от правителството и ще влязат в сила от 1.1.2009-та? Баби и дядовци, които са пенсионери, гледат внуците след навършването на 9 месеца, за което държавата им плаща към пенсията и 220 лв. на месец  до навършването на 3 години на детето.
Пак е нещо...

# 27
  • Мнения: 2 068
Видяхте ли промените, които се обсъждат от правителството и ще влязат в сила от 1.1.2009-та? Баби и дядовци, които са пенсионери, гледат внуците след навършването на 9 месеца, за което държавата им плаща към пенсията и 220 лв. на месец  до навършването на 3 години на детето.
Пак е нещо...
това го видях
но аз нямам баби и дядовци които да го гледат  Tired

# 28
  • Мнения: 3 886
Видяхте ли промените, които се обсъждат от правителството и ще влязат в сила от 1.1.2009-та? Баби и дядовци, които са пенсионери, гледат внуците след навършването на 9 месеца, за което държавата им плаща към пенсията и 220 лв. на месец  до навършването на 3 години на детето.
Пак е нещо...
това го видях
но аз нямам баби и дядовци които да го гледат  Tired

Нито аз

# 29
  • Мнения: 827
Видяхте ли промените, които се обсъждат от правителството и ще влязат в сила от 1.1.2009-та? Баби и дядовци, които са пенсионери, гледат внуците след навършването на 9 месеца, за което държавата им плаща към пенсията и 220 лв. на месец  до навършването на 3 години на детето.
Пак е нещо...
това го видях
но аз нямам баби и дядовци които да го гледат  Tired

Не съм видяла, но ако ще трябва да са пенсионери бабите и дядовците, ми се вижда поредния въздух под налягане, защото аз, майка ми и баба ми сме родили на една съвсем нормална възраст - баба ми съответно вече не може да тича след правнучката си (щото е на седемдесет и...), майка ми е все още работещ човек и има 10 г. до пенсия (тя е на петдесет и...), аз съответно съм на 28 и трябва да работя.

Общи условия

Активация на акаунт