От скоро бременна - въпроси

  • 4 430
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
и аз качвах кила в началото , но ми пролича в края на 4 - тия месец ... знам ли ако не ти е комфортно на корема може и да има проблем с храните , който ядеш . newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз също в началото качвах доста по-интензивно. Личеше ми доста от рано. С Дияна беше по-различно, до 5тия месец изобщо не ми личеше.

# 17
  • Мнения: 4 555
Нормално е. Аз само за първите три месеца качих 7 кг. Бременни панталони си купих в края на втория месец, защото нищо не ми ставаше вече.

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Първо честито!Мисли за хубави моменти и с  нищо друго недей да си разваляш 9 тте месеца.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Честито!
Както са ти казали другите, не се тревожи за кг.Ако започнеш да качваш много и това пречи на бебето гинеколога ти сам ще ти препоръча диета, но е мнооого рано да мислиш за това.Може да ограничиш тестените, защото те се лепят основно на теб.Но не да спреш на цяло да ядеш - като ти се хапва си хапваш, без да се тъчеш с разни мазни банички (примерно) и други такива.
Леко бременеене  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
И аз бях така. Нямам идея защо. Впрочем, след раждането ги свалих - общо взето - само дето се преразпределиха по абсурден начин... Абе, здраве да е, имам си най - прекрасното бебче! Пожелавам същото и на теб. А за това кога, как и къде се трупат кг по време на бременността - не знам, ама сигурно е до организъм... и момент.

# 21
здравейте мили бъдещи и настоящи майки! искам да ви споделя, вчера разбрах че съм бременна и много се притеснявам, защото ден преди да разбера страдах от зъб и пих аулин и други хапчета, но просто не знаех!аз съм и пушач и не знам как да откажа цигарите! аз съм на 20 год.с приятел ями сме заедно от 2 год., а живеем заедно от 7 месеца.страх ме е какво да правя?дайте ми съвет  Sad smile3518

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
здравейте мили бъдещи и настоящи майки! искам да ви споделя, вчера разбрах че съм бременна и много се притеснявам, защото ден преди да разбера страдах от зъб и пих аулин и други хапчета, но просто не знаех!аз съм и пушач и не знам как да откажа цигарите! аз съм на 20 год.с приятел ями сме заедно от 2 год., а живеем заедно от 7 месеца.страх ме е какво да правя?дайте ми съвет  Sad smile3518

Не се шашкай за Аулина. Кой знае и аз какво съм пила преди да разбера и всяка една от нас също. Отделно, че и след като разбрах пих хапове по съвет на АГ, за които по-късно разбрах, че не са много подходящи при бременни. Е, родих здраво-право бебе  Hug Цигарите е хубаво лека-полека да ги спреш, ако не ти е възможно от раз. При мен стимула ми беше, че си представях от страни гледката на пушеща бременна  Sick Много грозно ми е.

# 23
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Честито!  bouquet  Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!За аулина и другите лекарства не се притеснявай,не са от най опасните,само ги спомени на ЖК като отидеш пък доки ще ти обясни.Почвай фолиевата киселина,а за цигарите–намалявай постепенно ако не можеш от раз.Може да почне да ти става лошо от тях и да се отвратиш.Успех!

# 24
Хей значи не съм само аз била така СПОКО В 5 и 6 г.с. корема ми се изду а сега съм 9-та г.с. и не е така , а леко се прибра , явно си е нещо нормално  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Честито, лека и безаварийна.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 203
Аз също като теб щом разбрах че съм бременна  веднага ми се поду малко корема може би съм качила около 1 кг., тъй като и аз съм слаба веднага ми пролича поне аз си знаех, оказа се че чак до 5 месец почти не напълнях повече. Сега вече съм с доста хубав корем и съм напълняла само 5 кг. Леко бременеене   bouquet

# 27
  • Мнения: 297
Честито,лека и безпроблемна бременност.  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 187
честито и от мен! аз също качих първите три месеца, така че споко

# 29
Честито и от мен! Аз имам подобен проблем - бременна съм в началото на третия месец - 12 седмица и доста ми личи. Всички мои познати ме питат бременна ли съм. А коремчето ми е добре оформенко. В началото много се притеснявах - вече малко дрехи ми стават, но с времето май почнах да свиквам. Напълняла съм с 3-4 килограма, но явно това е достатъчно, за да не се пъхам в дрехите си. Всяка сутрин почвам лудо пробване и установявам, че нищо не ми стои, както преди или просто не ми става. В началото се подтисках, но сега го приех, че така трябва и е нормално. Бебето е най-важно! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт