Фотография 26 епизод

  • 27 944
  • 597
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 983
Браво, Линде   bouquet Пожелавам ти това да е първата от много  Hug

# 16
  • Мнения: 2 109
ЛИНДА !!! Гордост моя!!

БАси красивата си !

Браво и на Дамаянти за портрета.

Маймунче, на мен ми харесва много, още флиркски ме грабна.

Вечи, розовко жълтата ми харесва много.

Дам, сега се чудя,... пробвала ли си с различни обективи вътре един и същ кадър? само сигмата жълтее. мисля, че с китовия бялото ти е доста хубаво.

# 17
  • Мнения: 1 639
Линда , браво!   bouquet
Предполагам е голяма гордост!  Grinning

# 18
  • Мнения: 77
Здравейте да се запиша и аз в новата тема. Да знаете, че редовно си ви чета, но не пиша, защото нямам нищо за показване и да не оспамвам само 'убавата тема  Heart Eyes

Маймунче, на мен ми харесва много, още флиркски ме грабна.

Калина  bouquet  bouquet

Линда, поздравления и от мен  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 109
младежът има покоряваш поглед. Simple Smile да го нагушкаш и наснимаш.
ти с какво снимаш ? до колкото разбрах от коментарите във фликр, ше го сменяш? с какво?

ей... тоя шопинг няма край...

# 20
  • Мнения: 77
Нека да няма, то хубаво така да се шопенгува  Sunglasses

Ами снимам с един canon ixus 60 тип сапунерка   ooooh! Мислех да си взимам никон Д80, но към края на лятото може да ми изпадне възможност за Д300, та реших да изчакам, барем намажа нещичко
  Heart Eyes

младежът има покоряваш поглед. Simple Smile да го нагушкаш и наснимаш.

Още един път благодаря  Hug Hug Ще го нагушкам, ама за наснимването не съм много сигурна   Wink По принцип ентусиазма ми секва след като ги кача на компа и видя как от 200-300 мога да отсея 3 дето по стават  Rolling Eyes Ама нейсе...

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Калина, ще пробвам задължително  Hug Не съм се сетила за това до сега  Blush Laughing

Мисля си дуго, преди снимах само на P, сега предимно на М - имам чувствот,ч е разликата ти да си настроиш и апарата да ти избере е огромна   Shocked Не вярвам чак толкова да си въобразявам  newsm78  Joy

Маймунче, завидях за Д 300  Laughing Hug Дано ти излезе късмета  Hug

А да се изтипосам и аз - мъж ми с какво боке ме докара  Wink (по мои настройки де  Laughing ) - ама пак - късмета на начинаещия  Joy

# 22
  • Мнения: 2 109
дамаянти... като гледам късмет е имал и като се е запознал с теб Wink

много добре ти се отразява диетата, продължавай смело!
светнахме се ние на тия фонтанчета бокенца... и аз имам няколко отонзи ден

това за да не кажете, че само спамя  Mr. Green



Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 01:58 от Калинa

# 23
  • Мнения: 1 593
и на мене ми направи впечатление, че фонтанските бокета стават много добри  Thinking

Линда - супер си, а на снимката си много сладка  Hug

# 24
  • Мнения: 337
Джали, имах предвид, че сигмата 70-300 apo dg macro е по- добра от пентакс 50-200, а са на една цена, даже сигмата е паднала в момента и е малко по- евтина. Иначе китака 18-55(предполагам, че него имаш предвид, за 18-50 не се сещам) аз лично не бих го вземала, ама както Дамаянти казва, влиза в употреба като широкоъгълен. Пентакса 50мм ф1.4 си е направо задължителен- ако не веднага, рано или късно се стига до него Mr. Green
А сигмата 18-50 за пентакс е хубава, ама е и 750лв Simple Smile Аз сега се загледах пак във фотопавилиона и виждам ей това http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&ba … nal#slides-pane-0
Не знам колко е добро, ужасно ми се спи и нямам сили да търся сега мнения, но утре ще се разгледам. Пак се върти около тия пари, в които искаш да се вместиш. Надявам се да не те обърквам още повече, като вкарах сега и тоя обектив Joy ама гледам да бъда доколкото мога полезна- аз поне за себе си стигнах до извода, че един такъв обектив 18-125 или 28-105 би ми бил по- полезен. Хем има приличен зум, хем става и за тесни пространства.
Общо взето да обобщя, моят избор на сегашния ми акъл би бил пентакс 50мм ф1.4 и пентакс 28-105 или сигма 18-125. Като от тия двата нямам лични впечатления, само гугълски такива Laughing
Ще ми се да коментирам по- подробно, но едва гледам вече, във всеки случай темата започва с много прекрасни снимки Hug А Дамаянти, мъжа ти удари всички начинаещи в земята Mr. Green

# 25
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ха -- Линда, звездата на темата, и аз я познавам...  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 863
Apo, благодаря наистина, че ми отделяш време да го коментираме това, защото то и аз на сегашният си акъл нямаше да купя Сонито, ама  като ми казваше лулуто, недей, почакай събери пари-  аз не, -искам мъж и то веднага...... и реално с две сапунерки за две години сме дали пари за един приличен ДЛСР, та опита на човек, който е купил вече, преценил е това онова е незаменим просто....
Грешката е механична и е моя 18-50 е разбира се сигмата, която видях...но аз видях това
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&base=1&catalo … nal#slides-pane-0
и се учудвам сега на цената , която ми казваш, сигурно имаш предвид нещо друго.....

Дамянти, страхотно изглеждаш,  извинявай  ама  колкото и да е хубава снимката на  мъжа ти, ти си по хубава Hug

# 27
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мдааа, Дамаянти, много свежо фонтанско... боке... Въпреки, че срам не срам, не знам какво значи този термин, дори не мога и да се досетя откъде идва.  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 863
Мдааа, Дамаянти, много свежо фонтанско... боке... Въпреки, че срам не срам, не знам какво значи този термин, дори не мога и да се досетя откъде идва.  newsm78

http://www.geocities.com/markishky/Photo2.htm

# 29
  • Мнения: 1 052
Бокето-мисля, че си пише на първа страница е фона, когато става на кръгчета. В зависимост от това колко е отворена или затворена блендата и от броя на ламелите има различна форма-8,6 ъгълник, дори квадрат. Терминът идва от японски.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bokeh

Общи условия

Активация на акаунт