Как пресичате улицата ако сте с количка с бебе.

  • 5 514
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 759
                     Има такива. СЪщо както има и за неспиране на пешеходна пътека... Ама какво от това  Whistling?
Абе, има ама само на книга .
                      Колкото за едните има, толкова и за другите... И от двете страни повечето хора просто не им дреме...

# 76
  • Мнения: 16
Когато пресичам улицата се старая винаги да е на пешеходна пътека и въпреки това подхождам с голямо внимание. В болшинството от случаите ми е идвало да сложа сигнална жилетка, да извадя стоп-палка и сама да спра движението. Въпросът е, че това не се отнася само за пресичащи улицата майки с колички. Никой не проявява никаква толерантност нито към бременните, нито към майки с колички. Докато бях бременна редовно пътувах права в автобуса, защото не ми правиха място да седна. Сега, като майка, си разнасям по стълбите количката сама, защото няма кой да ми помогне, а има само гледат...
Съжалявам, че децата ми ще растат в такова общество!

# 77
  • Мнения: 827
                     Има такива. СЪщо както има и за неспиране на пешеходна пътека... Ама какво от това  Whistling?
Абе, има ама само на книга .
                      Колкото за едните има, толкова и за другите... И от двете страни повечето хора просто не им дреме...
Така е, но все пак на шофьори има повече съставени актове, отколкото на пешеходци - и не е защото пешеходците правят по-малко нарушения, особено при тази пътна обстановка в Сф

# 78
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бебе, Ефе, ще отдам недомислието и плиткоумието на постовете на наивната ти младост, знам, че на младостта е присъщо да бърза, да съди и да не размишлява.
Напечена майка, гледала детето си вкъщи Н-броя дни, месеци, бутала, влачила, друсала количка по 5-6 километра на ден в жега, дъжд, вятър, сняг и пр, общувала само с детето си и уморен съпруг, бутана, блъскана, настъпвана, обсипвана с прахоляк, вода от локвите или хвърчащи боклуци от балконите, бягала, стъпвала накриво, спъвала се по плочките и пр, и пр, и ще ми разправяш тия приказки пожелателни, наивни и идеалистични... Имаш късмет, че отдавна не ползвам количка и не съм вече в майчински, тогава щях да бъда безразсъдно нервна при реакцията си. Пфуй, значи

Само да кажа-никой не е застрахован. Като съм с акъла си, пресичам по правилата, но след като съм чела постове като на Ефето-сладки, мили, наивни, губя ум и разум и забравям добро възпитание и логика и... да, пресичам без да се огледам, да излизам на платното без да знам защо-тогава е страшното... Не забравяйте за фактор Х, особено Ефето и мъжката блееща за логика част.  Peace
Но, когато аз карах шафьорските курсове, в дебелия Правилник пишеше, че се спира, когато пешеходецът си повдигне пешеходското краче в посока на платното. Така че, моля, Ефето и другите, дето коментират пешеходците, да спрат, защото правилникът не им разрешава. Тема на друг въпрос е, че е пълно с малоумници и малоумнички, които имат късмет, че съм решила да не нося оръжие.

# 79
  • Мнения: 2 099
Бебе, Ефе, ще отдам недомислието и плиткоумието на постовете на наивната ти младост, знам, че на младостта е присъщо да бърза, да съди и да не размишлява.
Напечена майка, гледала детето си вкъщи Н-броя дни, месеци, бутала, влачила, друсала количка по 5-6 километра на ден в жега, дъжд, вятър, сняг и пр, общувала само с детето си и уморен съпруг, бутана, блъскана, настъпвана, обсипвана с прахоляк, вода от локвите или хвърчащи боклуци от балконите, бягала, стъпвала накриво, спъвала се по плочките и пр, и пр, и ще ми разправяш тия приказки пожелателни, наивни и идеалистични... Имаш късмет, че отдавна не ползвам количка и не съм вече в майчински, тогава щях да бъда безразсъдно нервна при реакцията си. Пфуй, значи

Само да кажа-никой не е застрахован. Като съм с акъла си, пресичам по правилата, но след като съм чела постове като на Ефето-сладки, мили, наивни, губя ум и разум и забравям добро възпитание и логика и... да, пресичам без да се огледам, да излизам на платното без да знам защо-тогава е страшното... Не забравяйте за фактор Х, особено Ефето и мъжката блееща за логика част.  Peace
Но, когато аз карах шафьорските курсове, в дебелия Правилник пишеше, че се спира, когато пешеходецът си повдигне пешеходското краче в посока на платното. Така че, моля, Ефето и другите, дето коментират пешеходците, да спрат, защото правилникът не им разрешава. Тема на друг въпрос е, че е пълно с малоумници и малоумнички, които имат късмет, че съм решила да не нося оръжие.
Франзела,време Ви е за второ дете,харесва ми как мислите и мисля че сте добър пример за подражание!Винаги казвате нещата право в очите,родете още деца моля и ги възпитайте така.

# 80
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз съм имала неприятно преживяване с това пресичане, хем тогава не бях с количка - по-малката вече си ходеше. На пешеходна пътека един тролей спира, за да пресечем. Тръгваме ние и тъкмо вече сме на средата на пътеката, някакъв кретен с БМВ изскача иззад тролея с бясна скорост. Спря на буквално половин метър от мен. Добре, че децата бяха от другата ми страна. Стана скандал, защото шофьорът на тролея слезе да се разправя с тоя с БМВ-то. Какво да ви кажа, кретенчето изобщо не се трогваше от това, което направи - тегли една дългосвиреща по адрес на всички тъпаци, дето му се изпречват на пътя, седна си в колата и изчезна с мръсна газ. Шокът си остана за мен и няколко дни не спирах да мисля какво щеше да стане, ако тоя тъпанар беше изскочил откъм страната на децата. Затова вече пресичам като Осама бен Ладен, кога се крие от американците - оглеждайки се нонстоп на всички посоки и с крачки като на мишка. Наскоро стана един случай и с майка ми - пресичала си жената на зелен светофар, по всички правила. Изведнъж от странична улица изскача такси и спира след като удря майка ми в коляното. И шофьорът отворил вратата, излязъл от колата и викал на майка: "Много си тъпа, ма, гъска с гъските!" Нямам коментар за това, освен да кажа, че тоя бих могла да го убия! #2gunfire

# 81
  • Мнения: 3 929
Много, ама много внимавам, когато пресичам. Гледам да бъде там, където има пешеходна пътека, но това не е гаранция, че скоро ще премина, че ще бъда пропусната от преминаващите автомобили. Винаги аз съм преди количката, когато тръгна да пресичам, и се изравнявам с количката, когато вече съм на платното. А ако съм във въпросната ситуация с камиона - няма да пресека пред камиона, а зад него!!! Това е закон за мен. Мъжът ми знае, колко съм стриктна в това и въпреки това не спира да ми повтаря да пресичам ЗАД спряло превозно средство, да пресичам на пешеходна пътека, а детето или количката - до мен.

# 82
  • Мнения: 1 447
Старая се да пресичам на пешеходна пътека и светофар,но това не ми прече да си чакам сумати време.Имам случаи свети зелено за пешеходеца,но колите продължават да си минават.Направо си е пълна анархия по улиците,а като се сетя моят мъж винаги спира на майки и възрастни хора.Но са много малко толерантните шофьори без да обиждам някого.

# 83
  • Мнения: 6 642
Бебе, Ефе, ще отдам недомислието и плиткоумието на постовете на наивната ти младост, знам, че на младостта е присъщо да бърза, да съди и да не размишлява.
Напечена майка, гледала детето си вкъщи Н-броя дни, месеци, бутала, влачила, друсала количка по 5-6 километра на ден в жега, дъжд, вятър, сняг и пр, общувала само с детето си и уморен съпруг, бутана, блъскана, настъпвана, обсипвана с прахоляк, вода от локвите или хвърчащи боклуци от балконите, бягала, стъпвала накриво, спъвала се по плочките и пр, и пр, и ще ми разправяш тия приказки пожелателни, наивни и идеалистични... Имаш късмет, че отдавна не ползвам количка и не съм вече в майчински, тогава щях да бъда безразсъдно нервна при реакцията си. Пфуй, значи

.

Звучи ужасно добре ,че не е факт.Определено майките ,които срещам не ми изглеждат толкова изтормозени от разходките си и въобще от майчинството.Това кой колко дни и къде и как си е гледал детето и как е общувал с уморения си съпруг не виждам какво общо има с темата.


Само да кажа-никой не е застрахован. Като съм с акъла си, пресичам по правилата, но след като съм чела постове като на Ефето-сладки, мили, наивни, губя ум и разум и забравям добро възпитание и логика и... да, пресичам без да се огледам, да излизам на платното без да знам защо-тогава е страшното... Не забравяйте за фактор Х, особено Ефето и мъжката блееща за логика част.  Peace
Но, когато аз карах шафьорските курсове, в дебелия Правилник пишеше, че се спира, когато пешеходецът си повдигне пешеходското краче в посока на платното. Така че, моля, Ефето и другите, дето коментират пешеходците, да спрат, защото правилникът не им разрешава. Тема на друг въпрос е, че е пълно с малоумници и малоумнички, които имат късмет, че съм решила да не нося оръжие.
О, да сигурно трябва въобще да спрем да се движим за да са идеални условията за пешеходците.
Щото същия този уморен съпруг ще спре да използва автомобил за работа за да може изтормозената майка на децата му да се разхожда свободно по улиците щото пък правилника и дава винаги предимство..........

Ако пешеходците имаха пълното право да пресичат ,където им падне пешеходните пътеки щяха да са излишни май?
От постовете на Бебе Ефи може да лъха наивност ,но пък агресията и субективизма в твоите също не са за предпочитане.


Мен пък днес един пешеходец ме напсува ,защото спрях на пешеходната пътека ,а той явно си чакал някой стъпил на платното.
Един пък идиот с нещо като  строителна машина /мотокарче/ най-нагло тръгна на червен сфетофар вля се с пешеходците после влезе в насрещното .

# 84
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 412
Аз съм в центъра, съвсем близо до парка, но все пак трябва да стигна до него, нали. По тротоарите няма място и минаваме по улицата. Пешеходни пътеки при нас няма. Като вентилатор се въртя!

Абсолютно, ако иска някой да се движи по тротоара трябва да ходи по колите паркирали на тротоара, идея си нямате за какво иде реч, а да не говорим, че въпреки тесните улички някои шофьори си мислят, че са на магистрала. Когато съм с малкия, който отдавна не е в количка, той ходи по бордюра, ако е възможно, или от вътррешната страна към тротоара, че ако мине някой бързак да отнесе мен. Когато бях с количка обаче, нямах никакъв избор и се движех по улицата.

# 85
  • Мнения: 957
Няма да спра да пиша,защото някои така желае,това е форум и всеки си дава своето собствено мнение и виждане за нещата. За вас като сте толкова дълбоко умна специално имаше пост в които пишеше , ,че и аз съм извършвала същите тези неща и то с 2 деца и чак толкова тежко не е.

Цитат
Напечена майка, гледала детето си вкъщи Н-броя дни, месеци, бутала, влачила, друсала количка по 5-6 километра на ден в жега, дъжд, вятър, сняг и пр, общувала само с детето си и уморен съпруг, бутана, блъскана, настъпвана, обсипвана с прахоляк, вода от локвите или хвърчащи боклуци от балконите, бягала, стъпвала накриво, спъвала се по плочките и пр, и пр

От другия понеделник с камера в ръка ще снимам абсолютно всички прегрешения на пешеходците и съм сигурна ,че сървъра на снимка.бг няма да може да ги поеме.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 808
Истината е, че се пресича трудно, много трудно. А колко е трудно да маневрираш по тротоарите, където са спрели коли, или да се опиташ да ползваш някой подлез... не ми се говори просто. Майките с деца май сме излишни и нежелани, щом е такова поведението на цяло едно общество, без грам уважение и толерантност към нас, българските майки. Тъжно, но факт  Sad

# 87
  • Мнения: 17 414
Какви неща си извършвала, бебе ефи? ИЛи не си гледала деца, или си го разхождала с колата до парка Grinning
Чак толкова тежко не е, да- свиква се, а и щом всеки ден си извеждаме децата... Wink

# 88
  • Мнения: 957
Гледала съм деца по същия начин както една майка ги гледа. Разхожда,храни,приспива,купе и други такива. И с кола съм ги возила и с количка съм ги разхождала.
Преди малко имах работа до ул. Шипка и маршрута ми беше от хотел Кемпински до там и обратно и снимах.Ето го резултата :
http://www.snimka.bg/my_albums.php?album_id=259988

# 89
  • София
  • Мнения: 2 430
Гледала съм деца по същия начин както една майка ги гледа. Разхожда,храни,приспива,купе и други такива. И с кола съм ги возила и с количка съм ги разхождала.
Преди малко имах работа до ул. Шипка и маршрута ми беше от хотел Кемпински до там и обратно и снимах.Ето го резултата :
http://www.snimka.bg/my_albums.php?album_id=259988
ne moga da si otworq snimkata Cry

Общи условия

Активация на акаунт