ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ

  • 149 428
  • 795
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 361
Искам да попитам нещо...

Както по-горе споменах, миналия месец на 13ти ден имах реакция от Клостила, но беше слаба. Този месец при двойна доза на 12ти ден реакцията е почти нулева.
Какво значи това според вас? Този Клостил ми е "довършил" яйчниковия резерв или наистина съм много сериозно повредена ? Възможно ли е въпреки голямата доза реакцията да е по-зле от предишната ? Много ми е тежко от това, не знам какво да си мисля. Избива ме на плач и някаква безумна агресия към всичко. Още съм в шок, а докторът не беше многословен. Каза, че щом и двата месеца няма ефект от стимулацията, сигурно ще трябва и трети последен, а след това някаква почивка. Иначе другите неща вече ставали много сериозни и се надява да не се стига до там.
Попари ми и най-беглите надежди, че имам шанс за дете.
Има ли подобен случай сред вас ?

Здравей,аз съм била в същото положение с Клостила.Не се притеснявай,това не означава,че ти е изчерпан яйчниковият резерв.Помоли гинеколога си да смените стимулиращият медикамент с Фемера например.Може на него да реагираш по добре.

Много ти благодаря!!! Имам нужда от някаква утеха, този резултат много ме отчая.

# 736
  • Мнения: 40
Здравейте момичета!
Може да ставам досадна вече, ама взех сериозно да се притеснявам. Побърках ли се кво стана незнам.
Писах ви, че почнах Диане 35 на 21.11.2013 г., когато ми беше първия ден от цикъла, днес вече ми е 7 ден и продължавам да имам кафяво течение, което е придружено с лека болка в левия яйчник, а принципно цикъла ми е 5 дни. Отделно мисля, че получих някакво възпаление отдолу, защото чувствам неразположение и незнам на какво се дължи. Имам и тъпа болка в гърдите около зърната, която е като ПМС, само че той би трябвало да е отшумял. Звънях сега на Д-р Юнакова, която работи в Щерев и при която от години ходя, но сега по препоръка на ендокриноложката отидох на друг лекар, но тя няма свободни часове по-рано от понеделник.Какво да правя?Дали да спирам противозачатъчните? Или да отивам на друг доктор - 3-ти поред?

# 737
  • Мнения: 18
Krisito921221, какво включват пълните хормонални изследвания? И какви изследвания ще ти се правят в чужбина?
Не приемай диагнозата само на база едно мнение.
И защо да си частично импотентна?!  Shocked

deni_first, ще си перифразирам въпросите, защото явно не си ме разбрала- на база еднократно изследване на пролактин ли е назначена терапията? Спази ли изискванията, ПРЕДИ да дадеш кръв за пролактин?
Изследванията включват всичко. Майка ми е лекар в лаборатория и тя пое отговорност за изследванията. Пролактина ми е малко по-висок а друг два хормона(не се сещам за наименованията) са с много близки  граници. Именно когато ги погледна доктора каза ,че имам поликистоза, а майка ми и всеки друг гинеколог преди това бяха сигурни, че не е така.
Изследванията,които ще изпращат в Германия трябва да ми се направят на 2-3 ден от цикъла и с тях ще се определи нивото на проблема.
Много се изплаших когато ми каза лекаря, че съм частично импотентна. Когато ми откри проблема и го попитах и сега какво, той ми отговори:
Сега ще имаш нередовен цикъл и трудно забременяване. И аз го попитах: Какво означава това, че съм импотентна ли? А той ми отговори: Не точно, частично импотентна да кажем.. Sad Забравих да спомена и че имах обилен косопад и оредяване на косата,дали имат връзка? И другото интересно- винаги съм била слаба, а в момента даже слабея без причина. Това не е нормално пти поликистоза, нали? Дали е възможно лекаря да е объркал диагнозата (дано).
А ме притеснява и това непрекъснато кафяво течение, имам го и сега и не е спирало от около месец... Как да го спра? Какво е вашето мнение за това течение?

# 738
  • Мнения: 871
Странно ми е, че майка ти е лекар, а ти търсиш отговори във форум и дори не знаеш какво точно са ти изследвали.

# 739
  • Мнения: 18
Бендер , в момента не са ми назначили никакво лечение още, защото чакаме да дойде цикъл и да се направи това изследване. Обаче , честно казано не искам да пия повече хормони... Обсъдих го с майка ми и тя каза,че щом искам да не пия и че когато реша да забременявам ще си направя изследвания и ако трябва тогава ще пия.
 Обаче въпросът ми е- възможно ли е хем да оставя нещата така, хем да не се задълбочи проблема. Или ако не се лекувам сега,когато искам да забременея ще е късно вече и няма да има друг начин, освен манипулация... И какво- цял живот ли ще съм на хапчета Sad
Както казах- още ми е рано за бебче(на 21 съм), на искам около 24-25(когато завърша и се установя, за да му осигуря добро бъдеще) да стана майка. И до тогава трябва все да съм на хапчета ли Sad Хормоните имат много странични ефекти, не искам да пия вече.

А момичета,които в момента сте на лечение с  Бромокриптина, Инофолик и Глюкофаж - какви странични ефекти забелязвате. Просто ако ми назначат лечение, от което да напълнея, да се окосмя,погрознея и т.н, това ще ме довърши Sad( Чувствам се в дупка. Сякаш там където са репродуктивните ми органи е празно, сякаш съм негодна, мръсна и недостойна за нищо Sad А сега и ако се отрази до някаква степен на външния ми вид(защото държа на него),просто ще съм съсипана.
Благодаря на всички за подкрепата.

Криси

# 740
  • Мнения: 18
kalpazankata търся най-вече мнения от хора с моя проблем, техните преживявания и опит,а също и някаква подкрепа. Да, майка ми е лекар, но тя знае нещата само теоритично, досега не се е сблъскала с проблема(въпреки, че смята, че и тя има поликистозни яйчници).
А за изследванията - изследваха ми всичко от , до. Да , някой наименования не ги знам, но това е, защото знам, че има човек, който е специалист и , който е поел отговорност и движи нещата за това и това е собствената ми майка. Доверявам се на нея.
Честно казано не искам и да знам много-колкото повече знаеш и четеш, толкова повече се задълбочаваш и толкова повече се влошаваш. Единствено ме интересува да се чувствам добре, да го няма това кафеникаво течение и най-вече- не искам да ми се отнеме възможността да стана майка. Ако всички тези неща са налице, нека си имам проблема, дори и няма да го мисля.

# 741
  • Мнения: 121
"Обаче въпросът ми е- възможно ли е хем да оставя нещата така, хем да не се задълбочи проблема".
Не е възможно, всеки проблем може да бъде овладян, ако се лекува от рано.
Сама знаеш, че това течение не е нормално, посети много добър гинеколог.
Тук можеш да получиш съвет, при кого да отидеш.

# 742
  • Мнения: 18
Можете ли да ми препоръчате добър гинеколог тогава?

# 743
  • Мнения: 121
Аз съм доволна от Андреева и Димитров в клиниката на Щерев.
Особено той е толкова внимателен и изчерпателен, че няма как де не разбереш какъв ти е проблема.
Освен това, когато са готови резултати от дадени изследвания се обажда лично по телефона и ти обяснява пак подробно.

# 744
  • Мнения: 871
kalpazankata търся най-вече мнения от хора с моя проблем, техните преживявания и опит,а също и някаква подкрепа. Да, майка ми е лекар, но тя знае нещата само теоритично, досега не се е сблъскала с проблема(въпреки, че смята, че и тя има поликистозни яйчници).
А за изследванията - изследваха ми всичко от , до. Да , някой наименования не ги знам, но това е, защото знам, че има човек, който е специалист и , който е поел отговорност и движи нещата за това и това е собствената ми майка. Доверявам се на нея.
Добре, Криси, толкова ли е трудно да препишеш тук какво си изследвала, за да не се повтаряме? Изключихте ли надбъбречен проблем? А щитовидна патология? А пролактином?

Искаш съвети, а говориш общо и ни държиш в неведение какво си направила до момента. Щом ползваш интернет, значи може да се напънеш да запомниш десетина изследвания с референтните им стойности.

# 745
  • Мнения: 1 481
krisi,според мен не бива да се оставяш без лечение,дори да не искаш бебе сега,защото при поликистозата може,не дай си Боже,да се стигне и до изчерпване на яйчников резерв и други поразиии...  NaughtyА относно отслабването-повечето хора с ПКЯ качват килца,но има и такива,които слабеят,всичко е до организъм и до хормони! Бягай  при някой добър гинеколог,а също толкова важен е и ендокринолога ти-без него не стават нещата!!! Успех ти желая-всичко ще се оправи!  Hug

# 746
  • Мнения: 1 787
Съни, подкрепям те! Точно така е и задължително трябва да има лечение!
Криси, не разбрах ти изследвала ли си ТСХ-то! Ако искаш да ти дадем съвет по-добре напиши това, което си изследвала, иначе си е чисто гадаене. Няма нищо страшно дори и да си с ПКЯ. За всяко нещо си има лек. Толкова много момичета има, които са с ПКЯ и аз съм една от тях и се боря за дете вече 4 години, така че спокойно.

# 747
  • Мнения: 871
Криси, не разбрах ти изследвала ли си ТСХ-то! Ако искаш да ти дадем съвет по-добре напиши това, което си изследвала, иначе си е чисто гадаене.
И аз това бая, но момичето лежи на тази кълка, че мама е доктор и е поела отговорността по изследванията. А може и да се окаже, че изобщо не е поликистоза.

# 748
  • Мнения: 256
Криси, няма как да ти разкажа това, което трябва да се преживее, но... Сега си на 21 и ти се струва ужасно, че имаш здравословен проблем, лечението на който е възможно да повреди външността ти, която е взжна за теб, но ... с времето ще видиш, че всъщност не е чак толкова зле. Не казвам, че трябва да се запуснеш, но истината е, че не е нужно да си съвършена, за да си обичана. С годините всеки качва някой килограм отгоре, а и болежки се натрупват - но Криси на 31 или на 41 ще гледа на света с други очи и ще има други проблеми, така че не приемай нещата толкова трагично, защото няма да бъдат такива. Консултирай се с лекар, направи нужните изследвания, пий си лекарствата, грижи се за външния си вид, другото само ще се нареди и когато дойде, ще си готова да се справиш с него, нищо че сега не си  Wink

# 749
  • Мнения: 278
krisi,според мен не бива да се оставяш без лечение,дори да не искаш бебе сега,защото при поликистозата може,не дай си Боже,да се стигне и до изчерпване на яйчников резерв и други поразиии...  NaughtyА относно отслабването-повечето хора с ПКЯ качват килца,но има и такива,които слабеят,всичко е до организъм и до хормони! Бягай  при някой добър гинеколог,а също толкова важен е и ендокринолога ти-без него не стават нещата!!! Успех ти желая-всичко ще се оправи!  Hug

Sunny,аз също съм с поликистоза и ИР и кг ми са малки 47 на 167височина.Цикъла ми е много нередовен,а съм на лечение с Инофолик и Метфогама.Имал ли е някои подобен проблем ?

Общи условия

Активация на акаунт