DMS

  • 91 052
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Аз действам, други има ли?

Присъединявам се и към мисълта ти , че това е наистина най-лесния и бърз начин. Как се ядосвах до сега, че не мога просто да запращам смси за дечицата от "спаси, дари на ... " като абонат на м-тел, когато го пожелая и имам възможност, колкото и да е тя. Сега ще го напрявя и за тези пъти, когато само съм го помисляла. На всичките 20+ деца ще запратя по един смс. Не са ми излишни на семейството парите, които ще ги дам, но ще огранича някой не толкова нужен разход и/или разговор и ще се получи.

Черен котак питал/а си  някой от  екипа на "спаси, дари на ... " какъв е проблема, защо не може да се уреди даряването на по-малки суми да става с смс?
Тъкмо се чудех дали да не им пиша да ги питам.
Не, че с банковата сметка е такъв проблем, но смс ще могат да  даряват повече хора и съответно кампаниите ще получат по-голяма гласност.
Виждам, че ДМС са се включили ,но само за някои от децата.Не разбирам защо така.

# 16
  • Мнения: 144
Аз действам, други има ли?

Присъединявам се и към мисълта ти , че това е наистина най-лесния и бърз начин. Как се ядосвах до сега, че не мога просто да запращам смси за дечицата от "спаси, дари на ... " като абонат на м-тел, когато го пожелая и имам възможност, колкото и да е тя. Сега ще го напрявя и за тези пъти, когато само съм го помисляла. На всичките 20+ деца ще запратя по един смс. Не са ми излишни на семейството парите, които ще ги дам, но ще огранича някой не толкова нужен разход и/или разговор и ще се получи.

Черен котак питал/а си  някой от  екипа на "спаси, дари на ... " какъв е проблема, защо не може да се уреди даряването на по-малки суми да става с смс?
Тъкмо се чудех дали да не им пиша да ги питам.
Не, че с банковата сметка е такъв проблем, но смс ще могат да  даряват повече хора и съответно кампаниите ще получат по-голяма гласност.
Виждам, че ДМС са се включили ,но само за някои от децата.Не разбирам защо така.

Самият сайт няма банкова сметка. За всяко дете си има отделна дарителска сметка. За това може да прочетеш тук ( http://www.save-darina.org/content/view/419/39/ ). И за всяко дете си се открива отделна смс линия. Тук ( http://dmsbg.com/candidature_dms.php ) в долната част на страницата има информация за частните лица, кандидатстващи за откриване на смс линия в ДМС.

# 17
  • Мнения: 133
Аз пращам на отделните дарителски сметки.
Имам си интернет банкиране не ми е проблем, само 60 ст. е таксата за превода.
Но ми прави впечатление, че има дарение чрез смс, само за някои деца.
И се чудех дали няма някаква пречка, за да се получава така.

# 18
  • Мнения: 210
http://novinitetv2.bg/novinite/ima/shans-za-rosi.html

моля ви , приятели , разпространете този линк до повече потребители :
www.apbz.eu/pages/index.php?target=%D0%9...90%D0%9D%D0%98%D0%AF
Това са една малка част от българите , чакащи за своя  нов шанс !

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 03:49 от Boten Mary

# 19
# 20
  • Мнения: 210
Нещо не излиза . Вижте в www.koleda365.org

http://www.koleda365.org/forum.html?func=view&catid=11&a … ;amp;id=1204#1209

За месец юни бяха изпратени 956 смс-а .
Благодарим на всички , които ни подкрепят ! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 03:50 от Boten Mary

# 21
  • Мнения: 57
удобно е  по този начин чрез смс за дмс - не е много, но като е постоянно все пак е нещо

# 22
  • Мнения: 210
След 10 дни Недка има рожден ден . За много рождени дни да се радва , нека изпратим поедин смс . На единен дарителски номер 17 777 с текст DMS nedka  , за всички мобилни оператори .Цената на един смс е 1.20 лв. с ДДС .
Както се казва една реклама "Твоя телефон не е вълшебен , то ти можеш да направиш вълшебство !"
Бъдете добри вълшебници и правете вълшебства !
Дай Шанс , дари Надежда !

www.koleda 365.org , www.dmsbg.com


www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=...d=1797&home=true


www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=...d=1797&home=true


Бъди Посланик на благотворителността!

Български дарителски форум и Комфо България създадоха приложението “Можеш да помогнеш” във Facebook, което дава идеи как да подкрепиш различни благотворителни кампании.
Всеки, който има желание да подкрепи конкретна кауза, може да го направи по един от следните, достъпни за него начини:

Дари своя Facebook статус
Покани приятели
Помогни чрез SMS дарение

Повече за тези опции ще откриеш на:

apps.facebook.com/youcanhelp/?referer=1217400828&ka_v=1783


Да бъдеш Посланик на благотворителността означава да популяризираш това приложение и различните начини да се подкрепят благотворителни кампании. Ролята на Посланика на благотворителността е да въвлича все повече съмишленици в идеята, че всеки жест е от значение и всеки може да подкрепи кауза по достъпен и лесен за него начин.

Да бъдеш Посланик на благотворителността е избор, който ще даде шанс на много кампании да се случат и да намерят подкрепа! Стани част от тази мрежа!


Надявам се, че ще проявите интерес, защото с общи усилия ще можем да помагаме повече!

С уважение,
Красимира Величкова
Директор
Български дарителски форум

www.dfbulgaria.org

Ти нямаш пълен кош с подаръци като дядо Коледа , но имаш телефон с 15-16 клавиша .
Твоя телефон не е вълшебен , но ти можеш да направиш вълшебство .
На единене дарителски номер 17 777 , можеш да дадеш шанс , да дариш надежда . Всеки има право на втори шанс , а за този втори шанс остава надеждата .
Пет милиона абонати на Мтел , четири милиона приятели на Глобул и още толкова на Виваком могат да го сторят . Цената на един смс е 1.20 лв. с ДДС . Колко му е , сто идвадесет стотинки ?!
 На Коледа стават чудеса . Нека чудото да се случи за всеки , очакващ своя шанс с надежда !
Бъдете добри вълшебници и правете добри вълшебства !
www.dmsbg.com , www.koleda365.org


Твоя телефон не е вълшебен , но ти можеш да направиш вълшебство .
На единене дарителски номер 17 777 , можеш да дадещ шанс , да дариш надежда . Всеки има право на втори шанс , а за този втори шанс остава надеждата .
Пет милиона абонати на Мтел , четири милиона приятели на Глобул и още толкова на Виваком могат да го сторят . Цената на един смс е 1.20 лв. с ДДС . Колко му е , сто идвадесет стотинки ?!
Наближава Коледа , а на Коледа стват чудеса . Нека чудото да се случи за всеки , очакващ своя шанс с надежда !
Бъдете добри вълшебници и правете добри вълшебства !
www.dmsbg.com , www.koleda365.org


До Коледа остават само 16 дни . Изпрати смс на единен дарителски номер 17 777/ за всички мобилни оператори /! Цената е 1.20 с ДДС
Ти можеш да дариш надежда , да дадеш шанс на онзи , на който вече не му остава нищо друго освен вяра , че все още има хора с голямо сърце и щедра душа .


Спомняте ли си стихотворението на Джани Родари  "Надежда" ?

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички ,
бих продавал ... познайте какво ?
- Надежда ! Надежда за всички .

"Купете ! С отстъпка за вас !
Всеки трябва надежда да има ! "
И на всеки бих давал аз ,
колкото трябва за трима.

А на тоз , който няма пари
и само отвънка поглежда ,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.


В навечерието на Коледа всеки може да даде шанс , да дари надежда !
Моля , направете го ! Някой чака своя шанс с надежда .

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 03:54 от Boten Mary

# 23
  • Мнения: 210
Мили български мами ,
Имам удоволствието да споделя радостната новина . Щастлива съм толкова , колкото , когато раждах трите си деца .
Снощи в болница Лозенец Роси беше трансплантирана . В момента е в реанимация , чакаме добрите резултати .
Стискайте палци ! Много съм ви благодарна за всичко , с което ни помагате .

 Simple Smile

# 24
  • Мнения: 377
Радвам се за Роси и стискам палци всичко да е наред след трансплантацията. Дано след всичко, което е преживяла да може да се радва на един спокоен живот оттук нататък.   bouquet
Хуаво е, че и трансплантациите в България вече се случват, дано тази тенденция се запази и дойде ден, в който те ще са ежедневие, а не телевизионни новини.

# 25
  • Мнения: 210
В събота на 6 февруари Николинка ще навърши 22 години . Вече 7-8 години тя е  на хемодиализа . Трансплантацията на бъбрек ще я избави от досадното трикратно ежедмично диализиране . Нека ощастливим едно момиче само на 22 години . Спомнете си вашите 22 години , как сте били изпълнени с мечти , блянове , любовни трепети . Красива възраст !!!
Всеки може да помогне на Николинка , за да забрави за кошмара наречен диализа .
Изпрати смс на единен дарителски номер 17 777 с текст DMSnina , стойността е 1.20 с ДДС . ПОднеси своя подарък !
Дай шанс , дари надежда !
www.dmsbg.com


Мили български мами ,
Отново искам да ви призова да помогнетм е .Става дума за едно момче почти връстник на Николинка - Деян Любчев Михайлов . На 1 март , когато се закичва с мартенички за здраве , той ще навърши 21 години . По ирония на съдбата на тази дата , когато навършваше пълнолетие , той е за първи път на диализа . От много ранна възраст , почти бебе е  с бъбречни проблеми . Осемнадесет години се бори с тях и въпреки това и заради това се стига до хемодиализа . Както и Николинка и той се нуждае от спешна бъбречна трансплантация .
Нека вместо мартеничка да изпратим смс на  единен дарителски номер 17 777 с текст DMSdeyan , стойността е 1.20 с ДДС .
Дай шанс , дари надежда !
Нека подарим своята мартеничка - смс на Деян , нека това да е нашия скромен подарък !
www.dmsbg.com , www.koleda365.org

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 03:55 от Boten Mary

# 26
  • Мнения: 126
Здравейте момичета,
За Вики научих от сайта на ДМС.Свързах се с майка й Гергана, за да разбера дали сумата е събрана, т.к. ми стана много болно за това съкровище.Тя е една от хилядите дечица, за които техните семейства имат нужда от нашата помощ.

Вики е с диагноза церебрална парализа - спастична квадрипареза.Трансплантацията на стволови клетки ще подобри състоянието на Вики.Сумата, нужна за операцията на Вики е непосилна за семейството - 21 645 евро.


От Гергана днес получих сленият отговор:

В момента с Вики сме в Санкт-Петербург в центъра за рехабилитация на Романов. Опитваме се да съберем сумата до средата на април (до тогава ще сме на рехабилитация тук), за да можем да отидем директно в Москва за трансплантацията. Но надеждата ми намалява. Трябват още около 10 000 евро, която е голяма сума за мен.


Нека всички, които възможност да пуснат своето левче, с което се опитаме да съберем част от необходимата сума.

Телефона за СМС е:

17 777 с текст DMS VIKI
Сайта на Вики е:
http://viki.unique-bg.eu/

Вики има тема и тук във форума
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441917.15

но пиша и в тази тема, за да бъде видяна повече.

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 18:00 от merry21

# 27
  • Мнения: 210
Кампанията „Шанс за Роси” приключи успешно – Росица Симеонова бе успешно трансплантирана на 20 януари в болница „Лозенец” в София!!! В момента Роси се чувства добре и се възстановява.

За времето си в проект „Единен дарителски номер” кампанията „Шанс за Роси” набра 10 628 дарителски смс-а.

 

Екипът на "Единен дарителски номер" пожелава всичко най-хубаво на Роси и благодари на всички, които я подкрепиха!


Благодаря на всички знайни и незнайни добри българи , които не ни изоставиха през последните пет години !
Пожелавам на всички със съдбата на Роси - да имат вяра и надежда , че ще сте огрее слънцето и на тяхната улица .
Дай Боже повече такива радости !

# 28
  • Мнения: 1
Добре, че се появи такова нещо обаче. В крайна сметка съм сигурна, че има много хора, които биха дали пари с радост, но нямат време да ходят по банки и да пускат на различни сметки. Много е важно да бъде удобно, защото именно това ще накара многохора да помогнат Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 29
  • Мнения: 1
Във връзка със сайта DMS и единствената инициатива по хубав повод е за малкия ми съгражданин Иван Петров (11г) - първият европейски шампион на България по мотокрос, видях че се организира благотворителна акция за набира на средства да ни представи на европейското първенство 2010г!

Ето и събитието:

Младежката организация на ПП „Другата България” предизвиква младежите на другите партии на мини футболни срещи

   По повод Деня на предизвикателството - 30 май, младежката организация на ПП „Другата България” организира мини футболни мачове с представители на други младежки партийни организации.
Мини футболните срещи ще се проведат на т.нар. „английска ливада” в Южния парк от 10 часа на 30 май 2010 г. (неделя). В директни елиминационни мачове ще се срещнат „футболните отбори” на ПП „Другата България”, ВМРО, БСП, ДПС, АТАКА, СДС. Класиралите се в челната тройка ще получат символични грамоти.
Начало на първата среща ще свири футболната легенда Емил Велев-Кокала. Футболният корифей Чавдар Цветков също ще уважи инициатива и ще присъства.  Любезни медийни партньори на проявата са информационна агенция КРОСС и спортният портал - proamsport.bg.
Младежите на ПП „Другата България” организират и благотворителна инициатива докато текат футболните елиминации. Акцията е и в подкрепа на 11-годишния европейски шампион на България по мотокрос Иван Петров. Събраните средства ще се предоставят за участието му на Европейското първенство през 2010!
Младежката организация на ПП „Другата България” инициира тази проява, защото смята, че младите хора в България трябва да се възпитават в духа и условията на феърплея в спорта и в политиката. Те смятат, че това е прекрасна възможност да се „срещнат” бъдещите политици на България. Все пак политиката също е състезание – на идеи и възможности. 
Желанието на Младежката организация на ПП „Другата България” е в духа на спортменско състезание, уважение и феърплей да се излъчи най-добрия.

Заповядайте!

-----------------

Абстрахирайки се, че е политически обвързано е за добра кауза!

Общи условия

Активация на акаунт