какво кисело мляко?

  • 1 857
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да пипитам и аз за да не пускам нова тема:
 Киселото мляко,(например с плодове) за закуска ли го давате? Знам,че Ния на Пандора е отказала адаптираното и вместо него яде кисело? Но аз като започна да го давам,кое хранене да заместя? Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 2 191
Биляна, аз давам след попарата сутрин около 120 - 150 мл кисело мляко "за десерт", а  понякога следобед / в 5 часа / давам кисело мляко с плод.
Някои майки дават кисело мляко с бисквити за вечеря. Аз пробвах веднъж, ама моята Ива се скъса от колики през нощта Cry.
Така че - изборът остава твой Grinning!

# 17
  • Мнения: 6 315
Да пипитам и аз за да не пускам нова тема:
 Киселото мляко,(например с плодове) за закуска ли го давате? Знам,че Ния на Пандора е отказала адаптираното и вместо него яде кисело? Но аз като започна да го давам,кое хранене да заместя? Thinking

Можеш да даваш мляко с плодове или бисквити сутрин вместо попара.

# 18
  • Мнения: 5 140
Ако ще започваш с кисело мляко,най добре взимай нискомаслено около 2%,пробвай с Данон,а вече след това взимай което на теб ти харесва.Аз купувах Родопея(много го харесвам),Елена.
Можеш да му правиш с бисквити,или да му го даваш в шишето да си го пие.Моята Ния след като отказа адаптираното мляко,започна да пие кисело мляко,та до ден днешен,вечер с пие кис.мляко.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Биляна, от две седмици давам кис. мляко като основно за вечеря, преди лягане. Също за следобедна закуска, когато не сме на кухня, но го смесвам с бисквити и плодове- става супер. А за марката - купувам Родопея 2% и се чудех дали да мина на Данон. Но като чета мненията на другите ще си остана на Родопея.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Благодаря ви!  bouquet

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давах овче кисело мляко, но само заради алергия към кравето.
Киселото мляко го давам за вечеря, заедно с баница, кекс, кифлички, в краен случай- бисквити. Понякога с парченца плодове- за следобедна закуска.
Относно марката- аз съм фен на Елена.

Един въпрос до тези, които си квасят сами млякото- всяка марка ли става за подквасване? Държа млякото, което давам на децата да е с живи лактобактерии, а май не всички кисели млека съдържат такива. newsm78

# 22
Ами трябва да е с живи бактерии.
Аз лично ползвам Кефир, тъй като най се доближава
до нашето, но не знам дали все още го има на пазара в БГ newsm78

Много лесно го приготвям без да го покривам с кърпи и подобни.

Сварявам млякото и го изчаквам да истине/да мога да си държа пръста вътре, докато броя до 10/. После слагам кефира/к.мляко/ - 1/2 чаша на 2 литра мляко.
Разбърквам и слагам затворената тенджера във фурната. Включвам да загрее до 60-70 градуса и после я спирам.
Оставям млякото цяла нощ и на сутринта го слагам в хладилника да доузрее.
И става страхотно - с нож да го режеш Wink Много е вкусно Flutter

# 23
  • София
  • Мнения: 2 191


Един въпрос до тези, които си квасят сами млякото- всяка марка ли става за подквасване? Държа млякото, което давам на децата да е с живи лактобактерии, а май не всички кисели млека съдържат такива. newsm78
Данон определено не става за подквасване Sad , а от Пършевицата ми става супер домашното квасено мляко Grinning!

# 24
  • Мнения: 5 622
Ами трябва да е с живи бактерии.
Аз лично ползвам Кефир, тъй като най се доближава
до нашето, но не знам дали все още го има на пазара в БГ newsm78

Много лесно го приготвям без да го покривам с кърпи и подобни.

Сварявам млякото и го изчаквам да истине/да мога да си държа пръста вътре, докато броя до 10/. После слагам кефира/к.мляко/ - 1/2 чаша на 2 литра мляко.
Разбърквам и слагам затворената тенджера във фурната. Включвам да загрее до 60-70 градуса и после я спирам.
Оставям млякото цяла нощ и на сутринта го слагам в хладилника да доузрее.
И става страхотно - с нож да го режеш Wink Много е вкусно Flutter

Добре де,но как разбираш с каква масленост става?

# 25
Ами не знам с каква масленост е, но си е като нашето.
Другите дето ги продават тук на Данон и т.н. са много
сладки и не ми харесват.
А и давам кисело мляко на малкия 1-2 пъти седмично.

Все си мисля че е по-добре от тези дето ги правят да издържат
по месеци newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 15 221
Не че някога съм правила домашно кисело мляко.....Но си мисля, че маслеността на киселото мляко ще зависи от маслеността на прясното, от което ще се прави. Не е ли така?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 191
Аз като квася домашно мляко, първо обирам каймака на прясното, след като съм го сварила, и после втори път обирам каймака от буркана с киселото вече мляко - така се надявам че намалявам достатъчно маслеността Grinning. Ама точни измервания няма как да направя, естествено Cry.

# 28
  • Мнения: 5 622
Аз пък установих,че на Фкбелата БИО,никъде на опаковката не е написано каква масленост е.Не е ли задължително,маслеността да бъде описана?? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 8 505
Краве мляко.Родопея 2%.Яде го чисто (без захар) или с нарязани вътре пресни плодове(пак без захар).

Общи условия

Активация на акаунт