Удряли ли сте някога децата си?

  • 19 221
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 390
и аз в болшинството ...

# 241
  • Мнения: 309
Даа и аз съм я удряла,когато съм много ядосана,но никога не съм си го искарвала на нея.Моето много ме ядосва непрекъснато е в белята но се старая да говоря,а не да удрям-не го одобрявам но се случва рядко.

# 242
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
не го одобрявам,но сам изпускала ръката си по дупето в момент на афект. Naughty

# 243
  • Мнения: 8 242
аз гласувах за втората опция - инцидентно (точно два пъти) съм го пляскала по дупето. И двата пъти беше след като ме е ухапал, реакцията ми беше мигновена и въобще не беше обмислена. Никола попрестана с хапането, та се надявам да няма повече такива случки. Обаче не искам да се заричам вече...иначе определено не одобрявам този метод
А ако те хапе, блъска, замеря и удря с каквото му падне постоянно.. също и деца и други хора.. и никакви приказки, наказания или забрани не помагат.. а още повече влошават нещата и го амбицират...
Доста често го шамаросвам, защото това е единствения начин да престане.. Варвайте ми.. какво ли не съм опитвала и търпяла.. Е няма спиране докато не го шляпна..

# 244
гласувах за за инцидентно-то пошляпване, аз съм за говоренето и убеждаването, но има моменти когато, говориш, говориш и нищо....хубаво, че са много рядко все пак.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Да.
Удряла съм го.
И го ударям.
И съм го била дори.
И все едно бълха го ухапала..
А той какъв лабут ми хвърля (и не само на мен  ooooh!) ..

Но само на който не му е на главата не може да разбере.. Страшно е..

Наистина е страшно. Обичам да убеждавам, в стихията си съм, манипулативна и прочие, но има моменти когато детето е в цикъл повече от майчиния и си проси пердаха. Колкото и да се въздържа човек, чашата прелива, а най-неприятно е като се възползват от това, че пред външни хора родителя  не  повишава тон. Съотвоетно точно последното се връща като бумеранг срещу нас. Много са хитри малките.

# 246
  • Мнения: 423
Много бих искала да мога да отговоря с първата опция, защото не само, че не одобрявам, ами съм и твърдо убедена, че не е това начина. Но в момент на афект съм удряла...уви. И после ме е било яд, че съм се оставила едно дете да ме ядоса толкова много, че не съм успяла да овладея ситуацията преди да се превърне във взривоопасна и че в крайна сметка съм използвала "предимството" на по-силния върху по-слабия (и  беззащитен).

# 247
  • Мнения: 1 669
Не съм удряла, но дъщеря ми е още мъничка - едва на година и един месец - не ми е давала повод...

# 248
  • Мнения: 3 089
да, шматкала см шамари през ръкава.
и това никога не е било резутат от афект. афектът значи емоционално обърква, което може да изравни действието до грешка.
моите 'шамари' не са били грешка - ще шамаросвам винаги, когато детето посегне към камината, когато сграбчва нож, когато грубо и тенденциозно блъсне друго дете, когато се опита да нарани някой, когато хвърля предмети - играчки, телефони, бижута, вилици, храна и т.н.
истината е, че гореизброените провинения не са обичайни, така че и шамарите не са ежедневие  Wink

# 249
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 465
аз гласувах за втората опция - инцидентно (точно два пъти) съм го пляскала по дупето. И двата пъти беше след като ме е ухапал, реакцията ми беше мигновена и въобще не беше обмислена. Никола попрестана с хапането, та се надявам да няма повече такива случки. Обаче не искам да се заричам вече...иначе определено не одобрявам този метод
А ако те хапе, блъска, замеря и удря с каквото му падне постоянно.. също и деца и други хора.. и никакви приказки, наказания или забрани не помагат.. а още повече влошават нещата и го амбицират...
Доста често го шамаросвам, защото това е единствения начин да престане.. Варвайте ми.. какво ли не съм опитвала и търпяла.. Е няма спиране докато не го шляпна..

Абсолютно същата ситуация  Peace Хич не ми се иска, но честичко го шамаросвам, а понякога и наплясквам сериозно...

# 250
  • Мнения: 1 896
Ако знаете, че бият дете, обадете се на 0800 19 100. Това е горещата линия на Уницеф, ДАЗД и център Надя за деца пострадали от насилие.
Вие може да сте единствените, които могат да му помогнат.


Линията работи денонощно, анонимността ви при съобщаване за деца в риск ще бъде защитена.

# 251
  • Мнения: 1 820
айде ей сега ще званна че  duhi_puhi си удря инцидентно децата/и аз съм шляпкала/'!Да ви имам и проблемите  ooooh!

# 252
  • Мнения: 1 896

Насилието над деца е сериозен проблем, към който за жалост има прекалено висока толерантност в България.
Юридически погледнато удрянето на шамар попада в дефиницията за насилие над дете и е забранено от Закона за закрила на детето. До момента няма никой осъден за това, но по този въпрос българската държава търпи критики от Съвета на Европа и други институции, занимаващи се с права на детето. 
Удрянето на децата няма дългосрочен педагогически ефект, но възпитава насилие и агресия у самите деца. Удряните деца имат по-нисък успех в училище, по-ниско самочувствие, по-склонни са да лъжат и по-малко склонни да се разкайват при извършване на нещо, което знаят, че не е редно.

# 253
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Насилието над деца е сериозен проблем, към който за жалост има прекалено висока толерантност в България.
Юридически погледнато удрянето на шамар попада в дефиницията за насилие над дете и е забранено от Закона за закрила на детето. До момента няма никой осъден за това, но по този въпрос българската държава търпи критики от Съвета на Европа и други институции, занимаващи се с права на детето. 
Удрянето на децата няма дългосрочен педагогически ефект, но възпитава насилие и агресия у самите деца. Удряните деца имат по-нисък успех в училище, по-ниско самочувствие, по-склонни са да лъжат и по-малко склонни да се разкайват при извършване на нещо, което знаят, че не е редно.
За съжаление това е истина...
Живея в Гърция от почти 5месеца, но от 5години прекарвам тук с децата цялото лято и всички празници (по около 2седмици).
НИКОГА не видях майка да крещи на детето си, а какво остава за удряне  Rolling Eyes Тук децата се възпитават с много любов, убеждение и говорене...Не съм перфектната майка, удряла съм сина си и голямата дъщеря по дупето, след като съм пробвала всичко и виждам, че застрашават живота си по някакъв начин (примерно лятото синът ми 3пъти прави опит да се удави, засилвайки се внезапно към водата без плувки на ръцете, спъвайки се и поглъщайки вода в 40см). Имаше ефект потупването по дупето, защото убеждаването доведе до втори и трети опит. Скарах му се и го тупнах леко, това сякаш го отрезви и спря да се опитва, сам ми носеше плувките за ръчичките, защото видя ужаса в очите ми...
Срамувам се, че има (макар и ужасно редки) ситуации, в които му тупвам дупенцето, но понякога нямам опции  Embarassed

# 254
basilisk подкрепям казаното от теб!
проблема е сериозен и трябва да се говори и обръща внимание

Общи условия

Активация на акаунт