Удряли ли сте някога децата си?

  • 19 083
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Много рядко, но се е случвало. Плескала съм го по дупето и по ръчичката. Много съжалявам, а и си дадох сметка, че няма абсолютно никакъв ефект.

Когато детео е само на година и половина и отива към горещата камина, въпреки твоето "НЕ" и заплахите ти плясването определено ще има егект повече, отколкото да се обясняваш, докато то, в стемежа си да експериментира да си изгори и двете ръце с лоши последствия (случка с моя позната и дъщеря и).

# 61
  • Мнения: 1 447
Много рядко, но се е случвало. Плескала съм го по дупето и по ръчичката. Много съжалявам, а и си дадох сметка, че няма абсолютно никакъв ефект.

Когато детео е само на година и половина и отива към горещата камина, въпреки твоето "НЕ" и заплахите ти плясването определено ще има егект повече, отколкото да се обясняваш, докато то, в стемежа си да експериментира да си изгори и двете ръце с лоши последствия (случка с моя позната и дъщеря и).
Напълно съм съгласна.Когато беше на година аз също съм я удряла през ръцете.

# 62
  • Мнения: 1 896
Колкото по-малки са били, толкова повече шамари са отнасяли.

Ей това май при доста хора е така и ми се струва любопитна подробност. А относно горящата камина, удрянето не е единственият начин да спреш детето. То е ясно, че малкото дете в доста ситуации се налага да бъде ограничавано физически да не направи нещо опасно. Не е задължително да е с удар, ако е малко, то даже няма да разбере защо е ударено.

# 63
  • Мнения: 24 467
И в къщи, като на всякъде, има опасни и забранени неща. Това не е причина да шамаря.

# 64
  • Мнения: 1 311
Vache,
Има резон в това, което казваш, но въпросът ми е по-скоро насочен към нагласите на родителите, тоест дали са склонни да приемат или не такъв вид наказание. Моята позиция например е принципна и не е различна за дъщеря ми на 9 месеца и сина ми на 3 и половина засега.
Но въпросът е интересен, защото като бяхме деца, мен са ме шамаросвали инцидентно, а сестра ми не. Сигурно е било защото и аз съм я тормозела нея, но ето това е разлика при две деца в едно и също семейство. Както и да е, тук не мога да влизам в подробности за причини и възраст, интересува ме преди всичко приемливостта на шамарчетата.

Ами какво да ти кажа.. до детето е. И на мен не ми се иска да я бия и като е била на 8 м. не съм си и помисляла, че ще го правя, обаче... Нямам друго дете да мога да преценя, но от това, което чета стигам до извода, че е до дете. Моето е много вироглаво, темпераментно и импулсивно. Това до някаква степен ни конфронтира, защото аз съм същата и се получава много напечена ситуация понякога. Знам, че когато я удрям няма ефект относно проблема, но разчиства атмосферата... Не искам да я удрям и й го казвам, но понякога хем моите нерви не издъжрат, хем тя умишлено ме дразни. На нейната възраст го прави напълно съзнателно  Laughing

Съгласна съм с Ваче. Нагласите ми винаги са били, че никога няма да си удрям детето. И не съм го правила нито като е бил на 8 месеца, нито на година и 8 месеца. Всъщност първото си тупване по памперса получи някъде малко преди втория си р.д.
Обаче ей сега на обяд си получи едно тупване, което му подейства страшно приспивателно.

P.S. За голямото говоря

# 65
  • Oslo
  • Мнения: 659
Да, случвало ми се е и с двете деца. Не се гордея с това, но не се и срамувам. От години не съм имала импулс да плясна - вече са на 11 и 6, думите вършат работа при всички ситуации.

# 66
  • Мнения: 3 376
3-4 пъти съм се изпускала и съм го шляпвала по ръчичката или дупето,но не беше и шамар даже,просто леко перване.Надявам се да не се случи пак,аз съм върл противник на тези методи за възпитание.мМля,че има други много по-ефективни и не толкова травмиращи за децата.

Изобщо боя не го разбирам Confused Не мисля,че и децата го разбират,поне не по начина по който си мислят родителите.

# 67
  • София
  • Мнения: 137
Не. Това не е допустима и необходимо възпитателна мярка за мен, т.е. въобще не е такава. Не е и допустимо и необходимо наказание. Телесните наказания не приемам по никакъв повод, за никого. Това си е само изтърване на нерви с непостигане на положителни резултати или, както съм чела "насилие от по- големия и по- силния над по- малки я и по- слабия".
И не го казвам от позицията на човек с едно малко бебе- имам две деца- на осем и на две години. Така че знам какво говоря, както и знам, че това е напълно възможно и по силите на обикновения човечец, като мен, да речем.
Така мисля сега, въпреки че е лесно да се каже на този етап с малко бебе. Надявам и след време да имам силите, търпението и мъдростта, за да успея да възпитам детенцето си, чрез физически и психически неагресивни методи!

П.П. Но не съдя никой който смята, че истината е другаде...да не се засегнете сега! Просто аз искам да постигна това, въпреки че може и да е невъзможно, тъй като децата са толкова различни и всяко си е предизвикателство newsm78
Ето малко да се посмеете Wink http://www.vbox7.com/play:a4320612

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 17:48 от ephrossina

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Не го одобрявам,но за съжаление съм я удряла.
После разбира се съжалявам,но е късно....

# 69
  • Мнения: 1 896
Много ви благодаря, майчета!
Вижте колко интересни резултати - над половината не одобряват, но пляскат. Една четвърт смятат, че в редки и особени случаи е приемливо да се шамаросва. Около 15% си го имат шляпането за педагогическо средство като всички други. Най-малка се оказа групата на тези, които никога не посягат. Май си струва да се замисли човек.
Който иска, все още е добре дошъл да се включи в анкетата, де.

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не го одобрявам боя като средство за възпитание,но за съжаление съм удряла... Sad

# 71
  • Мнения: 5 940
Никога не съм посягала на човек. За детето ми дори и не мога да си помисля, че мога да го направя. Боят винаги ми е бил крайно непонятна форма на възпитание. Дано да не изпадам в такова родителско безсилие, че да си го помисля като възможност.

# 72
  • Мнения: 494
И в къщи, като на всякъде, има опасни и забранени неща. Това не е причина да шамаря.
  Разбира се! Peace

  Никога не съм си позволявала да "шамаросвам" по каквито и да било причини, всъщност. И двете ми момчета никога не са били удряни нито от мен, нито от баща си, нито от друг роднина! Айде, на шега, може и да се е случвало, но то е било съвсем леко, при боричкане или нещо подобно...Боят, като средство за възпитание, изрично съм забранила и не бих одобрила, разбрала или извинила по никакви причини. А особено по-малкият ми син е "огън и жупел", например, но все едно! Как така ще ударя?! То е все едно те, ако ми се ядосат или загубят контрол, да намеря за напълно редно и простимо да се обърнат и да ме зашлевят! Не виждам разлика!

# 73
  • Мнения: 690
Не одобрявам, но съм удряла, което е малко силно казано newsm78
 Съжалявала съм винаги след това, но стореното-сторено. Embarassed
 Голямата я бих сериозно, когато беше на 2г и 5мес. Тичах след нея и се молех със сълзи на очи да спре, защото наближавахме кръстовище. В последния момент я хванах за яката, колата мина със 100км в час на косъм от нас. Шофьорът, не можа да отреагира, защото ни видя в последния момент. ЗАби спирачки малко след като ни подмина. Аз плачех, виках и удрях!!!
 П.С. Спирам, че като се сетя, пак се разтрепервам!

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 09:43 от Xylometazolin

# 74
  • Мнения: 4 406
за мое съжаление, да, удряла съм и вероятно ще продължа  Sad

Общи условия

Активация на акаунт