Козметика Natural being

  • 5 623
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 83
ето ги и на нощният-aqua,macadamia ternifolia seed oil,persea gratissima oil,mel,simmondsia chinensis oil,rosa canina fruit,sclerotium gum,oenothera biennis oil,citrus grandis seed extract,limnanthes alba seed oil,triticum vulgare germ oil,daucus carota oil,rosa centifolia oil,citrus aurantium amara oil,jasminum officinale oil,salvia sclarea oil,tocopherol,leptospermum scoparium oil,totarol,melaleuca alternifolia oil,backhousia citriodora oil,citronellol,geraniol,linalool.
Нещото което исках да ти кажа е ,че в информацията която аз имам пише ,че тази козметика задоволява всички строги изискавания на BDIH(Германия) Naughty.Не знам къде мога да ти изпратя материали ако искаш,там може би ще видиш нещо което би ти дало някакъв отговор.

# 16
Благодаря, ще ги разгледам! Смущава ме, че не ги намирам в интернет както и, че ги няма в сайта на BDIH, което ги прави малко съмнителни, но нищо.

Пак благодаря!

# 17
Извинявам се отново, но моля някой по-запознат с козметиката Natural Being да даде повече информация! Единствените сайтове, в които я срещам са български. Не успявам да открия страницата на производител в Нова Зеландия за да разгледам съставките подробно. Също в сайта на BDIH не я намирам сред сертифицираните марки или е с различно име http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/e/producer_natural_cosmetics.htm

Снимките на продуктите в сайтовете, в които се продава тук са твърде малки и с не достатъно добро качество и не се вижда лого на производител или на BDIH

Ето как изглежда логото на BDIH:
 


Моля, помогнете. Благодаря предварително.



Там е под търговската марка LIVING NATURE.

# 18
Благодаря, ще ги разгледам! Смущава ме, че не ги намирам в интернет както и, че ги няма в сайта на BDIH, което ги прави малко съмнителни, но нищо.

Пак благодаря!


Наистина е малко съмнително, че не ги намирам в нито един чужд сайт и липсват в сайта на BDIH !  Living Nature наистина са сертифицирани от BDIH, но това не означава , че и Natural Being са, даже и наистина да са търговски марки на един и същ производител, за което също не намирам информация в нета.

# 19
Момичета, благодаря ви че сте написали пълното съдържание на дневния и нощния крем на Natural Being. !!! Hug
Това беше много важно за мен, защото тия дни се уверих че каквото и да е написано за продукта като суперлативи, единствено съдържанието му може да гарантира за нещо.  Cry За мое огромно съжаление в съдържанието на дневния крем откривам eugenol и linalool а в нощния само linalool! Това са токсични изкуствени ароматизатори и особено eugenol-a е доста вреден! Защо ли им е трябвало да ги слагат! Така се зарадвах на иначе прекрасните други съставки. Относно твърдението ми за тези 2 вещества искам да кажа че съм ги проверила в един сайт, който лично аз намирам за страшно полезен: http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient.php?ingred06=702373  - това е линк към търсенето ми за eugenol-a, но естествено може да си правите проверки за каквито съставки искате и дори за цели продукти и марки...просто напишете името в полето след search ...надявам се че сте поне малко на "ти" с английският, но дори и да не сте ще се ориентирате по цветовата индикация в дясно (по-безвредните вещества са означени със зелено, а вредните с червено, като има степени на вредност за всеки цвят от 0-10). Истината е че човек трябва постоянно да е нащрек ако иска да води поне малко по-здравословен начин на живот, защото съм се изумила колко вредни химически субстанции се влагат къде ли не! ...и четете етикетите до последната дума!

# 20
Момичета пак съм аз...днес продължих с проучванията. Предишното ми изказване за вредността на eugenol и linalool може би е малко пресилено...в смисъл че открих че тези вещества се извличат от етерични масла (не са изкуствени както си мислех). Определено са аромати които сами по себе си могат да проявят токсичност но като се има в предвид че в продуктите са изписани най-накрая и вероятно са в минимални количества, смятам че няма да навредят на никого.
Бъдете здрави и усмихнати!  Hug

# 21
  • Мнения: 648
И аз се бях загледала в тази козметика, но и аз се усъмних, защо никъде в чужбинските сайтове няма такава. Козметиката на Living nature изглежда по съвсем друг начин, така че не мисля, че е логично оправданието, че това е търговско наименование на Natural being - http://www.livingnature.com/catalog/main.cfm?t=c&r=vw&cid=1898# Като знам на какво са способни българските търговци.... кой знае каква е тази Natural being  newsm78

# 22
Здравейте. Тъй като жена ми ползва чиста органична и натурална козметика то аз съм проучвал стотици марки и съставки, както и сме тествали много фирми за да преценим какво е най-добро. Марката Natural Being всъщност не съществува. Това е козметика, която се прави в заводите на Living Nature, Нова Зеландия, но се слага друг етикет и лого. Явно аквасорс е поръчала на Living Nature да и направи тази козметика под друго има за да се продава отделно и да се печели повече. В българският сайт на Natural Being прочетох за жената, която е създала козметиката и след малък ресърч се оказа, че точно тази жена никога не е създавала никаква фирма с марката Natural Being, а е създателката на Living Nature. Кремовете които продават в бг съвпадат по съставки с някои от тези които продават Living Nature, но мисля че качеството на оригинала си е на най-високо ниво.
Като цяло в света на пръсти се броят марките, които правят козметика от 100% сертифицирани органични съставки. Обикновено повечето фирми ги комбинират, т.е. правят микс от натурални и органични. Има доста такива марки като например Aubrey Organics, който слагат примерно от 40 до 70%  органични съставки и другите 30% са натурални (зависи от продукта), но като цяло козметиката им е 100% натурална.
Треварно сме пробвали - не са особено добри - въпроса не е само в това да са органични съставките, но и какви са те и в каква пропорция са смесени. Веледа не са лоши, но спирта в лосионите им не беше приятен. Sante и Logona са най-лошият пример на органична козметика, като цяло немците не могат да правят козметика. На бг пазара най-добрата марка на която повечето продукти са 70% сертифицирано органични е Essential Care.

Най-известната в света фирма която прави изцяло USDA Organic Certified продукти е Terressentials


Общи условия

Активация на акаунт