Първи път-лидокаин

  • 17 414
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Докато чакаме vkas  да отговори видях, че е раждала секцио и се сетих, че моя колежка ми беше разказвала за нейна близка, която отишла да ражда девствена. Никога не била преглеждана гинекологично и чак по време на раждането се разбрало, че има еластична девствена ципа. Раждала по стандартния начин и гинекологът срязал ципата по време на раждането. Какъв е обаче случая с vkas може само тя да каже.

# 16
  • Мнения: 25 636
...нейна близка, която отишла да ражда девствена. Никога не била преглеждана гинекологично и чак по време на раждането се разбрало, че има еластична девствена ципа.

Циганка ли е била близката или поредната градска легенда? Колко съвременни жени познаваш, които отиват да раждат, без нито веднъж да посетят гинеколог?
Аз лично - нито една. Даже и познатите ми циганки караха контролирана от лекар бременност.

ПП При еластична ципа не боли. Просто жената може да прави секс, без да се разкъса ципата. Което не важи за първия пост - там няма акт, но има бебе.  Mr. Green

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Колко съвременни жени познаваш, които отиват да раждат, без нито веднъж да посетят гинеколог?

Аз отидох на лекар за първи път през третия месец от бременността и също раждах секцио. На гинеколог ходих всеки път както си е графика, но нито веднъж не ми е правен гинекологичен преглед. Преглеждана съм само на видеозон. Мисля, че се изразих достатъчно ясно относно разликата между гинекологичен преглед и ходене при гинеколог / с две думи: гинеколог не ме бъркал/.
Иначе съм съгласна, че при еластична ципа трябва да не боли.

# 18
  • Мнения: 25 636

Аз отидох на лекар за първи път през третия месец от бременността и също раждах секцио. На гинеколог ходих всеки път както си е графика, но нито веднъж не ми е правен гинекологичен преглед. Преглеждана съм само на видеозон. Мисля, че се изразих достатъчно ясно относно разликата между гинекологичен преглед и ходене при гинеколог / с две думи: гинеколог не ме бъркал/.


Аз също отказах да ме бъркат по време на бременността. Даже и декларация подписах, защото тогава беше задължително. Което не означава, че не са ме бъркали преди и след това. Особено по време на задължителния преглед след раждането.

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Аз също съм била на гинекологичен преглед, но по други причини, нямащи нищо общо с бременността и раждането. След раждането не съм ходила на задължителния преглед. Отидох  при лекаря, който ме изражда / при него ми бяха и всичките консултации по време на бременността/ и той отново ме гледа само на видеозон.
Разбира се това не значи, че и при vkas нещата са точно така. Мисълта ми беше, че явно не е напълно невъзможно да имаш дете и да си девствена.
Само,че малко се отклонихме от темата. А и авторката не се включи повече, за да разберем за какво всъщност става дума.

# 20
  • Мнения: 3 423
Вела, странни лекари посещаваш май.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Вела, странни лекари посещаваш май.
Лекарят, при който ходих на консултации по време на бременността и който после ме изроди е един и същ  и аз съм много доволна от него. При него отидох и след раждането на преглед. Не разбирам кое изглежда  странно?

Общи условия

Активация на акаунт