Студентство и учене?Как става?

  • 2 675
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Нито за миг не съм мислела да минавам задочно, когато забременях и родих. Мъжът ми и баба ми помагаха за бебето понякога, но основно аз си го гледах. Ходех на лекции, по изпити, после три месеца на държавна практика, грижех се за домакинството на четирима души( живеехме с нашите, а те са по цял ден на работа). Трудно е, но се издържа.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Аз първо започнах да уча задочно и после забременях с голямата, в началото беше доста трудно, като се роди бебето майка идваше докато ходех на очни и когато имах изпити на два пъти за по 10-на дни, през което време вземах по два изпита. Ама и с майка в къщи пак можех да чета само докато малките спят. Бях се амбицирала последните две години да ги взема за една, но забременях с второто и се налагаше да лежа, така че си остана както беше. Е с двете деца вече зора беше доста голям и накрая дори си отложих дипломирането с половин година, защото майка нямаше възможност да идва, а аз сама с двете деца не смогвах и дипломна работа да пиша. Все пак успях, макар и не през юли, а през януари следващата година.

# 17
  • Мнения: 830
Ооо да аз забременях когато бях в университета- тръпка голяма с тумбака на лекции и изпити Laughing
Най-веселата част започна когато се роди малката и учех за изпити...с лекциите в количката и на разходка в парка. То докато спи аз четях по пейките Mr. Green щур купон ви казвам Mr. Green
Ама се дипломирах де, че и с много добър успех bowuu сега се замислям за една магистратурка.

# 18
  • Мнения: 1 517
С желание и много зор става. Особено ако няма койа да ти удари едно рамо. С Павел и на лекции съм ходила и на изпити...някой колега го дундурка навън, аз да си направя контролното...и така. Мъжа ми също го е гледал, когато е бил свободен.
1 курс го изкарах бременна и по болници, но си взех изпитите. Роди се в началото на семптември, беше на 20 дни, когато се върнах в университета - 2 курс вече. В началото на 2 курс прекъснах, защото много се разболяваше...лятото изкарах на спокойствие и наесен с песен пак. Бях редовно обучение през цялото време (4 години). Като майка ползвах доста привилегии, и почти всички бяха толерантни, особено за почти никаквото ми присъствие на лекции.
Трудно ми беше, на моменти ми идеше да зарежа всичко...но сега пък при всеки спомен ме напушва луд смях: как целия унститут разбра, че Павел ака  Grinning , като спа в портиерната, като ми го нахраниха с една мазна, гадна пица и той се облизваше доволно...Най-ме беше яд вечер, след лекции: всики се чудеха в коя дискотека да забият, аз се чудех какво ще готвя  Mr. Green Но и на повечето купони се разписвах.
В края на 4 курс бях бременна вече с Деница, предстоеше ми държавен изпит, а имах да вземам 2 приравнителни от минали години, Павел беше болен, а аз бях започнала и работа  Sick

Честно - като знам какво ми костваше, определено се гордея с дипломата си за счетоводител, нищо, че е пълна с тройки

# 19
  • Мнения: 679
Трудно става.
Работех и учех редовно. Забременях втория семестър на магистратурата ми. Имах проблеми, даваха ми болничен, та поне работата не я мислех. Трябваше да лежа в къщи и същевременно да ходя на лекции и упражнения, отсъствията там някаше как да извиня. Естествено университета остана на второ място. В крайна сметка успях да си заверя семестъра без проблем . Остана само дипломирането. От мотане докато започна да си пиша дипломната работа взех, че родих. Когато бебо стана два месеца и половина подготвих част от дипломната работа и с бебо в кенгурото ходихме на консултации близо 2 месеца докато завърша въпросната дипломна. Писанията по нея правех предимно вечер и през нощта докато малкия спеше, а през деня когато пак спеше дремвах и аз. Така с два месеца неспане успях да се дипломирам. При обявяване на резултатите бебо пак беше с мен, само на самата защита беше с тати в къщи. Така се завърши одисеята по учене + бебе.

# 20
  • varna
  • Мнения: 676
Забременях след като завърших вишето си образование.Предполагам,че е доста трудно да се учи и да се гледа дете едновременно,особено без помощ от баби и дядовци.

# 21
И няма начин да не забележа, но човек, който предстои да е висшист, защо по дяволите пише лекциЙ?

Sorry моя е грешката! newsm78 newsm78 newsm78 hahaha

Иначе не знам така ме надъхахте, че вече не се притеснявам. Това, че всички са изключително толерантни е така- аз си взех първи курс почти с пълно 6, но учех много здраво, въпреки, че не можех да се съсредоточа. Остават ми два изпита за септември , а сега избутвам практиките със самостоятелни задачи за да не ми се трупат. Много ми се иска да продължа редовно, но таткото няма как да излиза толкова много от работа това са поне два дена пълни в седмицата да си взема и лекции и упражнения. Но и задочното обучение е вариант, все пак важното е да се завърши. Пък и като гледам вие как се оправяте, не може и аз да не се оправя. Hug

# 22
  • Мнения: 780
Браво!Само така! Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 259
Желая ти много, много късмет в живота, Noa... Hug

# 24
  • Мнения: 5 619
Добре, де, нямаш ли право на индивидуален протокол? Аз учех задочно  втората магистратура, бях първи семестър, когато забременях. През бременността си ходех на изпити с курса, а като се роди бебо, сама си определях на кои дати да се явя. А доколкото знам и редовно да си, няма да ти правят проблеми за присъствие, докато е мъничко бебето. Успех!

# 25
  • Мнения: 173
Как успявате.....БРАВО на вас! Аз трябваше да се дипломирам преди 4 години....остана ми 1 изпит и държавния, но забременях и родих...детето стана на 1 година,    пак забременях и сега с тия двамата незнам какво  ще  правя и как ще уча. Ако не съм си загубила студентските права де... newsm78.  Ще се опитам да завърша,че толкова усилия  на вятъра   #Cussing out

# 26
  • Мнения: 3 216
На първатат сесия бях в 9-я месец. Сега вече завьршвам трети курс ,а детето ми е на 2 г и 3 месеца. И е много ,ама много трудно. Мьжа ми работи в друг град и е тук само 2 дни в седмицата. През останалото време сьм сама,родителите ми живеят на другия край на България-виждаме се 2 пьти в годината,свекървата никога не е виждала внука си,на всичкото отгоре работя от както малкия стана на 7 месеца,вярно от вкьщи работя,но се е работа,ангажимент .Много е трудно,ама много.

Детенцето ти е малко още и ще ти е лесно с ученето,но... като поотрасне става кошмар. Ученето става само,когато той спи.  През останалото време,поне с моя син не става. Доколкото знам имаш право на 50 процента присьствие и не би трябвало да ти правят проблем за лекциите и упражненията. Явявай се с индивидуален протокол ,когато си готова. Решавала сьм задачи по всиша математика в градинката,с карка го бутам с рьцете пиша  ooooh! Вьрвя по улиците и чета вьв всяка една секунда. Пускам му филмче и пиша курсова работа. Но като цяло е трудно не можеш да се концентрираш. Бьди тьрпелива и се подготви за ЗОР.

# 27
  • Мнения: 1 259
кремена... браво на теб! Ей такава упоритост е нужна на момичето Peace

# 28
забременях в първи курс, а преди няколко дена ми беше държавния изпит. Трудно е, но не невъзможно. Естествено аз имах голяма подкрепа, двете баби се редуваха да ми помагат, взимаха си отпуски и т.н. Кърмех и още си спомням какво " хвърчане" беше: от упражнения-вкъщи да нахраня бебка и после пак упражнения. Но имах страшна мотивация- явих се на изпит 2 седмици след раждането, а докато лежах в болницата учех. Знам, че сигурно за някой ще прозвчи малко ненормално- все пак бебето е на първо място. Сега обаче знаейки, че вече съм висшистка и съм сбъднала една мечта ми е страшно приятно. Въпросът е в това какво наистина искаш?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Това с кърменето, докато учиш е голяма тръпка. С голямата като я кърмех се цедях и оставях да я хранят. А също и пропусках някоя лекция, за да си отида.
С малкия не се цедях и затова мъжа ми го грабваше с количката или с такси и ми го носеше в университета. Там намирах някоя по-закътана пейка и си го хранех.

Общи условия

Активация на акаунт