Въртенето на обръч.

  • 32 361
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Сигурно съм най-неподходящия човек да дава съвети за оформяне на талия, но да си кажа (дано не се сърдите) - аз съм имала страхотен резултат, и бърз при това, от един уред във фитнес залите. Даже не знам дали е точно уред - представлява един въртящ се диск, на който стъпваш и въртиш ханша, нещо като танцуване на туист. Дано ме разбрахте за какво говоря, не знам дали може да се намери и купи отнякъде, ако да - аз със сигурност ще си взема. По-лесно и приятно е от обръча и със сигурност по-резултатно. Peace

Майче, и аз преди да се сетя за обръча точно този уред ми беше в акъла. Не знам откъде може да се купи. То поне да знаехме как се казва, за да го търсим. Мислила съм дори да си поръчам да ми го направят.
Иначе обръча го въртя по около половин час дневно в зависимост от свободното ми време, но гледам да не е по-малко от 15 минути. Бая натоварва коремните мускули.

# 16
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
онзи ден си купих обръч.мислех, че мога да го въртя, защото като малка задържах доста. Simple Smile обачеее не мога сега и 1 мин да го въртя непрестанно. определено се усеща напрежение в корема. в подфорума за диетите бях чела коментар на поци, че ако искаме хубав корем, да въртим обръч. Peace
(тази тема не е ли и тя за там..?)

# 17
  • Мнения: X
Имам обръч- пластмасов. Да, стяга мускулите. Талия? Никога не съм имала, дори и когато бях 39 кг. Ама и разплути задни части никога не съм имала.
"Талпа?", каква прекрасна дума! Още днес мисля да я вложа в употреба . Примерно :" Приятно ми е, buttinsky- талпата Mr. Green" в диалог с Мара-диканята.

# 18
  • Мнения: 1 447
Свалих си килограмите от ражданията,но коремчето все си ми стърчи.Скоро една позната ми каза това за обръча,но трябвало да е дървен защото е по-тежък.Само че по магазините не мога да си намеря такъв срещам винаги пластмасови.И сега се чудя дали да си купувам такъв или да търся дървен. newsm78

# 19
  • Мнения: 2 388
И аз да се изкажа по темата. Имам пластмасов розов обръч.
Врътках го с ентусиазъм около месец всеки ден. Ефект имаше.
После, както винаги ме хвана мързела и го зарязах. Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Скоро една позната ми каза това за обръча,но трябвало да е дървен защото е по-тежък.
Просто комбинацията "дървен" и "талпа" е по-хармонична Laughing

# 21
  • Мнения: 1 447
Скоро една позната ми каза това за обръча,но трябвало да е дървен защото е по-тежък.
Просто комбинацията "дървен" и "талпа" е по-хармонична Laughing
Надявам се това талпа да не се отнася за мен,защото определено не отговарям на това определение
175 см-59 кг направи си извода,просто проблема ми е в коремчето.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 479
Ренци имам такъв дебел пластмасов обръч от дете.  Grinning
Въртенето беше любимото ми занимание. Можех часове да въртя на кръст, на ръка, на 1 крак, на шия и пр.
И сега го мога.  Laughing
Като отида при родителите ми- още си го ползвам, макар и вече прашясал, но затова пък, все така здрав.  Simple Smile
Обръчът, според мен, може да помогне за паласките по кръста, за общо укрепване и стягане мускулатурата на корема, но точно за това, което аз искам да променя -не върши работа.  Wink
И разбира се, че има значение тежеста. Масажният ефект е по-изразен, когато обръчът е по-тежък. Проста физика!  Peace А и, че по-лесно се върти, също е върно.  Peace

Кръст и талия не ми липсва- доволна съм от фигурата си  Flutter, но имам под пъпа една област от коремчето, не знам как да го нарека Thinking- подкоремие,  през която обръча не минава, защото той се завъртва по нагоре в най-тясната част на кръста и не може точно тази област да масажира и евентуално стегне или отстрани.  Wink
 Това под пъпа е по-скоро увиснала кожа или и аз не знам, как да го формулирам, но раждалите жени ще ме разберат, за какво говоря.  Wink

Но, едно е сигурно- дори и да не помага, въртенето на обръч поне е приятно.  Peace

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 10:14 от kopche

# 23
  • Мнения: 2 099
Ух Блонди е съвсем права,много си зависи от конструкцията на тялото.Аз бях 57 кг с ханш 88 и талия 73 и гръдна обиколка 90,то гръдна е силно казано де,по скоро гръб щот чашката е А Mr. GreenИ колкото и да тренирах и да правех коремни преси съм стигала до талия най-малка 70 и повече нъц.Примирих се ,че няма да имам никога талия на оса и готово.Обаче да речем на такъв тип фигури като моята седят добре поли с паднала талия,или поне аз много се харесвам с такива.Та обичайте себе си!
ПП сега след 2 то хлапе съм близо 100 кила,спортувм яко да стана пак както на младини Mr. Green Увисналата кожа на корема е и мой проблем,освен оперативно не виждам друг начин да се премахне.Опитвам с козметика,но резултата е незадоволителен и все пак надали бих легнала под ножа за една кожа.Това да ми е кусура!

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 10:35 от nelipyxo

# 24
  • Мнения: X
Скоро една позната ми каза това за обръча,но трябвало да е дървен защото е по-тежък.
Просто комбинацията "дървен" и "талпа" е по-хармонична Laughing
Надявам се това талпа да не се отнася за мен,защото определено не отговарям на това определение
175 см-59 кг направи си извода,просто проблема ми е в коремчето.

Ами да ти кажа, не го дадох аз това определение. Аз също съм доволна от тялото си, но излезе,че съм талпа Laughing А в случая не съм целяла да обидя фигурата ти. Най-важното е да харесваш и обичаш тялото си, а виждам,че го правиш и това е чудесно Peace

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 10:28 от Анонимен

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Оооо това с обръча е много добра идея... също съм се замисляла и за скачане на въже...  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 447
Ами да ти кажа, не го дадох аз това определение. Аз също съм доволна от тялото си, но излезе,че съм талпа Laughing А в случая не съм целяла да обидя фигурата ти. Най-важното е да харесваш и обичаш тялото си, а виждам,че го правиш и това е чудесно Peace
[/quote]
 Да ти кажа трудно ми е ,но се старая.
 

Оооо това с обръча е много добра идея... също съм се замисляла и за скачане на въже...  Mr. Green
А при скачането с въже,какъв ще да е ефекта?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Все още не съм пробвала но ми казаха че е за стягане на мускулите на корема....на мен точно това ми е целта  Peace и ще видя какво ще стане.... само мързела ми да не надделее пак  Mr. Green

# 28
# 29
  • Мнения: 3 695
 на скоро се обитах да въртя обръч и не успях, а като малка много въртях  Rolling Eyes
 знам, че много добре действа на тялото  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт