Как клатите глава за "Да"

  • 4 982
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Наляво-надясно. С чужденци говоря с думи.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 7 794
По двата начина и няма как да гласувам.
От странство ми остана нагоре-надолу, но тук като се усетя наляво-надясно

# 17
  • Мнения: 2 161
Аз пък без думи им говоря.Най-много да промълвя:а?ъхъ!у-ля-ляяя!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 558
Смешното е, че ако говоря на английски глатя глава нагоре-надолу, а на български обратно. Някак си съм си създала този навик, защото много ми правеха забележка чужденците.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И завършваш, Шанел, с пърхане на мигли. Разбирате се, явно...

# 20
# 21
  • Мнения: 11 004
Нагоре-надолу Sunglasses

# 22
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обикновено по нормалния начин, нагоре - надолу за "Да" и настрани за "Не", обаче има по още един начин на клатене на глава, само че не мога да обяснявам пак.
какъв е този 3-ти начин?
Ами те са общо четири, два за "да" и два за "не", утвърдителното за "да" е клатенето на главата от изходна позиция надолу, за "не" - нагоре, като отхвърляне. Съответно въртенето на глава е "не", но когато брадичката сочи рамената, това е "да". Така не става да се обясни, но според мен от тук идва и объркването, че българите казваме да и не наопаки.

# 23
  • Мнения: 4 841
какъв е този 3-ти начин?

Ще се опитам да обясня, надявам се да успея:
- за "НЕ" си въртя главата наляво-надясно, обаче около мислената ос на главата, без да я накланям  no
- за "ДА" понякога си накланям цялата глава в ляво и в дясно, без да я въртя, нещо като \ I / - но това само понякога, по принцип си кимам нагоре-надолу  yes

# 24
  • Мнения: 489
Чета и  не вярвам на ушите си... И без това масово вече се говори на полу-английски, сега и тази отличителна черта да премахнем, а? #Cussing out
 
Тук кимам за "да", в България само първия ден имам издънки, после ми идва от вътре да въртя настрани. С мъжът ми  се объркваме от време на време и се смеем  Crazy

ПП Сега забелязвам, че и емотиконите във форума са по западноевропейски  ooooh!, само дето пишем още на кирилица май.

# 25
  • Мнения: X
Още я карам по старому.

# 26
  • Мнения: 307
Не мога да гласувам, защото няма отговор в анкетата " И по двата начина" . Аз съм така, както ми дойде на момента.

# 27
  • Мнения: 17 407
Клатя. Но май и въртя, както дойде.

# 28
  • Мнения: 71
Нагоре-надолу, но защото работя с чужденци.
Преди години май и аз си я въртях наляво-надясно. Embarassed

 Joy Joy Joy и аз така с моите познати от чужбина... Даже един ме бъзикаше, че като говоря с тях кимам "на английски", а с българите  "на български"  Joy Joy Joy нещо като жестомимичен превод на английски

та пуснете опция в анкетата: И ДВЕТЕ (дядо попе, и двете  Mr. Green)

# 29
  • Мнения: 4 434
Май и по двата начина! Кога както дойде!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт