Движение на българските майки - ПАЗАРДЖИК /7/

  • 18 791
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 577
Айде и аз побутвам.

Вчера ходих при тризнаците от Ивайло. Леле, какви сладури са ако знаете и като са ги наредили в количка за тризнаци като влакче са. Добре са - Стоян все още е на лекарства и на помпа, заради астмата. Мулти мама се грижат за тях. Осигуриха им пампи, мляко, столчета , дрешки. Руме, ти си голям човек! Hug

Трябва им една проходилка още. Имат две, но едното човече все е недоволно, защото гледа другите как щъкат и то си чака реда...Има ли някой една излишна проходилка, за да помогнем на хората?

За бебешкия - в момента има дарение от козметика, което е доста голямо. Монтирана е пързалка и люлки като тези в парковете из града ни. Голяма игра пада. Няма ново. Децата никъде не ходят - стоят си в дома. Есента се стягайте - пак ще има рожден ден за тях и голяма торта.

Със Сончето ще отидем до Лесичово живот и и здраве, че има играчки и малко бельо за тях.

Иска ми се да отидем до Брацигово есента. Още е рано, но се надявам някой да свирне с кола  Hug

Това е за сега.

# 17
  • Мнения: 2 214
Знаете че аз мога, трябва само предварително да се уговорим

# 18
  • Мнения: 2 577
Знаете че аз мога, трябва само предварително да се уговорим
Живот и здраве ще се разберем и ще отидем. Peace

# 19
  • Мнения: 4 195
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212102.new#new момичета бихте ли погледнали последния постинг в темата и да се свържете с момичето ако ви е възможно  bouquet

# 20
  • Мнения: 941
запис...че нещо изгубих темата  Blush

# 21
  • Мнения: 2 577
Запис и от мен. Hug

Току що си идваме , но за малко.

Някои неща, които се случиха:
осигурени са тетрадки за децата до 3 клас от домовете в Брацигово, ще ги получим директно от фирмата.

За тризнаците. Във вестник "Марица" би трябвало още в понеделник да е излезнала статия.
Емилия - журналист от вестника прояви интерес към семейството и много се надявам да им помогне. Наблегнах на неизпълненото обещание на нашия кмет за количка и да компенсира това с разглеждане на молбата за държавно жилище за семейството. Това съвсем накратко. Статията не съм я чела. Ще се видим лично с Емилия, защото иска да помага на ДБМ.

Имахме покана за парти по слуай откриване на Детски отдел на Библиотеката. Ако някой е ходил ще ми е интересно да разкаже как е било. Тепърва ще говорим с шефката на Културен отдел към Библиотеката по повод съвместни проекти.

Ами това е  bouquet

# 22
  • Мнения: 450
Здравейте момичета,

ровейки се из темата и търсейки с какво и къде бих могла да помогна и пониже живея наблизо прочетох това:

"ДОВДЛРГ –с.  Лесичово( от 3 до 6г.)

СПЕШНИ НУЖДИ: щори за спалните помещение на втори етаж, долно бельо за деца от 3 до 7 год., памперси, козметика, храна"

Добре де, за всичко друго съм съгласна, ама тая нашта ДЪРЖАВА не усигурява ли поне храна и памперси на тези дечица?! Извинявам се за невежеството и въпроса, но немога да го проумея, ако може някой да ме "светне" как стоят нещата ще му бъда благодарна.

# 23
  • Мнения: 2 577
mari73, нашата мила държава осигурява храна, даже може да се каже, че вече нещата не са зле, но не всичко, от което едно малко дете има нужда. Скоро една от майките ходи с мъжа си идари сирене, кашкавал, останала очудена, че децата нямат такива екстри в количества...

Със сигурност може да се каже, че децата НЕ гладуват. Памперсите ooooh! Там по принцип са деца от 3 до 6 годинки. повечето са ок, но има и болни деца, които се напишкват. Някак си не са предвидени количества от такива по-големи памперси. Логично обяснение и аз не мога да ти дам.

# 24
  • Мнения: 2 214
мисля че лятото свършва, време е да отидем при децата да ги видим.
да направим среща, и да говорим за базара.

# 25
  • Мнения: 2 577
Днес се запознах с едно прекрасно момиче. Дари за децата от Брацигово маратонки и дрехи. Има желание да помага, ако утре се разберем може да отидем за бързо до Брацигово.

Ще поискам имената само на отличниците за миналата година и само на тях, ако сте съгласни, да вземем раници за училище или от каквото имат нужда.


За бебешкия - кога да направим бебешкото парти? Кой е на линия?

Другата седмица към края ако сте свободни да направим партито- Лили, пиши кога ти е удобно. Ще поръчаме торта и ще вземем играчки и лакомства.

допълвам:
Утре ще ходим със сигурност до Брацигово с Антоанета към 14.30. ако някой е свободен - има място. Hug




Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 19:59 от Луда Яна

# 26
  • Мнения: 2 214
Яна вероятно този път ходенето ви изникна случайно, искам да те помоля ако следващия път планираме нека да е по отрано, защото мисля че вски ангажиран и не може от днес за утре да си прави планове. Иначе ще стане така че пак едните ще ходят другите не.

# 27
  • Мнения: 2 577
Да, не е планирано ходене, но е добре дошло. Момичето има 10 чувала с обувки и маркови дрехи и ще ги занесем. Има и чорапи/150 чифта/ и бельо да носим - те са от ДБМ.

Началото на октомври/ най-късно/ трябва пак да се ходи.

Кажете дата за ходене до бебешкия - почивен ден или през седмицата.
Събота по принцип ми е ангажирана лично  на мен.

Удобно ми е през седмицата следобяд или в неделя - например другия петък следобяд?

Кажете кой кога е свободен, за да се обадя и да координирам ходенето. Трябва и торта да поръчаме. Heart Eyes

п.с. Тъй като няма как да пишем всичко в темата въпроси и координация можем да правим и на скайп - на някой имам скап името, но не на всички. кажете ми моля на лични как са ви имената в скайп, за да ви включа в обща група Praynig Hug

# 28
  • Мнения: 1 163
Момичета знам,че е рано но да ви попитам-ще има ли коледен базар?За да имам време да се подготвя.

# 29
  • Мнения: 2 577
Виви, още въобще не сме обсъждали, не смея нищо да кажа със сигурност Hug

За посещението в Петлешков днес.
Дарихме:
150 чифта чорапи от ДБМ - най-необходими са им чорапи, нищо друго
фулмастри, пастели от Катя от София, 27 броя занимателни книжки

8 чувала с дрехи, два чувала обувки, маратонки и дамски чанти от Антония от Пазарджик

Запознах се с новата директорка Найденова - готин човек.

Говорихме много проучихме децата, с повечето се видяхме стигнахме до 6 имена, които имат нужда от стимул.
Най-залсужаващото е дете , което учи в ЕГ, отличничка, сега ще е абитуриентка и ще кандидатства тази година. Има нужда от помагала и тестове за матура и подготовка за кандидатстуденски изпити.
На две от децата - също отличници и редовни ученици се спряхме на раници. За другите ще говорим пак с тях.

Имам децата по имена , къде учат и  кой клас, но заради тяхна сигурност няма да ги пиша тук.

Следващото ходене ще го планираме - от сега да кажа, че ще е средата на октомври.


Търсят спешно хореограф за народни танци - намерили са спонсор, който плаща 150 лв за посещение веднъж седмично при децата - събота или неделя.

п.с. Направих чат група, там да обсъждаме нещата подробно, на повечето мисля, че вече е излезнало като прозорец

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 21:05 от Луда Яна

Общи условия

Активация на акаунт