Пресни плодове - колко често и кога?

  • 3 657
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
Плодовете се усвояват най-добре, когато се ядат самостоятелно, между храненията.
.........................
Поради изброените причини, давам плодовете отделно от всичко останало  - в 11,00 и към 18,00 около час и половина или два преди основното хранене / съотв.обяд и вечеря /.
Младежът си хапва доста видове плодове,  с изкл. на кайсии, праскови, ягоди, малини и някои цитруси. Първите две, защото направи ал.реакция, а останалите - като му дойде времето.

# 16
  • Мнения: 2 587
Плодовете се усвояват най-добре, когато се ядат самостоятелно, между храненията.

Това е така,особено за пъпеша, който много трудно се усвоява приеман с каквато и да е друга храна.
Моята дъщеря започна да яде плодове около годинка и половина за след обедна закуска,не че не съм давала и преди това,но тя не ги искаше.

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Давам пресни плодове пасирани в следобедната каша, понякога и сутрин  Peace Давам кайсия, нектарина, банан, череша, ябълка, круша!
Никога не давам за десерт Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Давам след 6 навършени месеца. Всеки ден, колкото поиска. Единствено на гладно и самостоятелно.
След 6-ти месец - банан, манго, авокадо, пъпеш, грозде, ябълка, круша, папая. След годинката - всички останали.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 231
Дъщеря ми в последно време не иска да вкуси пресни плодове. Дори намачкан банан в кашата не иска. А от 5-6 месечна (когато още нямаше зъби) изпитваше голямо желание да смуче от нашият портокал (или грейпфрут) на вечеря. И така докато портокалите не станха гадни. Зная, че не бива да се дават такива плодове на деца под годинка, но ако не и дадем беше един писък ooooh!. Сега ще пробвам с диня и пъпеш, явно тези сочните по й харесват. Не зная как така банан категорично отказва newsm78, на мен ми беше любим плод.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Започнах след 6я месец.Давам винаги между храненията-понякога и по 3-4 пъти на ден.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Давам ги вместо плодово пюре в 19ч.
Някой път и мужду храненията, той като види, че някой яде нещо и почва да мрънка и да си иска Crazy
Давам сезонните които са на пазара \без цитруси\.

# 22
  • Мнения: 1 168
Плодовете се усвояват най-добре, когато се ядат самостоятелно, между храненията. Приемането им с белтъчно мастна храна води до нещо като ферментация в стомаха, затруднява се храносмилането и извличането на най-полезното в плодовете, пък и от другата храна.

Peace

# 23
  • Мнения: 486
Давам сезонни плодове между храненията започнах от 8м. на Били.Тя много ги обича.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Сезонни плодове, на гладно между храненията. Така витамините се усвояват най-добре.

# 25
  • Мнения: 161
А кога започнахте да давате смокини на децата си? Те сега са точно сезонни, но нещо аз не смея още да дам на малкия.

# 26
# 27
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Момичета,бихте ли казали  кога за първи път дадохте пъпеш и диня на бебчетата си?Ние сме на 10 месеца.Иначе по темата,давам за следобедно хранене и педиатърката ми каза да давам за десерт по някога.Въпреки,че виждам различни мнения тук.Но може би е да това, различни страни различни схеми на хранене! Peace

# 28

Общи условия

Активация на акаунт