КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС IX

  • 57 869
  • 498
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 200
Krische,   bouquet
Бойна дружинка си бяхме ние цяла година. Оцеляхме и победихме!
А лудичките можем да се преброим. Освен нас, предполагам, че и други желаещи да се включат ще има Wink
В момента у нас най-зрелият човек е голямата, която победоносно заяви "Цяла година ти казвам аз да не се шашкаш, ама ти слушаш ли ме?" и гледа отвисоко с насмешка как пърхаме с малката.

Ще ти дам един съвет, който най-вероятно ти не искаш, но понеже съм вече два пъти гърмян заек, все пак ще го получиш:  Joy
Ако искаш да оцелееш, забрави за всякакви изпити докато не дойде ред на малката.
Изпразни главата си от тези мисли и само изисквай амбиция и висок успех.
Това е твоето междучасие, възползвай се от него.
Аз мислех, че вторият път ще е по-лесно, но не беше.
Напротив - голямата вдигна летвата много високо с бал 35,50. Малката е болезнено амбициозна и ако не беше успяла, просто не искам вече да си представям какво щеше да се случи с психиката и самочувствието й. А си го представях цяла година.
Освен това тя заяви, че ще учи в 1 АЕГ още когато беше в 5 клас, преди сестра й да влезе там. Така че наистина нямахме резервен вариант (освен НПМГ, мисълта за която ме убиваше) и си представи на какво точно се дължи моето изтрещяване.

Важното е, че сега съм спокойна и горда и имам голямо междучасие от 3 години до следващия екшън.

julialexpetkova, заповядай в клуба на "лудичките" майки - има места, засега сме само двете с Крисче. Те и другите ще се включат, стига да се появят.  Joy Каква е тая графика, дето се опитваш да качиш?

# 406
  • Мнения: 377
Момичета, говорите за някаква таблица на РИО с баловете, ама аз нещо не я виждам в сайта им. Може ла пуснете линк? Rolling Eyes

# 407
  • Мнения: 191
Мила Уичи, много се провалих Sick

Исках да кача разни картинки, които да ориентират донякъде колебаещите се майки, ако все още има такива... исках, ама не стана!  smile3511 smile3511 smile3511
Разучавах сорсовете, бъхтих си главата как да кача проклетите картинки във форума (а не линкове) и в един момент Крисчето пусна един пост и аз увяхнах - не мога и да изтрия моите творения от форума... а уж се опитвам (съвсем непрофесионално, де) да правя web страници (на HTML, JavaScript) от 2000-та година...
Айде пак да ме прщавате за този боклук, който ви сервирах тук! За в бъдеще ще си тренирам уменията някъде другаде doh doh doh

# 408
  • Мнения: 191
Момичета, говорите за някаква таблица на РИО с баловете, ама аз нещо не я виждам в сайта им. Може ла пуснете линк? Rolling Eyes
Пак там (http://www.rio-sofia-grad.com/) се намира:
Справка за минималния и максималния бал по паралелки в София-град към дата 11.07.2008 година
Справка за минималния и максималния бал по училища - І класиране, 11.07.2008 година
И дете справки са екселски таблици

# 409
  • Мнения: 191
За колебаещите се майки... пред дилемата: на 2-ро класиране или записване.

Много се изписа по този въпрос, ама и аз да не остана назад (след като тотално се окаках, опитвайки се да кача обработени резултати във форума, не мирясах Banghead

Аз ако бях от тези, сигурни в подредбата на желанията си, но класирани на 2-ро или по-долно място, задължително подавам заявление за 2-ро класиране. НИЩО не се губи: след 2-ро класиране ОСТАВАШ на същата позиция или МИНАВАШ по-нагоре! НЯМА място за умуване! Така де, какво значение има с колко е по-нисък бала на детето... може да се предположи, че няма да се запишат достатъчно деца, така че моето да попадне в класацията.

Ако се колебаех в правилната подредба на желанията (въпреки че малко ми се струва късно за съмнения, но се случва), нямам инфо за качеството на гимназиите - в понеделник направо се изстрелвам на място, да огледам, да разпитам, после да поровя из форумите на децата от конкретното училище ... тези действия мисля, че ми помогнат в избора.

# 410
  • Мнения: 191
Мами, разкажете как реагираха децата, след като научиха за класирането!  newsm03

# 411
  • Мнения: 3 200
...
Сега съм на бачкане, но в събота или неделя ще се спретна да изровя кой потребител какви "технически данни" от изпитите е пуснал във форума!
Правим го!

Още ли имаш желание?
Аз се пробвах, ама нямам нерви да ровя.

# 412
  • Мнения: 191
Цитат
Още ли имаш желание?
Аз се пробвах, ама нямам нерви да ровя.

Откровено, най-добра представа може да се придобие от числата... Ако можеше да качим файловете с данни от тази и миналата година (предполагам, че връзките догодина към тях няма да ги има).

А база данни с оценки, желания, терзания, разочерования, подготовка и т.н. на майките във форума - става, ама не е достатъчно представителна извадка за идващите след нас. Та - ти кажи.... ако кажеш - започвам!

Освен това едно предложенние в полза на майките на днешните кандидатгимназисти: да направим справка кой къде е приет, та да запознаем и децата, които ще бъдат заедно догодина, а?

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 11:58 от julialexpetkova

# 413
  • Мнения: 438
julialexpetkova  - може ли да те помоля да пуснеш пак диаграмата,защото сутринта я мернах и мислех да си я разуча,пък ти си  я изтрила. Съвсем не си се изложила с нея,това е действителността.
Предварително благодаря! Hug

# 414
  • Мнения: 191
julialexpetkova  - може ли да те помоля да пуснеш пак диаграмата,защото сутринта я мернах и мислех да си я разуча,пък ти си  я изтрила. Съвсем не си се изложила с нея,това е действителността.
Предварително благодаря! Hug
Графична справка за мин. (зелено) и мах. (синьо) балове по училища (част от тези, с най-висок бал)
http://www.album.bg/julialexpetkova/images/5408748/

# 415
  • Мнения: 3 200
Мдааа права си.
Май няма смисъл от нашите резултати.
По-добре само кой къде е приет.
Ако някой се интересува от оценките и къде са се готвили децата, ще намери начин да разбере.

# 416
  • Мнения: 438
julialexpetkova - много,много ти благодаря!
Ние като приети в НПМГ ще и се дивим дълго време,но това е първото му желание и това е!
Още веднъж благодаря!

# 417
  • Мнения: 2 708
Уич, нали идеята беше по едно кратко редче да пратят мамите на лични, а не ти да ровиш, или Джули, това си е допълнителна загуба на време. Аз не бих се ровила.  Мисля, че ще е добре, като мине и второ класиране, да призовем, който иска да изпрати тези неща на лични, като се уточни точно на чии лични и само тогава да го правиш, ако още не си се отказала. Иначе чак пък такава жертва..... Това ще ти отнеме часове. Naughty Без ровене. Laughing

# 418
  • Мнения: 2 708
Йеееееееееееееееее Джулия, изкефи ме. Това е супер говорящо. Не е като графиките на МОН дето се дзвериш 100 часа и не можеш да ги схванеш какво са искали да ти кажат.

 HugБраво на теб Hug

Вече е сейвнато в моя фолдър за 7ми клас 2008. Архивирано Simple Smile

# 419
  • Мнения: 191
julialexpetkova - много,много ти благодаря!
Ние като приети в НПМГ ще и се дивим дълго време,но това е първото му желание и това е!
Още веднъж благодаря!
Искрено се радвам за детенцето ти и благородно ти завиждам, че е избрало точно НПМГ!!! newsm10
Моето Лорче подреди в желанията си НПМГ с математика на опашката, само за да не ни "разочарова" - мен и баща си. Все съм си представяла, че до седми клас ще дойде на нашия акъл, но нейсе... други времена, друго поколение, други приоритети...

Общи условия

Активация на акаунт