КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС IX

  • 57 864
  • 498
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 768
Кажете, моля, за това медицинско - за всички професионални училища ли трябва или само за определени, трябва ли да се води и детето при личната лекарка за преглед или е формално?
Служебната бележка с резултатите от изпитите предварително ли я взехте или в деня на подаването?

# 46
  • Мнения: 3 200
В диапазона 10.50 - 12.00 миналата година са 73, а тази - 95 момичета.

95 са момичетата в диапазона 11.000 - 12.000.
Плюс тези 176 в диапазона 10.500 - 10.999, се получава, че в 10.500 - 12.000 са общо 271 момичета.

При вас определено не е проблем. С бал над 33 влиза в 91 НЕГ на 1-во класиране.
Да не се заблуди някой друг, защото едно е да си в началото на тези 176, друго е - в края, по-близо до 11.000.

# 47
  • Мнения: 2 708
Медицинското е доста формална част и съм сигурна, поне нашето джипи ми е издавало такива без проблем и без присъствието на детето. Трябва за банковата, финансова и т.н наречени професионални гимназии. Ако искаш да пишеш някоя от не езиковите, по-добре си вземи тази бележка да ти е мирна главата. Няма точно изброен списък кои са тези училища. Изключително формална част, която не зная защо им е, но като я искат - давай им я.

Служебната бележка ти я дават в момента на подаване. Ако държиш да се разкарваш два пъти, може да си я вземеш единия ден, подписваш се в една тетрадка и на другия отиваш да си попълваш заявлението, но трябва задължително да я носиш. Това е. Аз лично не виждам смисъл да правиш това упражнение на два пъти.

# 48
  • Мнения: 768
Krische  ,   bouquet

# 49
  • Мнения: 191
В диапазона 10.50 - 12.00 миналата година са 73, а тази - 95 момичета.

95 са момичетата в диапазона 11.000 - 12.000.
Плюс тези 176 в диапазона 10.500 - 10.999, се получава, че в 10.500 - 12.000 са общо 271 момичета.

При вас определено не е проблем. С бал над 33 влиза в 91 НЕГ на 1-во класиране.
Да не се заблуди някой друг, защото едно е да си в началото на тези 176, друго е - в края, по-близо до 11.000.


Да, така е... имам грешка в диапазона (коркеция: 11:00 - 12:00)   341uu  има и "разсейване" по други училища, различни от първото желание.
Но, факт - децата с високите резултати тази година са повече, което ме радва  Simple Smile Ако се запази тази тенденция, след някоя друга година виж може да станем най-умната нация newsm74

# 50
  • Мнения: 191
Кажете, моля, за това медицинско - за всички професионални училища ли трябва или само за определени, трябва ли да се води и детето при личната лекарка за преглед или е формално?
Служебната бележка с резултатите от изпитите предварително ли я взехте или в деня на подаването?
В "жълтата книжка" на Веди пише, че "копие на медицинско свидетелство - само за професиите и профил "Изкуства" (представя се и оригиналът)."

Една майка ми каза, че е взела медицинско от JP-то без присъствието на детето. Лекарката й подписала медицинското без преглед при очен лекар... Майката попитала дали така (без очен преглед) ще й приемат свидетелството, а JP-то й казало, че не е проблем - нали има подпис. Луда работа!!!!

# 51
  • Мнения: 2 708
Не забравяйте, че децата миналата година бяха първия випуск, които бяха подложение на изпит в този вариант. Нито имаше толкова много разработени тренировъчни варианти на тестове, нито някой беше виждал реален изпитен вариант. Ние сме втори випуск и е напълно нормално, резултатите да са малко по-високи, още повече, че и самите учители, подготвящи децата са се подготвили по-добре с материала за преподаване.
След няколко години може да се прави анализ за нивото на децата. Балът може би ще се стабилизира на трайни равнища след поне още 2-3 изпитни кампании. Така поне си мисля аз. Но и това не е сигурно , защото нашите деца пък са последните по старата система. След тях догодина идва първи випуск по новата система, учили по новите учебници със съвсем различни учебни планове. А след тях пък са втория випуск по новата система, които пък са първи випуск с матури от четвърти клас. Така че, скоро трайни нива, със сравнително съпоставими данни май няма да има Joy

# 52
  • Мнения: 901
В  този ред на мисли е добре да си припомним и пробива с тестовите книжки. Миналата година се разбра, че ще е забранено да ги ползват твърде късно, за да се направи нещо по въпроса. Още не ми е ясно какво мислеха умните глави тогава - да ги ползват пак ли, що ли...Така или иначе, всички пречертаваха като грешни дяволчета, само за да сметнат два ъгъла, примерно.
Въобще, миналата година изобщо не може да е много показателна, защото накратко се упражниха върху децата.

# 53
  • Мнения: 191
В  този ред на мисли е добре да си припомним и пробива с тестовите книжки. Миналата година се разбра, че ще е забранено да ги ползват твърде късно, за да се направи нещо по въпроса. Още не ми е ясно какво мислеха умните глави тогава - да ги ползват пак ли, що ли...Така или иначе, всички пречертаваха като грешни дяволчета, само за да сметнат два ъгъла, примерно.
Въобще, миналата година изобщо не може да е много показателна, защото накратко се упражниха върху децата.


 afwitch afwitch
"Упражненията" върху децата не са спирали и тази година!!!
Тестът по МАТ щеще да е обречен тотално на неуспех, ако не се ходеше на курс през цялата година. Материалът в теста щял да обхваща само изучaваното в клас... да, ама не - обхващаше материала от КУРСОВЕТЕ (и то може би само тези от СМГ)!
Стачки на учителите, като следствие от тях (а може би не)  - претупване или съкращаване на материала, че и недотам редовно провеждане на часове и прочие.... Разпасана работа!!!

Изтезания имаше и върху майките през цялата кампания, дори и сега в края:
1. Когато подавах Заявлението разбрах, че МОН са си спретнали новички бланки, а аз разпечатвам документи от сайтовете им, попълвам най-прилежно различни варианти (ръкописно; печатно; съкратено изписване на профилите и училищата; пълно и т.н.). Взимам един наръч заявления (за да не стане фал), отивам в гнездото, мислейки че съм на финала на мъките, а там ми хвърлят тази информацийка в лицето - "отново ще пишете"!
2. Нямат яснота (или не са подготвени) как да действат със служ. бележка от "изпита НПМГ". След няколко техни "предложения" как да се процедира (прилагаха бележката към документите, махаха я, копираха я, пак я махаха) измислиха да приложат копие с "вярно с оригинала". Аз, стресирана и изумена от случващото се, въздъхнах и благодарих най-учтиво за обслужването  blahblah newsm66

И сега, след като уж сме свършили работата, продължавам да се стряскам нощем насън и да се питам "Дали ВСИЧКО е ОК?"

Накрая искам да похваля учителите!
В 32-ро СОУ детенце имаше наистина много добри учителки по МАТ и по БЕЛ, на които искрено ми се иска да им благодаря!!! Заинтересовани за изпитите след 7-ми клас, обективни в оценяването и отдадени на децата, доколкото им позволява системата!!!

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 08:27 от julialexpetkova

# 54
Лично при мене за нищо не ме върнаха ,всичко си разбрах и си попълних!А аз писах
1.НПМГ
2.9 ФЕГ
3.1 АЕГ
4.18 СОУ
и натам не ги помня много вече ,ама писах и НТБГ и само за нея ми искаха медицинско !Аз нямах и казаха че няма проблем да го дам и по натам ,нали до сряда...На 2 стр. ги писах у-щата нищо не ми казаха..И така..

# 55
  • Мнения: 4 447
Здравейте, дами!  bouquet
Искам да помоля за списък с препоръчана л-ра за 8 клас за нашите деца!

Много съм болна. Мислех, че ще се свърша, та тръгнах да обяснявам на мъжа ми ПИН-вете на картите си в пормонето  ooooh!, ама ще живея все пак.
 Hug

# 56
Здравейте! Аз сам нова, ще се радвам да си сътрудничим!  Знае ли някой, до колко часа ще работят, така наречените училищни гнезда? Благодаря предварително.

# 57
  • Мнения: 377
Здравейте! Аз сам нова, ще се радвам да си сътрудничим!  Знае ли някой, до колко часа ще работят, така наречените училищни гнезда? Благодаря предварително.
От 8 до 17 часа.

# 58
  • Мнения: 11
Здравейте, дами!  bouquet
Искам да помоля за списък с препоръчана л-ра за 8 клас за нашите деца!

Много съм болна. Мислех, че ще се свърша, та тръгнах да обяснявам на мъжа ми ПИН-вете на картите си в пормонето  ooooh!, ама ще живея все пак.
 Hug


"Дервишово семе" - Николай Хайтов

"Преди да се родя" - Ивайло Петров

"Крадецът на праскови" - Емилиян Станев

"Нежната спирала" - Йордан Радичков

"Тавански спомени" - Валери Петров

"Димчо Дебелянов" - Поезия

"Един есенен ден по шосето" - Павел Вежинов

...Това е по данни от 54-то СОУ

# 59
  • Мнения: 11
 #Crazy #Crazy #Crazy...Не ви ли смущава следното: http://www.kadedaucha.com/?id=1314&aid=3217  Thinking newsm78

Общи условия

Активация на акаунт