посегателство

  • 2 758
  • 37
  •   1
Отговори
# 15


Коя е ДГ и госпожата, ако не е тайна? Имаше някъде тема за черен списък на учителки, май... newsm78

става въпрос  за Бургас градината е Веселушко а на госпожата не й знам името защото в момента са сборни групи и тя по принцип не е нашата госпожа, не смятам че детето ще обвини госпожата ей така !

# 16
  • Мнения: 6 461
Съжалявам за това което се е случило с детенцето ти.
Търси си правата.
Не мисля ,че дето лъжи.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 5 453

Аз също мисля, че прилича по - скоро на ощипано, отколкото на ударено с ръка, защото от плесница не виждам как може да се получи такава синина. Но ако детето казва, че е ударено нещо не се връзват нещата. Госпожата с ръка или го е ударила или с някакъв предмет?

# 18
  • Попово
  • Мнения: 687
търси си правата, не може така безнаказано... майками живее с/у детска градина и разправя как дърпат понякога децата като ги прибират и извеждат ooooh!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мисля,че детето лъже.
Как може да има такива госпожи #Cussing out

# 20
  • Мнения: 256
Има ли значение дали е ощипано,ударено или дърпано за ръката.Явно е,че учителката действа с този подход и не е само тя,масово така се "оправят" с децата.Особено като стане дума за спането от по 3 часа наобед-как така някой ще им разваля рахатлъка на госпожите и няма да спи или пък ще става до тоалет през това време.Миналата година една такава госпожа-заместничка забранила да се ходи до тоалетна докато другите спят.Децата се стискали 2 часа,чак се разплакали.Това на какво прилича.

# 21
  • Мнения: 1 447
Нямам думи за тези госпожи правят каквото си искат и после децата си измисляли.Не мисля,че детето може да лъже за такова нещо.
Търси си правата не оставяй тази история така.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 433
И аз смятам че трябва да си търсиш правата-лесно е все децата да са обвинени че си измислят #Cussing out
Ето затова се страхувам как ще си пратя дъщерята наесен на ясла, като тя дори няма може да си каже какво става Sick Sickа възможност за гледачки и частни градини нямам Sick
Крайно време е да престанат своеволията върху  децата ни #2gunfire
пък после от къде агресия в децата #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 23
Има ли значение дали е ощипано,ударено или дърпано за ръката.Явно е,че учителката действа с този подход и не е само тя,масово така се "оправят" с децата.Особено като стане дума за спането от по 3 часа наобед-как така някой ще им разваля рахатлъка на госпожите и няма да спи или пък ще става до тоалет през това време.Миналата година една такава госпожа-заместничка забранила да се ходи до тоалетна докато другите спят.Децата се стискали 2 часа,чак се разплакали.Това на какво прилича.


В тази градина са и двете ми деца Tired, малкото е 1 гр. а голямото 3гр.  и двамата казват че  не им е позволено да ходят по голяма нужда Shocked там въобще.  А като легнат да спят се страхуват да кажат че  искат да ходят било то и по малка нужда. Стискат се, мъчат се и това е Sick (един ден в градината се беше наакало в гащите малкото не е могъл да стиска повече, а в къщи като легне да спи и му се приходи по нужда почва да плаче Confusedмай чака позволение да иде Rolling Eyes горкото то страхува се и в къщи дори)

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 453

 и двамата казват че  не им е позволено да ходят по голяма нужда Shocked там въобще.  А като легнат да спят се страхуват да кажат че  искат да ходят било то и по малка нужда. Стискат се, мъчат се и това е Sick (един ден в градината се беше наакало в гащите малкото не е могъл да стиска повече, а в къщи като легне да спи и му се приходи по нужда почва да плаче Confusedмай чака позволение да иде Rolling Eyes горкото то страхува се и в къщи дори)

До сега не си ли повдигала този въпрос пред учителките и пред директорката? Аз не бих се стърпяла.

# 25
  • Мнения: 4 406
насилието над деца е подсъдно, независимо в каква форма е изразено. от плесница остават синини, Бу беше пускала такава снимка преди време.
аз не бих си кротувала-отивам и говоря с госпожата и директорката, които съм сигурна, че ще отрекат всичко. ако вярваш на детето си на 100 %, търси си правата!

# 26
  • Мнения: 4 784
Абсолютно възможна ситуация,незнам защо да не вярваме на децата си.

На мен ситуацията ми изглежда странна. И преди да се възпаля, задължително бих искала да чуя и мнението на госпожата, а оттам на сетне да протестирам. А защо да не вярваме на децата си... защото вчера пред очите ми едно дете излъга баба си, че синът ми го е ударил и за това той му е отвърнал на удара. Абсолютна лъжа! Детето не позволяваше на синът ми да седне до него на същата пейка. Моето обаче продължава с опитите да сяда там, на другото не му хареса това и го удари.  Бабата стоеше с гръб и не видя ситуацията, но чу, че аз му направих забележка и на въпроса й - "Защо го удари?", детето отвърна -  "Той пръв ме удари и за това!". Е, на кого да вярва бабата в случая?!
Ако все пак детето се окаже право, бих направила абсолютно всичко, госпожата да си получи заслуженото, защото според мен, деца с бой не се приспиват.

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Напълно съм съгласна с veni9. Възможно е госпожата от първата смяна да е останала до по - късно и да е била там, когато са приспивали децата, защото иначе не виждам как учителката от първата смяна ще го удари затова, че не заспивал. Струва си да проучиш първо този факт и едва тогава да повдигаш въпроса. Не оправдавам насилието над деца под никаква форма , независимо дали е от възрастен или от друго дете. Както вече писах забраната за ходене до тоалетна също е абсурдна и заслужава разговор.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
veni9 Ако госпожата го е ударила наистина се съмнявам да ти каже. Ще отрича до последно и ще изкара, че детето си измисля. Педагозите нямат право да удрят децата. Ако каже, че е пргрешила нали може да и изстине мястото.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 133
В тази градина са и двете ми деца Tired, малкото е 1 гр. а голямото 3гр.  и двамата казват че  не им е позволено да ходят по голяма нужда Shocked там въобще.  А като легнат да спят се страхуват да кажат че  искат да ходят било то и по малка нужда. Стискат се, мъчат се и това е Sick (един ден в градината се беше наакало в гащите малкото не е могъл да стиска повече, а в къщи като легне да спи и му се приходи по нужда почва да плаче Confusedмай чака позволение да иде Rolling Eyes горкото то страхува се и в къщи дори)
Това ми изглежда доста голям  проблем и щом не е отскоро, защо сте оставили нещата така? Аз бих изискала отговор от учителките и уверение, че ще им се разрешава тоалетна по всяко време и в продължение на две-три седмици стриктно ще следя дали се спазва - ще питам децата как е било и ще им обяснявам кое е нормално и кое - не. Ако малкото дете не може да се обслужва в тоалетната и така и не се научава, значи нещата са си по старому. Иначе може да си докарат доста неприятни проблеми - било запек, било психическа неувереност и т.н. Това да не е затвор. По колко деца са в група? Ако учителките не изглеждат убедени, предложете им на тях да стискат по цял ден.
А за неспането на обед, и аз съм имала оплаквания от моя, че една-две от госпожи раздават потупвания (в неговия случй по главата с кокалчетата на пръстите). Не съм повдигала въпроса, защото те напуснаха и след това аз разбрах, но иначе не бих оставила нещата така.

Общи условия

Активация на акаунт