Мнението ви за Олимед - Варна

  • 25 995
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 280
Тя и темата е от 2 години и половина Simple Smile

# 16
  • Мнения: 313
Ами кой да гледа Simple Smile

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 202
Тя и темата е от 2 години и половина Simple Smile
Това не пречи да похвалим хората,които заслужават нали

# 18
  • Мнения: 134
В тази клиника Олимед наистина разглеждат пациентите като банкови сметки. Естествено, че всичко се заплаща, но там са прекалено комерсиални за здравно заведение (както и Майчин дом). Д-р Симеонова наистина е любезна и внимателна, но като ходих там на женска консултация в началато на тази година един преглед от женската консултация струваше 60 лв., което си е пладнешки обир - на всяко друго място и при къде къде по-големи специалисти (Д-р Геориев, Д-р Александров и т.н.) прегледът е макс. 30 лв.

# 19
  • Мнения: 335
И какво включваше този преглед?Не си била по ЗК нали?

# 20
  • Мнения: 134
Бях по ЗК, но тъй като касата плаща само 2 ехографски прегледа, всеки следващ се заплаща по 60 лв. при д-р Симеонова. Представлява 5-минутен ехографски преглед като ти дават и няколко снимчици. В началото цената беше 30 лв., което за мен беше ок, не след няколко месеца я повишиха двойно - на 60 лв. Тези допълнителни преглеи са по желание, разбира се, но двата прегледа, които се поемат от касата, не са достатъчни за цяла бременност.

# 21
  • Мнения: 119
Не искам да пиша лоши работи за доктор Симеонова.Но ще разкажа при мен как бяха нещата.Отидох на профилактичен преглед при нея.Бях чела много добри мнения и че много обяснявала.При мен не беше така, може би защото бях с направление.Първия път видя киста.Изписа ми лекарство.Пих го, пак отидох, кистата си беше там.Каза ми да го пия 6 месеца и пак да отида.Аз я попитах какво ще стане, ако не се махне и тя "еми ще те боцкаме".Никакви обяснения.Аз междувременно, запомних си дисгнозата и се разрових в интернет.От там разбрах, че ако е ендометриозна киста ще трябва лапаро, а след това инжекции.След 6 месеца отидох, кистата беше там.Обяснението "еми ще те боцкаме".Обясниха ми набързо как да си взема инжекциите, а те са скъпи 250лв. на месец, но поливината поема здравната каса.Не получих никакви обяснения за станичните й ефекти.И аз пак попитах "ами после".Отговорът беше "ще забременяваш".Пък аз не исках тогава да забременявам.Тръгнах си много разстроена.Да вметна и 3-те пъти закъсня за часа си.Видя ме че чакам, но си беше в общата стаичка.Реших да поскам 2-ро мнение.Бях чела из форуми, никоя жена не е била инжекции без лапаро да е минала 1-во.Отидох при другата гинеколожка.Тя ме прегледа, каза че прилича на такава киста.Пусна ми туморни маркери и скенер.Оказа се, че кистата си е направила дебела стена и камерки.Тя ми каза, че инжекциите са щели да бъдат голяма грешка.Първо съм щяла да си ги бия, после няма да се махне кистата(заради дебелите стени и камерките)и после лапаро, после пак инжекции.Нейният съвет беше-лапароскопия.И беше права.Само да кажа, че моето заболяване е свързано със стерилитет.
Може доктор Симеонова да е добра лекарка.Но при мен не действа адекватно.Незнам защо,въпреки че беше поставила правилна диагноза newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 87
Здравейте.Незнам откъде да започна.Със съпругът ми ще правим ин витро в "Олимед",дори започнах инжекциите и съм много доволна и от отношението на лекарите там и от професионализма им.Найстина много се чака,дори да имаш запазен час,но когато знаеш,че отиваш,за да си тръгнеш бременна ще чакаш.Била съм на преглед и при д-р Мурад и съм доволна и при д-р Монастирска и съм адски доволна от нея страхотна е,а сега няколко пъти съм при д-р Симеонова и пак съм доволна.Искам да подчертая,че те питат всеки един пациент дали отива там за ин витро имайки в предвид,че клиниката се занимава главно с това.А относно това,че е скъпо  ще кажа,че когато знаеш за какво ги даваш ще си траеш и това е и надеждата,че ще има един човек в повече.

# 23
  • Варна/Казанлък
  • Мнения: 61
Здравейте.Незнам откъде да започна.Със съпругът ми ще правим ин витро в "Олимед",дори започнах инжекциите и съм много доволна и от отношението на лекарите там и от професионализма им.Найстина много се чака,дори да имаш запазен час,но когато знаеш,че отиваш,за да си тръгнеш бременна ще чакаш.Била съм на преглед и при д-р Мурад и съм доволна и при д-р Монастирска и съм адски доволна от нея страхотна е,а сега няколко пъти съм при д-р Симеонова и пак съм доволна.Искам да подчертая,че те питат всеки един пациент дали отива там за ин витро имайки в предвид,че клиниката се занимава главно с това.А относно това,че е скъпо  ще кажа,че когато знаеш за какво ги даваш ще си траеш и това е и надеждата,че ще има един човек в повече.
newsm74  202uu

# 24
  • Мнения: 137
В тази клиника Олимед наистина разглеждат пациентите като банкови сметки. Естествено, че всичко се заплаща, но там са прекалено комерсиални за здравно заведение (както и Майчин дом). Д-р Симеонова наистина е любезна и внимателна, но като ходих там на женска консултация в началато на тази година един преглед от женската консултация струваше 60 лв., което си е пладнешки обир - на всяко друго място и при къде къде по-големи специалисти (Д-р Геориев, Д-р Александров и т.н.) прегледът е макс. 30 лв.

D-r Aleksandrow e edin obirdviq i za men ne to4no komersialen,a po skoro любител на славата,за това си избира лесни според него случаи за да има 100% успиваемост.
На мен директно ми каза че съм негодна за инвитро,каза го много любезно разбира се,а всъщност проблема ми според него е във възрастта(почти на 40г. съм),с отстранени тръби и един яйчник,който функционира идеално.А дц.Корновски който ме оперира ми каза че отстранените тръби са голямо улеснение при инвитро.И просто се разсмя като му споделих за Александров.
Аз също съм одобрена за имвитро,направихме си изследванията и сега чакаме сряда когато имаме записан час.Не знам какво ще следва по нататък,нито при коя лекарка съм,първия път ме прие Монастирска,втория Симеонова защото тя бе на смяна.
Дай боже късмет на всички!

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 15:31 от rosicaal

# 25
  • Мнения: 81
 Аз съща съм пациентка на д-р Монастирска,предсои ми инвитро икси в нейната клиника,до сега имам само положително мнение за тях.Нека  бъдем реалисти ,ако е писано ще има положителен резултат в ,която и да си клиника.Моята приятелка ими 3 опита в една от известните клиники в гр.София ,но резултата за съжаление не е радващ.Пожелавам на всички господ да ги дари с едно сланчице,което да ги топли в душите.

# 26
  • Мнения: 137
ох, да ви кажа, аз май ще съм от тези с лошото мнение.
Д-р Симеонова не ми хареса като специалист, препоръчаха ми я, като специалист относно хормоните. Тя видя високия ми тестостерон, веднага заключи, че имам поликистоза (въпреки че до сега 10 лекари са ме гледали на ехограф, нито задържам фоликули, нито правя много фоликули, нито нищо). Та след като и тя се убеди, че яйчниците ми изглеждат добре и въпреки стимулацията с клостилбегит нямам задържани фоликули беше категорична: трябва ти Диане за смъкване на тестостерона.
Отговорих (въз основа на един наръчник на Американската Асоциация на Клиничните Ендокринолози): Първо, трябва да се установи от къде идва този висок тестостерон: от яйчници или от надбъбречна жлеза. При мен е много по-вероятно да идва от надбъбречната жлеза (изследванията за това говорят- имам 100 изследвания, ама кой да ги изтълкува - НЯМА КОЙ). Второ АКО идва от яйчниците има и други лекарства за понижаване на тестостерона БЕЗ да се влияе на шансовете за забременяване (т.е. без да се изписват противозачатъчни). Почнах да ровя в наръчника, за да обяснявам алтернативната терапия, ама тя започна да ме убеждава как винаги при висок тестостерон изписвали диане, после клостилбегит и имали 50% успеваемост.

За мен тя не е достатъчно компетентна. Трябва още да почете. Добре, че се ровя и чета много, иначе щяха да ме подмятат само. Да пия противозачатъчни, т.е. съвсем шансовете ми за забременяване да са 0% при положение, че в момента съм на 31 години и че хората са написали черно на бяло алтернативната терапия за жени, които желаят да забременеят - НЯМА ДА СТАНЕ!

А, и забравих да добавя още в началото една млада жена ме пита за данните на мъжа ми, моя паспор, ЕГН.
Питам: Защо?
Отговор: Вие нали за ин-витро идвате?
Казвам: Чакай малко, идвам само на преглед!

С една дума - няма да стъпя повече там.

д-р Александров - там е истината.


Аз съм разочарована от него,само с един телефонен разговор успя да ме убеди че в никакъв случай не ставам за ин витро,имайки предвид диагноза и годините ми.
На 39г. съм,с оперативно отстранени тръби и един яйчник.
След като споделих това с доц.Корновски който ме оперира,той ми каза че имам 100% повече шанс от всички жени записани за ин витро,
Др.Александров се грижи за реномето на клиниката и поема само леки случай или такива които на него са му ясни.Утре съм на пункция за вадене не фуликулите,единствения ми яйчник е направил повече от 20 фуликула!..и всичките почти еднакви по размер и това със дългата процедура,без да ми се е налагало да взимам никакви доплнителни лекарства за корекция на хормони.

Доволна съм от Олимед,любезни са,обясняват всичко и са усмихнати.
Дай боже и по натък всичко да е наред!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 730
......всичките почти еднакви по размер и това със дългата процедура,без да ми се е налагало да взимам никакви доплнителни лекарства за корекция на хормони.

Доволна съм от Олимед,любезни са,обясняват всичко и са усмихнати.
Дай боже и по натък всичко да е наред!

Дай Боже  Praynig
Само да попитам - какви са тези лекарства за корекция на хормони?  newsm78

# 28
  • Мнения: 137
......всичките почти еднакви по размер и това със дългата процедура,без да ми се е налагало да взимам никакви доплнителни лекарства за корекция на хормони.

Доволна съм от Олимед,любезни са,обясняват всичко и са усмихнати.
Дай боже и по натък всичко да е наред!

Дай Боже  Praynig
Само да попитам - какви са тези лекарства за корекция на хормони?  newsm78

На някой жени хормоните им са под или над нормата,и според това се дават медикаменти за да достигнат нормалната си стойност,съвсем рутинна лекарска практика.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 87
Здравейте.Незнам откъде да започна.Със съпругът ми ще правим ин витро в "Олимед",дори започнах инжекциите и съм много доволна и от отношението на лекарите там и от професионализма им.Найстина много се чака,дори да имаш запазен час,но когато знаеш,че отиваш,за да си тръгнеш бременна ще чакаш.Била съм на преглед и при д-р Мурад и съм доволна и при д-р Монастирска и съм адски доволна от нея страхотна е,а сега няколко пъти съм при д-р Симеонова и пак съм доволна.Искам да подчертая,че те питат всеки един пациент дали отива там за ин витро имайки в предвид,че клиниката се занимава главно с това.А относно това,че е скъпо  ще кажа,че когато знаеш за какво ги даваш ще си траеш и това е и надеждата,че ще има един човек в повече.



Отново здравейте.Все още съм съгласна с това което съм написала,но се случиха някой неща.Направих 1ви опит неуспешен в "Олимед" и сега октомври месец сложихме замразени 3 бр.,но резултата пак е отрицателен.Мисля вече да ги сменя въпреки,че съм доволна и че се постараха.Ще отида в Тутракан при Бойчеви които вече работят с фонда и имат успешни опити.Още повече че съм от Русе и ще ми е по близо.Успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт