Най-после вода за бебета!

  • 1 553
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Кажете от къде я купувате тази вода на Предела - обиколих цяла софия и такава вода не видях  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 80
Кажете от къде я купувате тази вода на Предела - обиколих цяла софия и такава вода не видях  Twisted Evil

И аз съм на "Предела" от месец и половина-два без преваряване. Вначалото я преварявах, но в един момент дадох по спещност не прварена ииии от тогава така си караме. Колкото до това от къде да си я купиш мисля, че в София си нямате магазини на "Пикадили" нали? Като гледах повечето варненки са писали за тази вода, но няма начин да няма и в София!!! В Метро я нямаше  Confused


Даааа, така пише на етикета й, но не мисля, че е особено подходяща за бебета и малки деца. Има голяма обща минерализация-547.3 mg/l, и сравнително високо съдържание на флуор-0.5 mg/l.
.............
Що се отнася до флуорното съдържание, максималното количество флуор, което децата могат да приемат до 2-годишна възраст, е 0,25мг/л.


А колкото до РОЗОВИЯ ДЕВИН оперелено не пише, че общата му минерализация е 547.3 mg/l,  а 82 mg/l .Колкото до съдържанието на флуор е 0,18 мг/л, така че отговаря и на този критерий който си написала, друг е въпроса дали наистина сържанието отговаря на написаното! Аз лично мисля да разнообразявам от-време на време пределската вода с трапезна на "Килни" и с розовия "Девин".

# 17
  • София
  • Мнения: 1 062
Само да кажа, че след като преварих Аква Дива (тази, подходящата за кърмачета), в каната се образуваха два пръста гадна бяла утайка, която изглеждаше като прах. Добре, че видях в шишето, че водата е с утайка.
Мерси. Преварявам си водата на яз. Искър и да чукна на дърво, нямали сме проблеми.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 232
lidyaa , ако погледнеш малко по-внимателно ще видиш, че написаното от мен се отнася НЕ за РОЗОВИЯ ДЕВИН, а за Аква дива.

# 19
  • Мнения: 80
Vivi извинявай, като съм се зачела от писанията на Li  за розовия Девин и без да обърна внимание на цитата, който си използвала съм счела по подразбиране, че говориш за него......и понеже го ползвах веднъж-дваж стойностите ми се видяхе неточни и проверих какво пише. sorry наистина не съм догледала!

# 20
  • София
  • Мнения: 15 232
  friendship

# 21
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз си давам всякакви трапезни води, но гледам да е само трапезна без минерална, /Сълзица и Клевър - марката на Била/  и никога не съм преварявала - докторката ми каза, че няма нужда. Нямаме никакви проблеми.

# 22
  • Мнения: 5 299
Аз давам директно от 4ешмата #2gunfire

# 23
  • Мнения: 2 807
Кажете от къде я купувате тази вода на Предела - обиколих цяла софия и такава вода не видях  Twisted Evil

Ами аз съм в Студентски град - има я постоянно в един хранителен магазин.
Ако ти е близо, ще ти обясня точно къде е Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 15 232
Аз давам директно от 4ешмата #2gunfire

Да, обаче твоята чешма е в Палма де Майорка. А от моята тече вода от язовир Искър. Има разлика, предполагам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт