Как давате на детето си супичката?

  • 3 731
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 221
Не съм го учила. Иво винаги е обичал супи. И до ден днешен ги предпочита пред всякакви сухоежбини.
Слагах по половин сухар, натрошен почти на прах, за да ги сгъстя малко-да няма велико разливане от лъжицата.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не съм учила дъщеря си да яде каквото и да било. Супа започнах да и давам на 11 месеца, като я пасирах и така се получаваше крем-супа. Ядеше я тогава, все още също я яде. Не бих насилвала детето си да яде нещо, което не харесва.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм учила детето си да яде супи.Давам му и си ги хапва с апетит.Ако ги плюеше не бих го насилвала.
да така и аз Peace
Прави я по-гъстичка и добавяй сухар.

# 18
  • Мнения: 11 004
Не съм я насилвала да яде супа. Слагам малко хляб в нея или я давам в чист вид. Ако иска, да яде.

# 19
  • Мнения: 4 784
Давам му нещо в ръцете, с което обича да се занимава и така стои мирен.
Другия вариант е - пасирам супата и така става малко по - гъста консистенция и по - лесно се храним.

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моето злато обожава супите, това е нещото което яде с най-голямо удоволствие  Peace

# 21
  • Мнения: 5 500
  Shocked супа трябва да се дава

Къде се казва това?  Thinking Какво е супата - голяма част вода, която пълни стомаха и я сгъстяваш с хляб или сухар, нали? Винаги съм предпочитала да дам на детето си пюре - било то с месо или без, но да е концентрирана и добра храна, а не вода и тесто основно. Така мисля аз. На запад не знам да дават супи  Peace Супата не е лошо нещо, но изобщо не трябва да се дава, както звучи това в задължителния и препоръчителен смисъл 
Супа трябва да се дава, защото витамини и минерали от зеленчуците при сваряване и то при поставяне в студената вода, а не когато заври, преминават в нея. Обратното е при месото, всички токсини при варене преминават във водата.
Така смятам аз Peace
Иначе правя гъста супа, слагам освен зеленчуци по половин шепа ориз, ядков микс (овесени, ръжени, ечемичени, пшенични ядки), може и арабски кус кус. Така се яде без да се улива.

# 22
  • Мнения: 999
А аз искам да попитам по кое време се дава супата, преди пюрето ли или как. Изобщо нямам спомен със каката, въпреки че не е било толкова отдавна.

Някои хора не се научиха да пишат по темата, а не да си налагат мнението.

# 23
  • Мнения: 5 940
А аз искам да попитам по кое време се дава супата, преди пюрето ли или как. Изобщо нямам спомен със каката, въпреки че не е било толкова отдавна..
Тъй като давам крем супи, а те са си като по-рядка манджа, просто заменям обедното хранене. Смятам, че са достатъчно пълноценна храна. Не слагам сухари, хляб, синът ми ги харесва така. Засищат го три, четири часа.
По принцип тези, които взимат кухня дават супата около седем вечерта, нещо като вечеря, преди млякото за сън.

# 24
  • Мнения: 999
А аз искам да попитам по кое време се дава супата, преди пюрето ли или как. Изобщо нямам спомен със каката, въпреки че не е било толкова отдавна..
Тъй като давам крем супи, а те са си като по-рядка манджа, просто заменям обедното хранене. Смятам, че са достатъчно пълноценна храна. Не слагам сухари, хляб, синът ми ги харесва така. Засищат го три, четири часа.
По принцип тези, които взимат кухня дават супата около седем вечерта, нещо като вечеря, преди млякото за сън.
Мерси.
Аз си спомням че на каката първо давахмалко супа и след това пюре, но ми се струва малко много.

# 25
  • Мнения: 4 784
Аз също давам супата като отделно хранене, а не преди основното. Правя я по - гъста или я пасирам както вече казах, за да се сгъсти и така си я давам за обяд или вечеря. Хляб и сухари също избягвам да слагам.

# 26
  • Мнения: 2 100
Супата я давам за вечеря, слагам вътре сухари, за да се сгъсти достатъчно. Сухара доста засища децата за предстоящите нощни часове. Незнам само със супа колко може да се засити едно детенце  Rolling Eyes Разбира се зависи си от самото дете  Peace Давам пример за нас (ние сме си ящнички по принцип) - в супата слагам 3 сухара и въпреки това не му стига и до сутринта пие 2 пъти по около 300мл АМ.

# 27
  • Мнения: 5 500
Давала съм я вечер в 20 часа и пиеше мляко сутринта в 6 часа. Сварени на пара зеленчуци, плюс водата и препечен пълнозърнест хляб!

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Просто още е малък за такава концепция. Не в смисъл, че нещо не е хубаво да яде супа, а в смисъл, че не е наясно като как да го поеме това течно нещо, дето идва с лъжичка. Или се примиряваш, че почти нищо не влиза в устата, или се отказваш от супата за още няколко месеца.

# 29
  • Мнения: 127
Май ще се откажа зе сега от супичките.Не ми се иска да го тъпча със сухари,а иначе не мога да му я дам.
Да попитам-може ли например при приготвянето на супата,да сложа повечко ориз с идеята да се позсгъсти.Аз май досега ориз не съм му давала.Не "май",ами не съм му давала ориз.

Общи условия

Активация на акаунт