Жежко слънце ни напече, чакаме си АВГУСТовското човече!

  • 20 625
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 955
Здравейте момичета!
Интрига, стискам палци за бебчето, дано всичко е на ред Praynig!
Диди, съжалявам за приятелката ти. И аз подкрепям мнението на останалите момичета, че трябва да се потърси специализирана помощ, особено след като се случва за втори път. Надявам се след няколко месеца да ни съобщиш добри новини.
Gitsa, и мен още ме е яд на моя мъж, че започна ремонта  в последния момент и не знам като отивам да раждам дали ще е приключил. След около 2 седм. ще ме режат, а сме до никъде. Така искам като отида да раждам всичко да ми е подредено и оправено, а то не се знае даже дали ще можем да се приберем в къщи като ни изпишат с бебето Crossing Arms ! Да видиш сега като се осъзна как работи от тъмно до тъмно с майсторите, ама малко късно се усети. Ако не свършат до десетина дена ще го убия #2gunfire.
Иначе в събота отиваме до Ямбол и ще си накупим всичко необходимо - кошара, спални комплекти, стерилизатор, шишета, дрешки, ванички и т.н. Все пак след 2 седм. трябва да раждам, а нямаме нищо Naughty. Все още се чудя за за шишетата, стъклени ли да взимам newsm78? Май на място ще решавам. Да ви питам също тези сгъваемите кошарки имат ли нужда отделно от матрак или това което включва кошарата е достатъчно. В един магазин ми казаха, че те си имат матрачета и ми показаха едно като картон облечено в плат, тънко едно такова newsm78.  
Ами май още щях да пиша, ама не се сещам сега. По-късно може пак да се включа като се сетя Embarassed.

# 76
  • Мнения: 82
Ellle ако взимате кошарката за постоянно спане на бебето задължително трябва да вземете отделно матраче,ако ще я ползвате само от време на време може да минете и без,но ние ще вземем кошарка,която ще стои при майка ми,за да спинка бебка там когато и е на гости и въпреки това ще вземем и едно по-евтино матраче(сгъваемо за 40лв)

# 77
  • Мнения: 955
Ами тази продавачка какви ми ги дрънка тогава, като не знае поне да мълчи #Cussing out. Ами Стели, на Бертони има едни матрачета с кокосови стърготини и пяна, как мислиш дали стават newsm78?
Моята лекарка ми забрани кекса и ми каза, че не е препоръчителен на този етап от бременността, освен ако не искам да родя преждевременно. Взе да ми обяснява какви хормони се били отделяли и предизвиквали контракции, но аз не я слушах, защото и аз като Стели съм забравила какво е кекс.
Боби, какво са тези мисли бе душичка, сигурна съм, че мъжа ти е толкова щастлив и развълнуван от предстоящата поява на бебо, че една ли му идва на ума за други жени. Пък и защо така се подценяваш, има ли нещо по-хубаво от щастлива бременна жена (е, не говорим за секси Rolling Eyes). Я горе главата и да не съм чула повече такива приказки Naughty!
Снощи и аз имах подобна случка като Брит с кучето ми. Нали сега спя в мамини (заради ремонта) и кучето ми преди беше свикнало да спинка до корема ми, защото аз спя на една страна винаги. И снощи душицата реши да си легне пак при мен като доброто старо време. Да ама се оказа, че мястото му е заето от огромният ми корем и то горкото се сви кротко до него. Малкият човек усети, че някой се е опрял на жилището му и започна да раздава едни ритници, да прави едни салта с цел да изгони нахалника. Кучето обаче си заспа най-спокойно без да обръща внимание на недоволството. Накрая бебето видя, че не му минават номерата и се отказа. Днес цял ден се зъбя като се сетя Joy.
Лека вечер на всички! Дано се разхлади малко, че не знам как ще се спи #Crazy.

# 78
  • Мнения: 12
За тези, които имаме голямо желание да кърмим, много е важно през първия ден след раждането да изпием към 3 литра вода.
Извинете ме моля,че след дълго мълчание се  намесвам малко като черна станция,ама с такава препоръка просто ще си докараш мастит-няма бебе,което в пъервите 24ч след раждането си може да изсуче такова огромно количество мляко. Rolling Eyes
   Подобен съвет ми дадоха и на мен и познай-такива бомби направих-камък,а зърната изчезнаха съвсем-бебето гладно,опитва се да суче,ама не може да задържи в малката си устичка зърното,направо беше някакъв ужас,що сълзи изревах,само аз и майка ми знаем!
  
   Та моя съвет на препатила кърмачка е-в първите няколком дни-МНОГО,АМА МНОГО внимателно с течностите-все пак бебчето изсуква  на едно хранене толкова грама,колкото е възрастта му в дни умножено по 10. Peace

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 21:53 от agramd

# 79
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 695
Сега сериозно-съдържанието на спермата спомага за предизвикване на раждането,така че ако някой тръгне да преносва да го има в предвид  Wink

Явно, обаче пак при всеки е различно. Първия път преносих дъщеря ми 10 дни и правихме кекс всеки ден, защото ни бяха казали че може да предизвика раждането. Няма братче, вече накрая започнахме да се шегуваме, че ни гледа сеира.
Сега също не сме спирали с изключение на първите месеци когато ми ставаше лошо. Когато няма медицински причини всичко в нормални граници си е добре. Защото какво по-лошо от един незадоволен мъж или незадоволена жена. Виж мамите с контракциите и скъсените шийки ги разбирам, при тях си е изключено просто. Но при другите мисля че няма проблем.

# 80
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Гледам за кексове говорите...дайте някоя нова рецепта  Laughing

Първият път до последно, до деня преди да родя. Този път обаче, на два месеца по веднъж- никакво, ама никакво желание нямам. Blush За сега ме търпят. Mr. Green

# 81
  • Мнения: 82
Ами тази продавачка какви ми ги дрънка тогава, като не знае поне да мълчи #Cussing out. Ами Стели, на Бертони има едни матрачета с кокосови стърготини и пяна, как мислиш дали стават newsm78?

мила,чувала съм за тези матрачета,но не знам дали са добри,ние за креватчето(постоянното) взехме матраче на Магнифлекс от панолатекс(или нещо подобно)

ani_d ми така каза един доктор в Часът на мама,а и го четох в една книга,но щом ти имаш опит,значи не е вярно

# 82
  • Мнения: 12
Добро утро няма ли днес ранобудни мами? Тая сутрин нещо не съм наред - като ми престърга стомаха от глад рано рано нападнах хладилника. Ох, не знам какво да правя апетит имам не за двама, а за петима, но хапна ли малко повече и ми натежава и хоп - всичко обратно. Вечер след 8 не мога въобще да ям,а сутрин съм като ярномелка, каквото ми попадне в полезрението го смилам  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен  Laughing !

За кекса съм на мнението на Ани - ако няма контракции, може до последно. Но има ли проблеми -  Naughty. Аз сега от контракции и от страх нямам и желание. А първия път след като минаха кървенията в първите месеци, после нямах никакви други проблеми и кекса си беше до последно. Ама тогава не ходех и постоянно все от нещо да пъшкам - нямах толкова често контракции, не ме болеше между краката, не ме болеше и таза, като се изключат повечето килца си бях просто фърси  Crazy.

А относно съвета за 3 л. вода през първия ден за кърма - много внимавайте (както казва agramd ). Кърмата започва да се прави от това че бебето се ражда и като започне да суче, започва да се прави и коластра, а след 2 - 3 дни и кърмата си идва. Но първия ден такова ударно количество вода за кърма, просто според мен ще доведе до мастит със сигурност - стряскащо ми звучи.

Приятен ден ви желая и много усмивки, и  preggo

# 84
  • Мнения: 12
Хмм кекса е хубаво нещо, но напоследък се чувствам като слоница - тежко ми е, болят ме ставите, а и нямам много голямо желание. За сметка на това моя мъж си има страхотен мерак и явно колосалните ми размери вместо да го отблъскват го привличат още повече. Не пропуска възможност да се присламчи и да ме гушне, а ако сме сами и го погаля мърка като котенце - чак ме плаши вече

# 85
  • Мнения: 2
Добро утро и от мен!
Надявам се,че тази прохладна нощ ви се е отразила добре. newsm10
Брит,благодаря ти за отговора! newsm51 Понеже никога не са ме мерили на ЖК,а вече няма и закога,точно това за болницата ме интересуваше-дано да е така навсякъде! newsm17
Интрига,ще се молим малкото човече да е в добри ръце и да има сили и воля да порасне!!! fingerscrossed
А ти докъде стигна с изпитите? Можеш  ли да ми дадеш малко повече инфо за акушерката от Шейново,с която мислиш да раждаш-каква е "процедурата" и т.н?(ако искаш ми пиши на лични,да не занимаваме и другите,освен ако и някой друг не се интересува)
Желая на всички приятен ден и само хубави неща да ви се случват!  love001 preggo

# 86
  • Мнения: 12
 
  Добро утро и от мен Hug
  Преди малко се върнах от поредната ЖК-и аз ще трябва да пия Тотема,та искам да запитам ако някой ползва този препарат,дали има същите странични реакции като останалите желязосъдържащи-визирам основно запек и оцветяване на зъбите?

  п.п.Абе мамчета само аз ли не мога да отворя албума със снимките?Много искам да видя порасналата Калинка-Малинка,да е жива и здрава.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 09:24 от agramd

# 87
  • Мнения: 12
ами май има нещо такова. аз вчера го разглеждах

# 88
  • Мнения: 2 376

 Ти имаш ли уговорка с някой доктор? Моят е Димитър Гуенев. Тези дни излиза отпуска до края на юли, но ми каза, ако има нещо през това време да не се притеснявам, а да му се обадя и пак ще дойде  Peace Останах приятно изненадана  Grinning


Мелфин, ниамам уговорка с никого. Ако ходя в Майчин дом ще е ей така.
Иначе сумата по здравна каса за избор на екип за секцио е 550 лв, а за нормално е около 400 май. Не ги запомних добре, понеже не смятам да избирам. Ако бях ходила на ЖК при някой който изражда бебета, може би щях да се замисля при положение, че ми е спечеилил доверието.
Аз от това, което филтрирах ( от всичко дето четох по въпроса, не от вчера) освен сумата по здравна каса, ако сме решили да си избираме екип е в много от случаите е добре и да го почерпим, но може и да не съм разбрала правилно.  newsm78

Аграмд и Валени, много ви благодаря, че ме предупредихте. Аз както съм се стресирала дали ще има истинска манджа за Бебо щях да си ги изпия насила тия 3 литра.  Уф аман от професионалисти.  #Cussing out

Между другото свръх лактация предизвикват и маслините с лук в подходящо количество (личен опит на майка ми как сами може да си докараме мастит).

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 10:05 от Britt

# 89
  • Мнения: 955
agramd, аз влизам в албума без проблем, пробвай от друг компютър. А Калина е наистина невероятна малката душица, не мога да повярвам, че е едва малко повече от два килограма, ами тя си е едно оформено малко човече!
ani_d, и на мен лекар ми го каза това за секса, може би защото и казах, че имам контракции. Както и да е, всеки сам си преценя.
stella_a, благодаря ти миличка. Сега ще потърся сайта на Магнифлекс да разгледам Peace.

Общи условия

Активация на акаунт