БХС-риск 1:92 Помогнете със съвет

  • 10 576
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 488
Милата, представям си как се притесняваш...
Моля се всичко да е наред с бебето и тези резултати да се окажат фалшиви  Praynig
Късмет  Hug

# 16
  • Мнения: 66
Здравей!
Резултатът от моя БХС беше 1:20. Когато ми го съобщиха не можах да повярвам. Знаех, че може да има грешка, но изобщо не се замислих дали да си направя амниоцентеза.
Слава богу резултатите от нея бяха добри. Сега си имам едно много сладко момченце.
Искам да ти кажа, че амниоцентезата не е толкова страшна. Аз се притеснявах страшно много, защото бях изчела много неща за риска и т.н. Но смятам, че ако това е единствения начин да изкараш спокойно бременността си, трябва да се направи.
Успех!

# 17
  • Мнения: 953
Спокойно,
проблема явно е в докторите, не е много ясно до колко добре са подготвени да правят ФМ, няма бебе което за 1 ден да порасне с цяла г.с.+
Колкото до изследването БХС - това е тъпа математическа вероятност и не е диагноза, целият метод не е диагностично изследване.
Аз съзнателно отказах БХС, но със съпруга ми  бяхме разговаряли и взели решение,  че независимо каквото детенце родя ще си го гледаме, защото то си е нашето бебе.
Помисли си имаш време, и да отидеш за амнио не е толкова страшно, само провери дали доктора който ще го прави  е добър / сондирай мнение за него от форума ако искаш/, да не ти навреди.
Успех и не се тревожи.

# 18
  • Мнения: 1
Zdravei,
Risk 1:92 oznachava che ima veroiatnost 1 na 92 da imash bebe s downs sindrome ili inache kazano malko poveche ot 1%. Az v momenta sam v 31va sedmica i v 16ta sedmica sashto mi saobshtiha che sam s visok risk za downs sindrom, moiat beshe 1:120 malko po dobre ot tvoia. Az sashto biah shokirana ot tova sled kato mi se obadiha ot bolnicata. Az jiveia v London i po nachinat po koito mi go saobshtiha vse edno mi kazaha che bebeto e bolno...Napalno razbiram kak se chuvstvash. Nai-vajnoto e naistina da reshish dali bi bila shtastliva ako sluchaino bebeto ima sindroma da se grijish za nego, ako ne togava po dobre otidi na amnio test. Az lichno reshih che triabva da sam sigurna che bebeto e zdravo i che shte ima palnocenen jivot. 3 dni po kasno otidoh na amniosinteza test i se okaza falshiva trevoga. Pojelavam ti i v tvoia sluchai da e taka.  Ot amniosintezata tuk shansa da poluchish spontanen abort e mejdu 0.5-1%. Az sashto mnogo chetoh i za amnioto i za kravnia test i po kakav nachin stigat do tozi rezultat.  Samoto amnio ne e mn priatno tai kato tuk go praviat bez upoika, no samoto chakane sled tova za rezultata beshe nai tejkoto neshto. Za men uspokoenieto beshe che veroiatnosta da mu ima neshto e samo 1%. Kasmet ti pojelavam kakvoto i da reshish.

# 19
  • Мнения: 686
Ще стискам палци амниото да мине леко и без последствия и най-вече резултата да е едно здраво бебче Hug!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 302
Стискам палци за добър резултат след амниото!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моля се и стискам палци за добър резултат след амниото !

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
91 от всички жени в твоето положение ще имат здраво бебче и амиото - ако го направят - ще е излишно.
Дано си една от тях.

Но... Все някой е 92-рия.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Дано реазултатите са добри! Praynig Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 245
На твое място и аз бих направила амнио без да се колебая.  Peace Стискам палци резултатите да са добри. Има много случаи на здрави бебета при повишен риск при БХС.

# 25
  • Мнения: 35
Знам ,колко е неприятна ситуацията ,защото и аз преживях същото преди една годинал.Колкото и да ми се иска да те успокоя ,знам колко ти е свито сърчицето в момента,но гледай да се разсейваш с по приятни мисли ,за да спестиш на бебчо тези емоции.
При мен резултата беше 1:70  и аз реших да направя амнио.
Слава богу резултатите от амниото бяха добри и сега се гледаме с прекрасната ми дъщеричка.
Стискам палци всичко да мине леко и да получиш добри новини за бебчо  bouquet

# 26
  • Мнения: 28
Не се тревози толкова , защото това изследавне е само оценка на риска.Когато бях бременна ходих на фетална морфология при доктор Марков в София.Та там имаше две майчета със същия проблем , но докктора каза ,че тези изледвания не са точни.
Отиди на триизмерен видеозон в 20 седмица тогава най-добре се вижда всичко.
Иначе за амиоцентезата ,ако се направи от добър лекар мисля ,че няма опасност за плода.
А за д-р Марков според мен е най-добрият в тази област.Пиши на лични ако искаш телефон на лекаря.


пс.Можеш да дойдеш в София да си направиш БХС В 17 СЕДМИЦА Е НАЙ ДОБРЕ.Правят го в Майчин дом за 25 лева без записване .

Желая ти много късмет и стисам палци.

# 27
  • Мнения: 1 131
Благодаря на всички за подкрепата.
В сряда ще пиша как е минало и ще се моля резултатите да ме зарадват Praynig Praynig Praynig.

# 28
  • София
  • Мнения: 262
Момичета, стига с това повтори теста в друга лаборатория Peace Където и да ви вземат кръвта, изследването се прави само в Майчин дом - София. Ако момичето е от Варна доколкото разбирам, кръвта си й е взета там, но скрининга се прави само и единствено в Генетичната лаборатория на Майчин дом в София, шеф на която е проф. Кременски Peace

Колкото до резултата, отиди първо на една фетална морфология - и аз неразбрах правила ли си досега? И тогава вземи решение относно амниоцинтезата или повтори теста, въпреки, че е безсмислено според мен. Това е толкова абсурдно изследване, че няма накъде #Cussing out
Само бъди спокойна, че така вредиш единствено на детето си. От къде си неразбрах? Отиди при добър диагностик на фетална морфология да огледа изцяло бебето, препоръчвам
Д-р Димитрова, Д-р Врагалева и Д-р Марков. МЦ Фемина - София и МЦ Марковс. Ако не си от СОфия, проучи ги в нета има достатъчно информация.
Пожелавам успех и не се връзвай толкова на това БХС. Hug


 Peace Peace Peace

# 29
  • Мнения: 247
Аз бях с 1:86. Отгоре на всичко имаше и съмнения за друг синдром - на Едуардс /не помня вече на коя хромозома/. Знам, че не ти е лесно да вземеш решение. Имай предвид, че при такъв резултат на БХС се прави задължително фетална морфология. При мен д-р Марков изключи категорично Даун при фетална морфология, но правих амниоцентеза заради този пусти Едуардс. Е, беше отрицателен, но докато излязат резултатите, направо се побърках. Моят съвет е да направиш фетална морфология, но при някой от най-добрите. Не знам във Варна какво е нивото.

Общи условия

Активация на акаунт