Рибена чорба по несебърски

  • 3 517
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Аз понякога застройвам,понякога не застройвам......Когато застройвам използвам 2 жълтъка,2 ч.ч. кисело мляко .....
Риба и яйца не са ли несъвместими? Да няма после близки срещи с третия вид...  hahaha

# 16
  • Мнения: 5 001
Аз понякога застройвам,понякога не застройвам......Когато застройвам използвам 2 жълтъка,2 ч.ч. кисело мляко .....
Риба и яйца не са ли несъвместими? Да няма после близки срещи с третия вид...  hahaha
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Хе-хееее досега не съм имала проблеми...Все пак рибата е прясна,а не солена(тогава има проблеми...)

И да не я застройваш пак е вкусна  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 142
Няма страшно с яйцата и рибата, не сте ли яли майонеза с риба? Мисля, че проблема с яйца, риба и кисело мляко е, че се натрупват прекалено много белтъчини. Аз лично избягвам заради децата, такива комбинации. Ние я предпочитаме незастроена.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 386
Много обичам рибена чорба, но съм я яла предимно по Резовски.  Laughing

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 629

И да не я застройваш пак е вкусна  Heart Eyes
Ок, навих се , аз не съм много по рибата, ама милото много драпа за риба, ще ми се да го зарадвам.  Ще пиша отзиви какво съм натворила  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 220
Още по-вкусно става,когато  в чорбата се сложат няколко вида риба.А що се отнася до застройката,наистина чорбата означава ,че трябва да е бистра,иначе става супа.

# 21
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ако варите скумрия изкиснете я за около час във вода и оцет - тушира се миризмата и се стяга месцето  Нарежете повечко девисил , може и сух и ще си оближете паничките !!!

Общи условия

Активация на акаунт