Хайде на море и ПАЗАРДЖИШКОТО дете!(25)

  • 11 698
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 214
Момичета днес някой от вас ми каза здравей около въртележка newsm78
Много ме е срам ама коя беше Embarassed

# 16
  • Мнения: 305
stelieli82, стискам палци да се сбъдне желанието ти!

# 17
  • Мнения: 2 336
Добро утро

# 18
  • Мнения: 181
Здравейте Мили Момичета,
Аз не съм влизала от доста време, че ....
Отидохме си на село и бебка вдигна висока температура. Много се уплаших и добре, че си бях при мама, че да ми казва какво да правя. Иначе до сега не се бяхме разболявали нито веднъж, даже не знаех как да й премеря температурата. Но както се казва винаги има първи път. Та 3 дена на успяхме да свалим високата температура, даже изтръпнах, че от 39,6 едва успявах да я сваля на 38 и то с много мокри кърпи. Но казаха, че било нещо вирусно и след високата температура се получавал обрив по цялото тяло. И така 3 дни с висока темп, на 4-тия като се събуди беше като петнист далматинец   Laughing Laughing  Зарадвах се и си казах "Явно темп. вече е отминала", но пък ми беше жал за мъничето, че е цялото в червени петна. НО СЛАВА БОГУ МИНА ВСИЧКО.
После останахме и за рождения ми ден на село и завчера се прибрахме вече вкъщи. Но само за малко От понеделник сме на морето за 2 седмици. Още се чудя дали да взимам бебка. Страх ме е да не се разболее отново и май ще карам баба й да си взима отпуска и да се гледат. До сега не съм била без нея даже и ден и не зная как ще изкарам ако не я взема с мен, но пък ... ще ми е по-спокойно.
Целувам ви всички и ви пожелавам пожелавам весел и усмихнат ден!!!

# 19
  • Мнения: 2 214
Lady_Sunny 
мила незнам на колко ти е детенцето, аз за пръв път водих Еми на море на 7 месеца, аз по принцип на море хадя за него. Естественно ти приценяваш, а баба не искали да вземе отпуска и да отиде  с вас на море, хем ще имаш подкрепата, хем и детето ще види море. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 413
Stelieli82, стискам палци и аз!Дано всичко мине добре. Peace
Lady_Sunny, и аз мисля като Winter, ние водихме Вики за първи път на море като беше на 1 годинка и беше голяма емоция за нея.Не бих я лишила.А пък и две седмици...много време са ... без детенцето...
Ама ти си знаеш най добре.Приятно изкарване! Peace

Май бурята ни подмина. newsm43

А нас не (вече трета седмица сме на село), такъв град ни валя... #Crazy
Мъжа ми и брат му търчаха да завиват колите, че вече имаме лош спомен от една такава буря.
А Вики беше притихнала като никога.
Nellina, ами грижи се за теб детето. Hug Ама много приказва, браво на нея! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 941
Stelieli82 стискам ти палци мила... Hug

Имам и едно въпросче - колко от вас са си правили по време на бременността БХС? (биохимичен скрийнинг)

Тед дай да се разберем  Naughty  аз съм от повтенливите...така че по-избирателно моля със снимките  Crossing Arms .....ако обичаш, само на неща, които мога да изтичам да си купя ...тъй де...сега тез бонбони от де ще ги търся, а  Thinking   Wink

# 22
  • Мнения: 2 336
Ооооооооооууууууууууууу много сори  Embarassed въобще не съобразих, вече само кафенце и нищо повече

# 23
  • Мнения: 529
Ооооооооооууууууууууууу много сори  Embarassed въобще не съобразих, вече само кафенце и нищо повече
Joy Joy Joy
Гери,аз правих  Peace

# 24
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Имам и едно въпросче - колко от вас са си правили по време на бременността БХС? (биохимичен скрийнинг)

Аз си правих, но доста се чудех с това "оценка на риска". А ОЦЕНКАТА НА РИСКА НЕ Е ДИАГНОСТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ!

Доволна съм от генетичната лаборатория но държавната болница в Пловдив /въпреки че при тях не ми послужи направлението/ - те изпращат в Майчин дом. Платих си ... Но има консултация с генетик преди вземането на пробата и след това, ако резултатът не  е добър.
Но наистина много се чудех ...
Освен това малоформациите, които обхваща могат да се видят и при фетална - синдром на Даун - 11-13 седмица /"нухална транслуценция" ,"костиците на носа"/. Изменения при гръбначния стълб за Спина Бифида също могат да се видят при морфологията.

Въпреки и за тази фетлална вече имам съмнение след като прочетох темата в Майки за известен специалист в тази област, който не е видял много малоформации на плода  Tired : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312815.0 .

Така че си е личен избор. Освен това трябва да решиш предварително, дали ще се подложиш на амниоцинтеза при повишен риск  Confused .

# 25
  • Мнения: 2 336

Имам и едно въпросче - колко от вас са си правили по време на бременността БХС? (биохимичен скрийнинг)
Аз съм правила в "Майчин дом"-София

# 26
  • Мнения: 2 214
Цитат
Тед дай да се разберем    аз съм от повтенливите...така че по-избирателно моля със снимките   .....ако обичаш, само на неща, които мога да изтичам да си купя ...тъй де...сега тез бонбони от де ще ги търся, а     

 Joy Joy Joy То не само за бремените и повтенливите, тези които са на диета, като мен, глътнах си слюнките и....... Cry

# 27
  • Мнения: 137
Здравейте мами, търся мед. сестра от Пазарджик за гледане на болна жена в града. Знаете ли къде мога да намеря.Мерси предварително Hug

# 28
  • Мнения: 134
Гери, в една предишна отчетна тема спорихме с Яна по въпроса за БХС - тя твърдеше, че е излишен, аз не споделях мнението й.
Почти всички проби, които се взимат от бременни за БХС, от цялата страна се изпращат в Националната генетична лаборатория на проф. Кременски, където се прави тази оценка на риска въз основа на изследване на алфафетопротеини (АФП) и човешки хорионгонадотропин (ЧХГ), на възрастовия фактор, генетична предразположеност и др.
Казвам "почти всички", защото в някои частни клиники се изпращат проби в чужбина, където могат да изследват и неконюгиран естриол (нЕ3). Тогава тестът се казва "троен" и се смята за по-точен. 
И въпреки всичко, това изследване (БХС) е само маркерно.
Феталната морфология също е един вид "оценка на риска", а не е гаранция за липсата на аномалии.

Моят съвет е - да прочетеш повечко по този въпрос (неща от сорта на Какво е биохимичен скрининг? например) и да го обсъдиш подробно с гинеколога си, за да можеш да вземеш "информирано решение".
Желая ти от сърце всичко да е наред!

# 29
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Казвам "почти всички", защото в някои частни клиники се изпращат проби в чужбина, където могат да изследват и неконюгиран естриол (нЕ3).

Има и такива, които нито ги пращат в чужбина, нито в Майчин дом при Кременски - това е лабораторията Зинвест /в бялата къща на автогарата/. Те си изследват пробите сами, в Пловдив. Така поне ми казаха ....

Общи условия

Активация на акаунт