От кога се режат ноктите на бебо?

  • 30 060
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 259
Не си спомням точно от кога, но не беше навършила месец. Слагах ръкавички, но тя си ги "измушваше" сама и винаги беше одрана. А иначе има специална ножичка с тъпи краища само за нея. Режех й ноктите само, когато спи (и продължавам), иначе много шава.

# 16
  • Мнения: 265
Аз му слагах ръкавички, малко съм суеверна и му изрязах ноктите след 40 дни, така ме посъветва баба ми.

# 17
  • Мнения: 3 376
Към края на 1-вия месец започнах.

# 18
  • Мнения: 2 096
от момента в който порастнат.. няма опасност от инфекция, но се реже права линия без да се заоблят, за да не са забиват като растът..

# 19
  • Мнения: 1 666
На сина ми изрязах ноктите още с прибирането вкъщи от родилното. Роди се с дълги нокти и много се дращеше. Това за инфекциите за първи път го чувам. Но аз си и внимавах де, не съм го порязвала.

# 20
  • Мнения: 4 401
по съвет на лекарката от 3 м. ,а до тогава с ръкавичи Peace

# 21
  • Мнения: 169
Когато се прибрахме му ги изрязах, не е имало проблем , не съм го порязвала до сега. Някой ги късат, аз не мога да го направя по-лесно ми е с ножицата да ги отрежа.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Чувала съм след 40-я ден Thinking
Но честно казано не помня кога за първи път ги отрязах. В началото го държах с ръкавици, че мн си драскаше, а те се чупеха сами.

# 23
  • София
  • Мнения: 604
мисля, че като навърши 3 седмици му ги изрязахме, преди това беше с ръкавички. Иначе се роди с големи ноктенца и като го видях за 1 път след раждането беше надран целия Sad

# 24
  • Мнения: 396
Момичета, честно да си кажа , не мога да повярвам , че въобще има две мнения по въпроса!  Shocked
Вижте какво казва beluga! Това е вече лошото!

 zuki, как така си падаха сами? Може би ако са по-меки...

galeeto, от какво е породено това суеверие?!

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 14:39 от IANAMAIL

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Започнах да ги режа още през 3тата седмица Peace

# 26
  • Мнения: 2 334
Аз ги изрязах малко преди 40-я ден Peace

# 27
  • Мнения: 6 713
Съвсем в началото не ги режех, ползвахме ръкавички или повечето й неща и бяха по-големи и не можеше да се драска Grinning Значи да речем от края на първия месец някъде взех да ги пиля първо, че ме беше страх, но после взех да ги режа с нокторезачка Peace

# 28
  • Мнения: 7 201
Веднага щом се прибрахме от болницата ги изрезахме,защото ноктите бяха много дълги.
Peace И аз тогава още.

# 29
  • Мнения: 367
Резнах ги 3 дни след като ни изписаха от болницата  Laughing и така вече през 4 дни,че много бърза растат и се драска милата newsm08 .И педито ни каза,че няма проблем да се изрежат веднага,след като са дълги.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт