татковци с детски колички :-)

  • 8 235
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 766
Моя съпруг с кеф разхожда Алекс с количката. Като излезем и започва да мрънка "дай ми го деее".
От скоро се престраши и започна да сменя памперси. Все още не смее да го къпе. Щял да го счупи Simple Smile
Не мога да се оплача, много ми помага.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Татковци с колички - готина гледка, но мнооого рядка.

Моята половинка с големият излизаше от дъжд на вятър, с малкият- ни веднъж. Защо ли? Да взема да го питам. newsm78

# 17
  • Мнения: 1 217
И аз напоследък виждам много татковци с колички,много мило ми става винаги,браво на татковците! smile3501 Дали е нормално да помагат наравно-незнам,но подкрепям идеята Mr. Green

# 18
  • Мнения: 592
Никакъв проблем - мен ми е кеф. Дори и като се върна от работа. Но тарифи като тази 50:50 не понасям. Важното е да се подхожда с желание и отговорност. Иначе е отчет пред обществото. Защо си го направил, ако няма да излизаш с количката? Това май е въпрос към майките? Peace

# 19
  • Мнения: 1 217
Аз лично не познавам майка,която да не си извежда бебето newsm78 За желанието и отговорността съм 100% "ЗА" Peace Сигурно допускам грешки в отглеждането на децата си,но пък съм почти единствената,която може да ги накара да се смеят със сълзи.Има и татковци,които се държат така,сякаш са станали такива за да ги приеме по-лесно обществото.

# 20
  • Мнения: 2 716
Спомням си единпознат, който буташе количка в парка,с цигара вуста (то и мами с цигари дал бог  Sick)и само повтаряши на ревящото бебе:
-МлЪкни, ше ти е*а майката.
-Ама аз вЕрно ше ти е*а майката.
Мила гледка.
А останалите "приятелчета" го окуражаваха:
- Ми мноо ясно, че ти ше му...

# 21
  • Мнения: 830
с мъжът ми се карахме кой да бута количката  Mr. Green...и все още дъщеря ни е голямата му страст, обича да прекавра свободното си време с нея.Добре, че не ревнувам Crazy

# 22
  • Мнения: 5 940
Никога не се отегчава да се занимава с детето. Дори не ни е хрумвало, че бутането на количка е само женско занимание. Детето има двама родители, те си споделят и щастието, и грижите в отглеждането.

# 23
  • Мнения: 3
Винаги ми е много забавно, когато някой пита "нормално" ли е това или онова. Какво значи нормално? Кога е нормално - когато го правят определен процент хора ли? Колко процента?

Аз  помагам винаги на жена ми с малкото зверче - къпане, миене на дупе, смяна на памперси, приспиване, хранене (освен кърмене Wink ) и т.н., и т.н., в това число и разходките с количка навън. Когато излизаме заедно - вечер, събота и неделя - винаги съм задколичковото устройство по мое желание и ми е много приятно. Често ходим на разни обществени места тримата и на мен също ми е приятно да го нося, доколкото още  е на 10 месеца и не може да щъпука сам. Страничен положителен ефект е, че в такива случаи - например в магазин - обичайно се закачаме с какичките по инициатива на сина ми baby_neutral, хихи. Понякога е малко сложно, защото по цял ден съм на работа, а като се върна, има случаи, в които трябва да правя нещо буквално от вратата, но това е професионалният живот, хехе. Като живееш сам - пей, сърце, а сега пеем песнички. Но е по-хубаво.

За мен въпросът "нормално и е" изобщо не съществува. Въобще не ме интересува "другите" как го правят, кой бута и кой не. (Това, че не ме интересува, не значи, че не виждам и наистина е рядкост гледката татко с количка. Но май все по-рядка рядкост.) Важното е, че от една страна на мен ми доставя удоволствие да се занимавам с Иво, а от друга - помагам на съпругата си, която и без това по цял ден е главен обект на неговите потребности и така може да отдели време за себе си. И през ум не ми е минавало да седна да засичам с хронометър кой колко време отделя и какво ли е процентното отношение - това е нелепо и страшно глупаво.

Ето все пак няколко "нормални" неща: Нормално е много по-често да виждаме майки вместо татковци с колички. Колкото и да сме за или против еманципацията, раждането няма как да се еманципира чак толкоз. Или поне е трудно (вж. филмa Junior).  Нормално е - в т.ч. и по чисто физически и физиологични причини - майките да се грижат за децата в началото, а татковците да ходят на лов за парички. Поради което е нормално на татковците да ни остава по-малко време за занимание с децата.  Така е, откакто има хомо сапиенс, че даже и от много по-рано, защото с малки изключения така е и при животните.

А за мен лично е крайно нормално да съм част от семейството, което сме създали.

# 24
  • Мнения: 1 176

А за мен лично е крайно нормално да съм част от семейството, което сме създали.

Ето това изречение,много ми хареса!Съпругата ти е щастливка.Дано с времето не охладиш ентусиазма си.

# 25
  • Мнения: 6 703
.............................. в това число и разходките с количка навън. Когато излизаме заедно - вечер, събота и неделя - винаги съм задколичковото устройство по мое желание и ми е много приятно. Често ходим на разни обществени места тримата и на мен също ми е приятно да го нося, доколкото още  е на 10 месеца и не може да щъпука сам.

Weingro, извинявай че се хванах за твоето изказване, но се сетих нещо.
Не е ли "нормално" таткото да бута количката, когато са двамата с майката на разходка или пък да носи детето?
Въпросът ми е към всички, защото вчера чух от жена, че не било така и много се учудих. Според мен мъжът е по-силният, а би трябвало и да е кавалер.

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Как майката ще тика количката в присъствието на таткото?

# 27
  • Мнения: 6 703
Аз затова се учудих, ама ми казаха и то жена, че така трябвало  #Crazy
Не спорих, защото ми се видя безсмислено.

# 28
  • Мнения: 3
Eclat , благодаря Simple Smile Вече сме заедно 8 години и през тях ентусиазмът ни по всички въпроси бележи постоянни високи стойности (слава Богу), така че за момента съм спокоен, хехе.

Dincho, няма нормално и ненормално. За мен това е "нормално", за жената, с която си говорил - обратното. Аз го правя не защото "по-силният пол туй-онуй", а защото го искам. Излизал съм с количката и сам, защото сина ми си има нужда от разходката, а мама - от малко време за себе си.

От 4 години имаме куче - кавказка овчарка - голяма гад и голяма сладурана  Laughing и почти само аз я водя на разхдоки и може това да ми е повлияло дисциплиниращо за бебчо сега, хихихи.

Но си прав - безсмислено е да се спори по тия въпроси. Няма правилно и грешно, нормално и ненормално. Всеки преценява за себе си. За някои родители е "нормално", когато детето им плаче, да му креснат "е що плачеш сега" и да му зашият един шамар, след което то, естествено, заревава още по-геройски. За мен тази ситуация е много "ненормална".

# 29
  • Мнения: 1 176
Аз затова се учудих, ама ми казаха и то жена, че така трябвало  #Crazy
Не спорих, защото ми се видя безсмислено.
Ами,то според тази жена може да е нормално и да си носи пазарските чанти сама и превита на две,а таткото да си пристъпва леко пред нея и да я подканя да върви по-бързо.Изключвам детска количка в тази ситуация.Хора разни.

Общи условия

Активация на акаунт