ПОМОГНЕТЕ!!!Трудно изхождане на 2 м.!!!

  • 29 905
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Angels_eys  ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298818.msg7637673#msg7637673
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266552.msg6500603#msg6500603 някои теми по въпроса за твое успокоение, но все пак следи колко пишка. При нас нищо не помогна в началото докато не успя сама да си координира мускулчетата, с които да напъва. Ако акото е твърдо опитай с лъжичка пъренце от синя слива(има в Карефур и Алкампо, варя и пасирам). В противен случай-гимнастика с крачетата и масаж на коремчето, като и показваш точно къде да напъва. КОгато е само на кърма е нормално да не ака много често, някои бебета усвояват по-голяма част от кърмата. Успех bouquet

# 16
  • Мнения: 2 521
При нас имаше страхотен ефект ,когато аз изям на едно хранене  1кг силно разхлабващ плод/ круша,кайсия,праскова,синя слива/ само плод без друго.След накърмване бебка успяваше да ака, обаче  и аз получавах жестоко разтройство Embarassed
ДАНО ПОМОГНЕ!
Също ако ядях и овесени ядки Peace

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Яж разхлабващи плодове Peace

# 18
  • Мнения: 83
Привет и от мен,да ти кажа,4е мойто бебе от както се е родила ака през 2 дори 3 дена,аз си помислих 4е не6то не е наред,за6тото големия ми син ака6е всеки ден,дори както казва6 ти има6е слуз в акито,но педиатърката ми каза,4е 6том акито е като пуре,няма повод за притеснение,дори слузта била нормална.Не й давай сок4ета,о6те е много малка(нали знае6,4е в Испания препоръ4ват само кърма до 6 мес.)ДУПАЛАК го има в аптеките,но е много силен за нея.Не мисля,4е кърмата ти е малко,мойта съ6то се надува6е много докато се изака,както казват и другите мами сигурно са колики.Докато акито е нормално на гъстота не се притеснявай,а за коликите на мен и при двете ми деца ми помогна САБ СИМПЛЕКС

# 19
  • Мнения: 20
Ами, Pisan4e мен ме притеснява да не се окаже проблем със стомахчето  Praynig Бебчето на моя приятелка от BG имаше подобни симптоми и 6 м.след мотането на педиатърката им  #Cussing outтя го заведа на частен кабинет където му направиха снимчица и се оказа недоразвито стомахче  Confused. Наложи се бебо да пие специално мляко и за щастие и късмет се оправи.Но прекалено късно с го открили  #2gunfire Аз не искам да мисля ни6то лошо.И се моля  Praynig както казвате вие мамчета  bouquet да са само колики. Но когато бях бременна в 37 г.с. на консултацията ми казаха,че Емануела(беба) била малка (2500 гр.) защото не се хранела от плацентата и трябвало да я извадят по–рано. Притеснява ме да не би от това да има сега проблеми  Sad Макр,че след като се роди ,парвият и тест Аpgar scor бше със завидни резултати/10 от 10  Winkр макар,че беше 2915 гр. Това е основното което ме тревожи.
Аз също я вземам на коленета с и претискам нейните към коренчето и,но......... Sad и днес все още нищо. Дано издържим но 18.07. тогава се прибираме за малко в BG и ще я заведа на специалист(дажа само за да ме убеди,че всичко е ОК).Тук трябва да чакам поне месец за час  #Cussing out. Ще продължа с плодовете(нищо,че на мен вее ми подействаха  Blush ) понеже и аз мисля,че клизмите не са решение на проблема.Само могат да причинят повече проблеми.
Мамчета, благодаря     bouquet

# 20
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше така точно на вашата възраст. Тогава си мислех, че има запек, но бях невежа и не знаех, че неизхождането не означава запек. Обаждах се на педиатърката, а тя ми казваше да му давам овесена вода. Тъпчех го, милото, правех му клезми, но не и не. Накрая се оказа, че просто си усвоява всичката кърма и няма остатък, който да изхвърля. Кърмех го като теб на поискване.
Не давай сокове - само ще влошиш състоянието на детето. И ако е имало малко колики досега, с тези сокове задължително ще му се появят.
Пишеш, че пръцка, което означава, че има газове, а те предизвикват коликите. Затова, докато я кърмиш, я уригвай по-често. Капките Еспумизан на нас ни облекчавах положението.
Внимавай с какво се храниш, че някои храни предизвикват газове у кърмачето чрез кърмата.
На детето ти нищо му няма. Поне така смятам аз - не претендирам за компетентност, а ти го казвам от опит.

# 21
  • Мнения: 20
Много благодаря на всички за съветите и успокоението  Hug  bouquet Дано скоро поне напалним памперса  Sad Когато това стане ще се похвалим Party

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 57
искам да ви кажа че проблема със трудното акане го имахме от 1вата седмица до 3тия месец. детето освен че има колики което е напълно нормално прибавете и това че не може да се изака. ми аз какво правех- с термометър всеки ден - 3месеца или просто взимах мократа кърпичка и масажирах аноса. първоначално и аз се бях спекла от напрежение какво става с това дете не иска да ака и реве и се превива но кото почнах с термометъра всичко се успокои.

# 23
здравеите имаме запек и трудно изхождане от 2-3 м.ходихме на лекар и ни казват да взимаме дуфалакс докога не е ясно . Някои ако знае нещо друго нека ни пише . Благодаряви от сърце бъдете здрави....

# 24
  • Мнения: 561
Ние също минахме през това-точно след 30-тия ден. Преди това акаше повече от редовно  Grinning.
По съвет на великата си педиатърка дадох лактулоза мип 2 пъти.След това се консултирах с хомеопат-каза, че е абсолютно нормално бебе на кърма да не се изхожда до 10, че и 20 дни, да не му давам сиропи, погледна коремчето и каза че е меко, а не подуто, и много ме успокои.Аз също като тебе бях сигурна че го боли и че се опитва да се изака, но не може. След това разбрах, че кърмата не ми е стигала-беше спрял да наддава за близо 10 дена.Тогава се изака на осмия ден, количеството беше доста, но в рамките на нормалното,консистенцията също.
Вече цял месец ака когато си иска-обикновено през 4-5 дена, без никакво усилие.
Мисълта ми е-не можеш да знаеш точно от какво плаче, майките често проектираме притесненията си върху бебето и му приписваме разни свои неща.
Вече съм убедена, че нередовното акане е съвсем в реда на нещата за бебета на тази възраст.
Не се шашкайте и не давайте нищо друго освен кърма!!!
Изчакайте бебетата, те знаят кога да се изакат.Все пак-свиването на крачката и масажирането на коремчето много помагат.

Общи условия

Активация на акаунт