Родилен дом - бебето при майката или не

  • 2 282
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
По-добре да не е при майката.
Използвай времето в родилния дом да се възстановиш и да си починеш поне малко, защото после няма да имаш много такива възможности.
И аз така мисля!

# 16
  • Мнения: 6 243
Бебето - при майката.
Те са достатъчно поспаливи през първит еняколко дни, зада може човек да почива през това време. Няма вариант да кърмиш успешно, ако ти носят бебето през 3 часа денем и през 6 или 12 - нощем.

Ако искаш да си спечелиш малко спокойствие - един съвет - вземи си ВИП стая, където ще си сама, поне ще ти плаче само едно бебе.

За рисковете бебето да е оставено на грижите на медицинския пероснал не ми се говори. Достатъчно ми е, че родилка на няколко часа тичах с бебето през три етажа да търся акушерка, защото малката се задави и спря да диша. Познай дали намерих - да, след 20 минути, защото се били събрали в неонатологията да ядат. Ако през това време бебето си беше в отделната стая... не ми се мисли.

# 17
  • Мнения: 46 518
.......... Няма вариант да кърмиш успешно, ако ти носят бебето през 3 часа денем и през 6 или 12 - нощем. ..........

Не мисля, че трябва да си толкова крайна ... поддържам връзка с 2 жени от моята стая и 3 от съседната от болницата - всичко до една продължават да кърмят, а са били на точно такъв режим, да не говорим, че САМО аз не давах вода и кърмех на поискване, всички останали кърмеха на 3 часов интервал, с даване на вода на 1.5 часа. Но така стана, че дъщеря ми е кърмена 2 седмици, а техните деца 10 месеца .......

# 18
  • Мнения: 554
Много зависи от твоята нагласа.Аз лично исках бебето да е нон-стоп при мен,защото така се чувствах по-спокойна,но моя приятелка направи точно обратното: искаше да и носят детето само за хранене,защото се чувствала изморена и иска да си почива!
Имай впредвид,че бебто почти непрекъснато спи в началото.

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
При майката.
Не е толкова уморително-не го къпеш, не му сменяш пампите, не го обличаш, просто е добро да насторйка.
Може би зависи от раждането-в моята стая майката беше със секцио и й беше доста трудно, аз мога да й помагам от сорта да донеса нещо, да питам акушерките или да й светна лампата, но бебето си го взимаше тя и може би й било по-уморително.
Освен това, при мен поне вземаха бебетата от 12 до 6, така че можеше да се спи.
Може да сме изолиран случай, но с момичето, с което бяхме, нямаше чак такова реване, даже почти хич.
Пък и си признавам, че почти с топ не можеха да ме отделят от бебето, най-тежко ми беше като ни ги вземаха.
По този начин майката свиква с бебето и по-плавно преминава към новия режим, мисля аз. Щото като се пррибере, всички задължения ще й се сгромолясат на главата.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 765
аз раждах в правителствена. Бебетата бяха 2, бяха в съседната (детската) стая. Носеха ми я за кърмене, но можех по всяко време да ходя при нея. И няма почивка. Като ревнат, сърцето ти се свива и бегом да видиш Simple Smile

# 21
  • Мнения: 305
.......... Няма вариант да кърмиш успешно, ако ти носят бебето през 3 часа денем и през 6 или 12 - нощем. ..........

Не мисля, че трябва да си толкова крайна ... поддържам връзка с 2 жени от моята стая и 3 от съседната от болницата - всичко до една продължават да кърмят, а са били на точно такъв режим, да не говорим, че САМО аз не давах вода и кърмех на поискване, всички останали кърмеха на 3 часов интервал, с даване на вода на 1.5 часа. Но така стана, че дъщеря ми е кърмена 2 седмици, а техните деца 10 месеца .......
Съгласна съм с Никол! Яна още си я кърмя, а в родилното си ми беше добре, защото успях хубаво да си почина и да се настроя за това, което следва! Mr. Green

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Отделно от майката; тя също е човек и има право да се посъвземе, особено ако раждането е протекло супер трудно.

Тук ще получиш много отговори, както за това, майката и детето да са заедно, така и за това, да са отделно и майката да си вижда бебето само, когато й го носят за хранене.
Ти сама трябва да си решиш, защото всяко раждане е строго индивидуално и уникално, и да си прецениш кое е най-доброто за теб и твоето бебенце. Не се сравнявай с другите!!!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 431
Двете си деца родих в различни болници. Първото беше при мен- кърмен е 2 цели месеца, смесено още един и толкоз. Второто беше отделно. Даваха ни ги през три часа. Ако имаш кърма и му стига- не дохранват. Ако нямаш- казваш и те му додават. Седяха при нас по един час за всяко хранене. Малкия го кърмя все още и няма признаци скоро да спра. Тъй като имам поглед и върху двата варианта съм за "оттделно от майката". Така успяваш да си починеш.

А колкото до успешното кърмене- въпросът е в твоята нагласа и в решението, което си взела за храненето на детето си. Тези 3-4 дни в родилния дом, при адекватно отношение на персонала, няма да навредят на успешното кърмене.

# 24
  • Мнения: 6 243
.......... Няма вариант да кърмиш успешно, ако ти носят бебето през 3 часа денем и през 6 или 12 - нощем. ..........

Не мисля, че трябва да си толкова крайна ... поддържам връзка с 2 жени от моята стая и 3 от съседната от болницата - всичко до една продължават да кърмят, а са били на точно такъв режим, да не говорим, че САМО аз не давах вода и кърмех на поискване, всички останали кърмеха на 3 часов интервал, с даване на вода на 1.5 часа. Но така стана, че дъщеря ми е кърмена 2 седмици, а техните деца 10 месеца .......
аз кърмих на режим в началото, нищо че дъщеря ми беше при мен. Благодарение на това основно се сдобих с рагади, които не можах да излекувам близо 40 дена. Иначе продължавам да кърмя - вече 13 м. и половина. Затова написах "да кърми УСПЕШНО". Режимът често пъти е предпоставка за рагади, запушени канали и т. н., но това не е по темата. По темата написах каквото мисля, че е важно. Нека всяка жена да ражда където и както си иска, секцио, упойка, ако ще да вземе нещо и да се събуди за абитуриентския бал на бебето, на мене ми е все тая в тая жега. Лек ден и приятно прекарване.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Заедно с майката.
Не бих раждала в болница, в която държат бебетата отделно, ако имам избор (в Пловдив, слава богу, само в една болница се разделят децата от майките).
Бях във ВИП стая, бебешкото легло на колелца - долепено до моето. Изобщо не ми е плакала, а в другите стаи с по 2-3 майки и бебета едно от друго като чуеха и ревяха... На Мая гласът почти не й чух. Изобщо не ми е било уморително - то кое му е уморителното? Нито сменяш пампа, нито къпеш, нищо изобщо, само кърменето е твоето задължение.
И си спях нормално - и по-спокойно, защото беше до мен и постоянно я виждах - и си се къпех, и книжки четох... От почивка не се оплаквам за 3-те дни в болницата.
Да я оставя в детската стая да се дере, където детската сестра не й пука, защото е свикнала и 'бебе е, ще плаче'... Без мен тия.
Моето бебе - при мен!

# 26
  • Мнения: 82
Аз раждах в родния си град Айтос, където има едно родилно отделение с обща детска стая. Бебетата ни ги даваха за кърмене на всеки три часа с едночасов престой, който често продължаваше до 1,5-2 часа Grinning. Аз бях доволна, защото през останалите час и нещо до следващото кърмене си почивах.  Simple Smile
Конците от епизиотомията ми опъваха и щеше да ми е трудно, ако бебка беше при мен денонощно, е щях да се справя, но искам да кажа, че варианта с бебе в детска стая ми харесва повече Wink
Акушерките не даваха адаптирано мляко на кърмените деца. На моето даваха водичка, но тя не пиеше Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 038
Аз като родих бебка си беше при мен,и не съжалявам,повече спеше от колкото плачеше,ако раждам втори път ще гледам пак да си е при мен.
Не знам,но първите ми мигове с детето са ми много важни,може би защото бях сама и таткото го нямаше до нас,когато се събудех виждах нея,когато заспивах пак я виждах и това ме успокояваше,когато исках си я гушках,и всичко това ми се е запаметило,каточели беше вчера. Wink

# 28
  • Мнения: 2 755
Аз мисля, че е по-добре бебето да не бъде при теб. Аз, например съм много доволна, че в АГ-то в което родих, беше така. Носят ти го на всеки 3 часа, преобуто, чистичко, нито веднъж не го чух да реве. Особено в моя случай (бях секцио), всяко движение беше съпроводено със силна болка, и ако трябваше и да го преобувам и да скачам при всеки рев..... ooooh! Така, когато дойде време за изписване, бях вече достатъчно добре и достатъчно отпочинала, за да се справям сама. Когато се прибрахме и се нагърбих с всичките задължения около бебето и цялата домакинска работа, направо..... #Crazy Таткото по цял ден на работа, само в къпането се включваше. Добре, че си починах и се наспах, както трябва в болницата.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 107
Добре е бебето да е при теб само ако имаш достатъчно сили да се грижиш за него. Тъй като още не се знае как ще се чувстваш след раждането /стискам палци!!!/ бих ти препоръчала да избереш Света София - там може и да е при теб, може и да е в детското отделение. Аз родих там нормално преди 2 седмици, седяхме 10 дни заради жълтеница, но тъй като се възстанових още на втория ден, бебето беше при мен през цялото време. Ужасно ми липсваше като го взимаха за фототерапия... не бих си помислила да го върна в детското.
Пожелавам ти лесно раждане и бързо възстановяване, за да се радваш на бебо от самото начало Grinning

Общи условия

Активация на акаунт