Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!!!! - 6

  • 25 414
  • 455
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 491
това за хормоналния процес и лактогонните храни е така, какво странно е казал доктора? newsm78

и за фолиевата киселина съм склонна да се съглася, ама да не оспамвам допълнително темата

# 16
  • София
  • Мнения: 2 348
 Спирала съм кърменето за 4 дена и съм пила антибиотик. Защо да не продължа да кърмя?
 Много майки са споделяли, че определени храни им действат като лактогонно средство.
 За фолиевата киселина и витамините нямам мнение. Не съм пила нито по време да бременността, нито сега.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 269
Мислех, че няма да има с какво да се запиша в новата тема, ама...

Онзи ден в парка, една майка, като й казах, че все още го кърмя ме попита "Ама защо се тормозиш още да го кърмиш?"  newsm78 Ми не се тормозя...

Една приятелка и тя "Ще повредиш детето с това кърмене".  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 1 877
Хаха, аз вече съм й докарала психологически проблеми на моята щерка - ето как се хранят бебетата  hahaha
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=260756

Хи хихих! Това е много яко!  Heart Eyes Май Асето разказваше как Сияна си кърми куклите, та явно малкото змейче е в група.  Wink

даа, нашата сладка кали  bouquet и мийчето носи бебетата и : мамо, давам бебето да цоки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 579
Ами, според баба ми до 9 месеца детето трябва да е само на кърма,а след деветия-никакво кърмене повече,било лиготия.  #Crazy

# 20
  • Мнения: 176
това за хормоналния процес и лактогонните храни е така, какво странно е казал доктора? newsm78

и за фолиевата киселина съм склонна да се съглася, ама да не оспамвам допълнително темата

Ми и аз съм абсолютно на същото мнение специално по тези две точки.  По първата - доста от нас знаят, че поддържането на кърмата става основно чрез кърмене, не със специални храни, течности и пр.  И че дори и майката да кара само на хляб и вода, кърма ще има, стига да кърми. (Друг е въпросът как ще й се отрази на организма). Специално за фолиевата - има много силни аргументи, че набавянето й от храната е решаващо, не приемът под формата на хапчета. Същото се отнася и за 99% от другите комбинирани синтетични витамини. Също има доста сериозни твърдения, че профилактиката с фолиева срещу малформации на плода е най-ефикасна поне три месеца преди зачеването, ама просвета масово липсва за бъдещите майки.  Айде да не спамя и аз повече.

# 21
  • Мнения: 6
наскоро чух от една майка, че достатъчно било само веднъж на ден да кърмиш за да си приема детето всичко необходимо,а малко по-късно се изказа че не и  се е занимавало с кърмене то само по веднъж за какво Thinkingаз не мисля така,но във всички случаи е по-добре колкото и да имаш да му я даваш- Flutter за имунитета на малкото

# 22
  • Мнения: 389
Може ли да се включа и аз с една реплика относно кърмата.Ама май не е за тази тема.В момента освен бебето си имам и 33 годишно кърмаче Mr. GreenЕдна вечер след.......интимности,той ме попита "а бе бебо,от кърма пълне ли се" JoyЯвно без да иска сега и той си цоцка по малко Crazy и се е притеснил .....милия Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 12 156
Здравейте, да се включа и аз с две пресни реплики, който са достойни за номинация:

На морето, в ресторант на открито, масите са доста далеч една от друга. Моята вечеря тъкмо е пристигнала, а бебо се събужда гладен. Намятам пелена и и го взимам, за да го накърмя, а моя близка седяща срещу мен потресена казва "Е как може такова нещо?! Ще го кърмиш в ресторанта" След като кимвам утвърдитетелно и питам какъв е проблема тя ми казва "Но тук хората вечерят" и прави физиономия на погнуса. Аз и казах "Именно и моето бебе е човек и иска да вечеря" Тя не ме разбра и си тръгна, отказвайки да вечеря с нас. Shocked

Отскоро имам нова домашна помощница, която е като свекърва под наем. По повод на дългото кърмене има цели тиради, но любимия ми откъс от тях е "Това като онези майки, които кърмят по две три години, та те правят децата зависими от тях!"  JoyВсе едно има деца, които се раждат напълно независими от майките си.

Ако не се разделя тази седмица авторката на втората реплика ще се включа пак. Тя има и доста бисери свързани с късното захранване.

# 24
  • България
  • Мнения: 3 621
. Аз и казах "Именно и моето бебе е човек и иска да вечеря" Тя не ме разбра и си тръгна, отказвайки да вечеря с нас. Shocked

Shocked Тази жена има ли деца???

# 25
  • София
  • Мнения: 2 348
Здравейте, да се включа и аз с две пресни реплики, който са достойни за номинация:

На морето, в ресторант на открито, масите са доста далеч една от друга. Моята вечеря тъкмо е пристигнала, а бебо се събужда гладен. Намятам пелена и и го взимам, за да го накърмя, а моя близка седяща срещу мен потресена казва "Е как може такова нещо?! Ще го кърмиш в ресторанта" След като кимвам утвърдитетелно и питам какъв е проблема тя ми казва "Но тук хората вечерят" и прави физиономия на погнуса. Аз и казах "Именно и моето бебе е човек и иска да вечеря" Тя не ме разбра и си тръгна, отказвайки да вечеря с нас. Shocked

 smile3506 Добре е направила жената, че ви е освободила от себе си. Поне си успяла да нахраниш детето на спокойствие  Peace .
 Виж, по монокини може да се сяда в заведение на плажа, но с кърмаче  Shocked . Гнусно  rotfImao

# 26
  • Мнения: 394
Хм, и на мен винаги ми е било много странно как така хората нямат нищо против едни плитки дънки, от които се вижда задника на притежателя им, а се възмущават като кърмя.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
Цитат
добре е направила жената, че ви е освободила от себе си. Поне си успяла да нахраниш детето на спокойствие  Peace .

съгласна съм напълно със скреч!

Цитат
и на мен винаги ми е било много странно как така хората нямат нищо против едни плитки дънки, от които се вижда задника на притежателя им, а се възмущават като кърмя.

мелания, и аз го намирам за абсурдно и се възмущавам много силно на това!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 348
 След сравняването на кърменето с някои естествени задни нужди  Sunglasses дойде ред и на пушачите да се изкажат  Mr. Green . 'Що пък някоя нагла кърмачка няма да се съобразява и ще кърми на общественото място детска площадка, а пушачите пък не можело да си палнат по една цигарка  Mr. Green !
 И аз това питам  Crossing Arms . За дискриминация ли говорим?


П.п.(коментар за поста по-долу  Grinning ) Разбира се, че АМ е доста по-добро, защото кравичките спазват специална диета и след това дават най-доброто млекце за нашите бебета  Heart Eyes .
 Освен това, в моите зеленчуци има много токсини, а тревичката на кравата е брана от друга планета и няма такива работи.
 И миенето на шишета през 3 часа и бъркането на АМ са къде,къде по-лесни практики от това, да вдигаш блуза, да разкопчаваш сутиен...

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 22:11 от skrech

# 29
  • София
  • Мнения: 262
Мамчета да се включа и аз с една реплика на съфорумка, която ме шашардиса с изкавзнето си: цитирам

Цитат на: sakrovi6te в четвъртък, 10 юли 2008, 21:56
Аз пък съм на мнение, че кърмата много отдавна не е най-доброто за бебето. Нали в нея отива всичко, коеот ядем-вие сигурни ли сте, че това, което ядете е чисто и напълно здравословно. За мен лично АМ е по-добро, а да не говорим и по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт