Тайната на дългата и здрава коса- 39

  • 24 657
  • 390
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 496


Впрочем се замислям дали точно то най- много действа или просто класиката газ мас и оцет прави работата.

 Витамините помагат повече от класиката.


След като не прибавя как знае дали и замразена и охладена действа по един и същ начин  newsm78

Ама ти това сериозно ли го мислиш?! Shocked

Кокосовото масло през лятото е течно.  Ти как мислиш, дали действа по еднакъв начин?
Това дали съм ползвала или не няма значение. В този случай нещата се свеждат до елементарно нещо- агрегатно състояние.

Прочети тук, нищо не пише за промяна на качеството.
http://pkv-15-01.blogspot.com/2008/01/15-01.html

# 31
  • Мнения: 179
Еми аз питам затова, тъй като не всяко нещо като се замразява и размразява си запазва свойствата.

# 32
  • Мнения: 4 496
Ами освен да питаш някой химик. Само те знаят какво се случва с химичния състав на свинската мас, когато се загрява. Ама те пък няма да са я ползвали за коса сигурно. Не знам.

# 33
  • Мнения: 179
 Joy мдаааа.

# 34
  • Мнения: 389
..........Витамините помагат повече от класиката.............

 smile3515Ех,колко ме е яд,че не мога да пробвам АДЗЕ-то.Не че мога  газта или стимуланта smile3518Но това е положението-бебка е преди косата на мама

# 35
  • Мнения: 179
Ей с тези къни, взех и аз да се навивам... newsm78
B52, дай снимка  или повече инфо за свястна къна. Praynig
Или име, нещо...
Благодаря предварително.  bouquet


По повод каните. Боядисвала ли си се?
1.
 Ако си в гамата на русото по-добре не си взимай никаква къна. Аз направих тази грешка в гимназията. Тогава все още се боядисвах и майка ми ми донесе безцветна къна за да си "подхраня косата" . Лелееее станах като Медна жичка и после сложих 3 блондора за да се изруся, тъй като пустата му къна беше попила в целия косъм.

2. После реших да се направя (с тъпата ми глава) черна с къна. УЖАС! После 2 години ходих черна, защото това чудо не падаше. А пък ако се боядисваш черна коса, а пък косата ти да е по-светличка  и малко да израстне и отгоре косата изглежда като плешива.  Докато я махна се направих 3-4 пъти на кичури(докато не станах рижава и с коса като метла). После Се изрусих няколко пъти, за да стана пак руса и от коса до средата на гърба се озовах пред фризиора с мъжка прическа и естествено след толкова интервенции с два косъма  Embarassed

До колкото знам в къните, които се продават в БГ има много химикали и даже увреждат повече косата, отколкото както е всеизвестно я подхранват и т. н.

Аз като бях в Мароко преди 1 месец си мислех да си взеха оттам, ма после като се замислих, че може да стана с червен отенък и се отказах.

# 36
  • Мнения: 39
Привет дами,
За къната: опакована е в текстилно чувалче и надписа е на ирански предполагам, не съм я виждала в БГ. Въпроса е да е натурална и без оцветители. Препоръчвам индийските нагазини и тези за свещи и аромати, там също съм виждала. Моята коса е тъмна и никога не ме я "хващала" къна, имам дамо меден отенък, който много ми харесва.
Черната козметика, която ползвам  е произведена в САЩ Simple Smile Предполагам в из Африка ще има още по-хубави неща. Нещата, които съм намирала са наистина различни, не знам как да ги опиша по-точно. Ще снимам довчера опаковките да прочетете състава. Иначе шампоана е коса сплетена на плитки, много лек и фин, защото ако е мазен и тежък не може да се отмие от сплетената коса.
Ще се снимам и в гръб довечера за по-ясна представа.
Работя с няколко индийки и мога да ви кажа, че примират като ме видят с пусната коса, за тях косата е страхотен фетиш и всичките са с прекрасни дълги коси.
Другото, което забравих да отбележа е, че не я боядисвам и третирам с никакви химикали. Навремето имах още повече коса, но в учиническа възраст се накъдрих на студено, замина половината. После се боядисвах около една година руса, трагедия, капеше, суха, косъма изтъня. Последно се боядисах края на 2000 г., бях на късо каре. От тогава до сега съм я оставила на мира. Преди година изрязах последните руси краища, значи тази дължина се е получила за 8 години.
За миенето, не я мия, защото просто не е мръсна, нито мазна. Даже е имало случаи да я мия и по-рядко. Явно и града не е толкова прашен и мръсен както София например. Макар, че май месец си бях в София за 2 седмици и там не съм си я мила като се замисля хихихихихи Звучи ужасно, но е истина Simple Smile Забелязала съм, че не е така устойчива ако по изключение я измия с обикновен шампоан и балсам.
Сега съм бременна, както се вижда от лентичката, мога да кажа, че косата и ноктите ми растат 2 пъти по-бързо, да видим как ще е след раждането.
А сетих се още нещо, единствена химия, която приемах преди да забременея е бирена мая и дражета мерц, редувах ги.
Вечер я сплитам за да не се оплита и да не се скубя излишно сутрин когато се реша. Освен това става на много приятни вълни.
Другото нещо е ген, жените в рода ни са със силни и здрави коси.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 16:48 от B52

# 37
  • Мнения: 3 782
B52, май с това трябваше да започнеш
Другото нещо е ген, жените в рода ни са със силни и здрави коси.
Страхотна коса, но и грижите имат своето влияние.
Сладурче, видях че си публикувала снимки в албума. От къде го извади този блясък  Shocked
А на средната снимка с какво си накъдрена?
Тази вечер искам да си направя маска,дано не ми мине котка път.

# 38
  • Мнения: 389
Тази вечер искам да си направя маска,дано не ми мине котка път.[/color]

И аз така съм го замислила

# 39
  • Мнения: 39
Намерих снимка в гръб:



цък на снимката за по-голям размер

# 40
  • Мнения: 1 685
Uau, първоначално си мислех, че това е част от палтото  #Crazy

 Peace Crazy #Crazy Crazy #CrazyЧестно да си кажа и аз така помислих Embarassed и се чудех защо продължавам да не виждам коса на снимката Laughing
И привет на всички-прескочила съм записа в няколко теми по ред но ви чета и сега искам да се включа за да ви предложа едно нововъведение към маските и грижи за косата.
Преди седмица влязох във ветеринарна аптека/на гърба на четвъртак пазара в Пловдив/-аз си пазаря почти само от там-да си купя Тривитаминол и любезния чичко който продава/междудругото е страшно компетентен и запознат с продуктите които купуват жените там Wink Laughing и разполага с няколко вида рецепти с маски за коса и други болежки/-каза че има нов продукт на същата фирма-лосион "Екзематин С"-който се втрива преди маската и без отмиване вечер между измиванията.Целта му е да загрява,отваря порите и подготвя скалпа за по-добро поемане на маската.Прочетох състава му-спиртен разтвор на салицил,резорцин и още няколко съставки които не запомних newsm78Значи действа и антисептично и противогъбично-решава проблема с пърхота и др.кожни раздразнения и ускорявал разтежа на коста като подобрява кръвоснабдяването на скалпа.Струваше към 5-5 и нещо.Не го взех,но разсъждавайки в последствие,реших че в най скоро време ще скокна до там да го купя-още повече че чух и още мнения за него.
Иначе си е продукт за кожните проблеми на кучета котки и т.н Laughing Hug

# 41
  • Мнения: 4 496
Мда. И на мен ми предложиха Екзематин С, но нещо не посмях.
Обсъждан е в 2,3 и 17 тема. Hug

Отделно в други форуми също го смесват с Тривитаминола.
Ама аз защо не се престраших не знам.

Ще помисля отново. Crazy

П.С. Пропуснах да ви кажа, че днес си взех добавката Вижън Бюти. Като свърши шишенцето /или ако има резултат по-рано/ ще ви кажа. И да не помогне на очите, поне при косата и ноктите вярвам, че ще има разлика.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 21:25 от мис арк

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 415
с Екзематин Ц си мажа котката ,когато има кожни проблеми...не бих си го сложила в маската обаче  Whistling

# 43
  • Мнения: 4 496
Ето какво намерих. Честно казано ще се въздържЪ. Naughty

       

  Eczematin С 50 ml, 100  ml.

Състав: Resorcinum 1,6; Sulfathiazolum 2,5; Acidum salicylicum 1,6; Excipiens ad 100 ml.
Действие: Екзематин С действа антисептично, антимикотично и кератопластично. Намалява сърбежа, омекчава кожата и благоприятства за разтежа на космите.
Животни, за които е предназначен: Непродуктивни животни (кучета, котки, коне).
Показания: При начален стадий на остри екземи, когато преобладават ексудативните процеси; при локално падане на космената покривка; при себорея и др. кожни заболявания.
Начин на отпускане: Без лекарско предписание.
Начин на прилагане и дозиране:  След предварително почистване, чрез напоен тампон разтвора се втрива в кожата. Третирането се прилага 1 – 2 пъти дневно в продължение на 6 – 8 дни. При необходимост се преминава към еднократно третиране до пълното възтановяване на епитела на кожата и космената покривка.
Странични реакции: При продължителна употреба води до изсушаване на кожата от етиловият алкохол. След продължително третиране повече от 10 – 15 дни да се прилагат подхранващи мази.
Противопоказания: Няма. При прилагане в областта на главата да се внимава разтвора да не попадне в очите.
Карентен срок: Няма.
Начин на съхранение: Препаратът се съхранява в оригинални опаковки в закрити складови помещения, при стайна температура.

# 44
  • Мнения: 223
За това нещо изобщо не съм чувала... Дано поне него имат тук... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт