афти и как се справяте с тях?

  • 15 831
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
Н а т и, при нас Т отива към седмица. С какви температуропонижаващи действа, че педката каза само ибопрофен и никакъв парацетамол. Аз като писах днес си мислих, че вече сме се разминали поне с нея, но към 11ч резултата пак беше 38,4.

Аз й слагах свещички Ефералган, а през нощта, когато вдигаше много висока температура и Хексалгин давах. Огледай хубаво афтите - ако са гнойни и не минават, обезателно го заведи лекар да го види!
Аз виках един частен педиатър, който работи в Пирогов и все при тежки случаи се обръщаме към него и той предписа Зинат. И действително чак като започна да го пие започна и да се подобрява, макар и много бавно. Този лекар ми каза, че има няколко такива пациентчета и за съжаление при всичките се е наложило до антибиотик да прибегне  Rolling Eyes Той самият беше потресен от този вирус и усложненията му.
Освен Индекстол изписа витамини, витамин А да капя в устата, Генгигел да й мажа венците и афтите също. Каза, че за Изопринозин /имуностимулатор/ е станало късно, трябвало е да се даде в началото. Започнах чак сега, като свършихме антибиотика да го давам.
Пожелавам ви да започне да се подобрява детето!

аман от Т. Днес пак е с Т, направо не знам какво да правя. Лошото е, че се мести болката на различни места явно. Вчера беше горе на венците, а днес е на небцето гледах, че по него са се появили едни червени като кръвоизливчита съвсем близо до зъбките.
Н а т и, как да ги разгледам афтите, то просто небцето му е побеляло,венците кърваво червени, а афтите по бузките са вече червени.

Не разреждам с вода клеевата тинктура, тъй като само я използвам за мазане, а не за пиене - на етикета върху шишенцето пише, че има и такова приложение.

Върху клечка за уши накапвам 5-6 капки и така мажа афтите. Сега дори малкият иска сам да ги намаже, така че не е неприятно като вкус лекарството.

lililili, ще го пробвам непременно това нещо, аз си мислих, че може би ще щипи. Пък дано да помогне.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
аман от Т. Днес пак е с Т, направо не знам какво да правя. Лошото е, че се мести болката на различни места явно. Вчера беше горе на венците, а днес е на небцето гледах, че по него са се появили едни червени като кръвоизливчита съвсем близо до зъбките.
Н а т и, как да ги разгледам афтите, то просто небцето му е побеляло,венците кърваво червени, а афтите по бузките са вече червени.

Небцето и на Калина беше побеляло, но от нещо като налеп. Нали знаеш като е болен човек как езикът му става бял - така беше и небцето й.
Афтите щом са вече червени това е добре. Това означава, че започват да заздравяват. Преди да заздравеят са бели.
И все пак хубаво е да го види лекар, още повече, че продължава да вдига температура. Не е ли започнала постепенно да намалява? При Калина намаляваше с всеки изминал ден, но много бавно и по малко.
Съчувствам ти  Rolling Eyes Горкото детенце  Tired

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Личната ни педиатърка предписа хомеопатичния препарат Боракс СН5. Хванахме автите още докато се появят и буквално за два дена изчезнаха.

# 18
  • Мнения: 31
Момичета, благодаря ви за съчувствието. Марти от събота е ок. Т спря изведнъж и започна да иска да се храни. При нас май беше проблема, че афтите инфектираха венците и работата стана стоматит. Все още му тече кръв от венците, но снощи дори успяхме да измием зъбите. Мина това страшно чудо, само че сега е с около 3 кг по лек и му падат буквално гащите, ще вадя дрехи от преди, за да се държат на кръста му. Доста ми олекна.

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Радвам, се че детето се е оправило. А за килограмите не се притеснявай. Нормално е след заболяването да е отслабнал. Сега, когато е добре сигурно бързо ще си възстанови теглото.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, благодаря ви за съчувствието. Марти от събота е ок. Т спря изведнъж и започна да иска да се храни. При нас май беше проблема, че афтите инфектираха венците и работата стана стоматит. Все още му тече кръв от венците, но снощи дори успяхме да измием зъбите. Мина това страшно чудо, само че сега е с около 3 кг по лек и му падат буквално гащите, ще вадя дрехи от преди, за да се държат на кръста му. Доста ми олекна.

Радвам се, че се е оправило детето  Simple Smile
Калина също беше свалила 3 кг., но много бързо си ги възстанови  Wink Не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт