Стресови ситуации в 1-те месеци на бременността

  • 2 392
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ами няма как 9 месеца да няма никаква стресова ситуация #Crazy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
........ Пък и какво толкова им се стряскате на тези кучета - ти тежиш поне два пъти повече от него и ако го ритнеш ще му се стъжни. Кучетата лаят тези, които ги е страх от тях. Не разбирам от къде е този ужас от кучета.

И аз това се чудех преди да ме ухапе и мен. Аз във къщи не помня да сме нямали куче. Винаги си гледаме по едно. Бях ги събрала по едно време 2. И винаги съм се чудела. Обаче вече разбирам какво значи да те ухапе куче. Много е неприятно. И точно за това ме ухапа, защото бях много смела и изобщо и през ум не ми мина че може да ме ухапе  Shocked . Обаче се случи. А това с ритането, зависи какво е кучето. Ако е някаква въшка, дето може да я ползваш за изтривалка, да, няма проблем, обаче едно средно голямо куче (не говоря за нюфаундленд примерно), ако реши че нещо не си му угоден, не искам да ти обяснявам колко са жилави тези животни и колко опасни стават, предполагам гледаш поне 1 куче и знае за какво ти говоря   bouquet

Сорри за офф-а

# 17
  • Мнения: 3 069
Надявам се да не си се притеснила много а колкото до стреса, аз бях в такъв през цялата бременност а Вики и здраво и спокойно дете.
Не се тревожи, мисля, че всичко е ОК.

# 18
  • Мнения: 3 929
Няма как да не възникват стресови ситуации, докато жената е бременна. За съжаление, те оказват влияние върхе бебето, върху неговия бъдещ характер, ако щете, обуславят поведението му, а и чисто физически. Не мога да бъда изчерпателна в отговора си. Чела съм много материали, свързани с начина на живот на бременната жина и връзката на това с бебето и неговото развитие в утроата на майката и след като се роди. Доколкото психиката и емоциите обуславят физическото състояние на човека, дотолкова стресът на майката може да повлияе на плода.
В ранните месеци от бременността - имам предвид до 3-я месец - такива ситуации могат да предизвикат аборт. Ето защо един от постоянните съвети към бременните жени е да бъдат спокойни и да не се вълнуват много.
В конкретния случай с кучето - щом си добре, а и бебето е добре, не се притеснявай излишно и не си пълни главата с такива мисли.

# 19
  • Мнения: 269
Аз си сменях работата,точно преди да забременея.Не знаех,че съм бременна. Смятай, че първите три месеца са ми били стресови. Знаеш ,че смяна на работно място е голям стрес,тепърва трябва да свикваш с всичко ново,колеги,естество на работа и т.н. подробности.Преживях го,а и колегите ми помогнаха да се чуствам по-добре и да свиквам.
Но знам,че при постоянен стрес през бременността ,бебето е нервно после.Колкото е възможно трябва да се избягва стреса.

# 20
  • Мнения: 3 418
и аз много се притеснявам от това  Sad в 6тия месец едно куче ми се качи на корема да ме души, много се уплаших  Sad имам и други ситуации, дано всичко да е наред с бебчо  Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 276
Няма как да не възникват стресови ситуации, докато жената е бременна. За съжаление, те оказват влияние върхе бебето, върху неговия бъдещ характер, ако щете, обуславят поведението му, а и чисто физически. Не мога да бъда изчерпателна в отговора си. Чела съм много материали, свързани с начина на живот на бременната жина и връзката на това с бебето и неговото развитие в утроата на майката и след като се роди. Доколкото психиката и емоциите обуславят физическото състояние на човека, дотолкова стресът на майката може да повлияе на плода.
.

Съгласна съм с теб....преди време говорих, водих детенце на Хомеопат. Разговора почна от там- каква бременност съм карала, как съм се чувствала, какви са били емоциите, желано ли е дтето и т.н.....Обясни ми че детето попива много от чувствата на майката и това после се отразява на характера, поведението...дори и заболяванията му.

От друга страна, няма как да се предпазим от стресовите ситуации.....Като бях  съвсем в началото на бременноста , докато шофирах, на няколко пъти тъка изневеделица ме "засичаха", че после 10  мин. не можех да се съвзема.  Мислих за алтерантива- да спра да шофирам и да се возя с гр. танспорт.....ама то и това не е алтернатива: да те друса маршрутка или да се бутат в теб кашлящи гадни цигани.....

Е, продължих да си шофирам, като се моля да не попадна отново на "самоубийци" на пътя.

За съжаление няма как да избегнем стреса.

# 22
  • Мнения: 114
Бях бременна в 3- тия месец когато преживях торнадо/ ако си спомняте 2005 г. май месец беше, в Североизточна България/. Бяхме на вилата, доста се изплаших, но за щастие детето ми се роди живо и здраво.

# 23
  • Мнения: 769
Мен ме притесняват стресовите ситуации, трудно забременях и първите месеци не смеех да се зарадвам...  Каквото можах да си спестя като стрес, си го спестих - спрях да работя, избягвах контакти с определени хора, не шофирах, не се натоварвах, но естествено гаранция за нищо няма..
Единствено мога да те посъветвам при дискомфорт от какъвто и да е вид да търсиш начини да се успокоиш, релаксираш, разсееш...
На няколко пъти ми се случваше да ме стегне корема - пускам всичко и лягам, разглеждам някое бебешко списание, чета интересна книжка, веселяшко филмче.. такива работи.

# 24
  • Мнения: 396
Бях в 4м ,когато съседската домашна котка влезе през нощта в къщи . Аз ставах често да ходя до тоалета и познайте какво изпитах като видях едно черно кълбо да бяга през хола ми , а живеех на 3ет.!!! #Crazy #Crazy #Crazy
Толкова крещах, че мъжа ми в ужас от моите писъци, скача от сън и грабва чехъла и крещи и той: "Кой бе , кой? Къде бе? Ей сега ще го убия!!!!" Joy Joy Joy
Сега се смея ,но тогава...
Дъщеря ми е жива и здрава, слава Богу и няма никакви белези от стреса, който изпитах.
Мисля, че Тарталета и dorait имат право - в напреднала бременност може би влияе повече Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт