ОКТОМВРИЙЧЕ през корема се припича, явно слънчо то обича!

  • 9 827
  • 271
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
Аз бях в магазина и я видях.Доста ми хареса, за моите критерии е много добра. Не ми се струва тежка, пък и бебето като расте и другите колички ще натежават, това е неуспорим факт. Аз съм в къща и няма да я вдигам по стълбите.

# 91
  • Мнения: 253
Ще има да се чудим като нямаме опит каква да изберем и дали ще си заслужава.

То окото на човек е така създадено, че все го привлича най-голямото и най-скъпото и като си го купи все му се вижда, че е можело и по-добро да бъде. Каквато и количка да си купите няма как да не й намерите кусури като почнете да я ползвата, а като няма как да си сменяме количките през месец просто трябва да се примирим с това, което имаме.
Едно време свеки като са й се родили близнаците (по-малките братя на мъжа ми), не е имала количка за тях и някакъв съсед и направил от две колички една... Сещайте се каква мъка е било. Пък леля ми даже изобщо не е ползвала количка за по-големия си син, а каза и нещо от сорта: "Който може да ходи - ходи и толкова"
 Да не се обиждате само, просто трябва да се успокоите и да ви мине треската, тогава ще мислите по-разумно. Аз се изплаших от предните два дни, защото колкото повече колички разглеждах, толкова повече ми се искаше най-хубавата, а тя все излизаше най-скъпа. За това махнах с ръка и продължих нататък.

# 92
  • Мнения: 697
Ето ме и мен. Ужасно съм изморена. Вчера преместихме целия багаж, но е нахвърлян в чували и кашони. Надявам се до края на седмицата да го подредя. Сега изчезван към пощата, че ми е дошло мониторчето Simple Smile

# 93
  • Мнения: 1 336
Сега изчезван към пощата, че ми е дошло мониторчето Simple Smile
хайде да докладваш после Simple Smile

# 94
  • Мнения: 275
Според мен най-лесно е ако започнеш лека полека да се снабдяваш с разни дреболии и в един момент ще видиш, че си имаш всичко, а на по-едрите неща не им се чуди толкова много, че ще те заболи главата  #Crazy

Аз точно така правя Simple Smile Всяка седмица купувам по нещо. Вече имаме всички необходими аксесоари, термометри, козметика, шишета. + столче за кола, малко дрежки, чорапки, шапки.
Количките са ни подарък от племенниците.
Остават креватчето, завивките и чаршафчетата, ваничката и комплект за изписване.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ето ме и мен. Ужасно съм изморена. Вчера преместихме целия багаж, но е нахвърлян в чували и кашони. Надявам се до края на седмицата да го подредя. Сега изчезван към пощата, че ми е дошло мониторчето Simple Smile

Да  знаеш че доста може да обиколиш корема, докато му хванеш пулса. Аз вчера например хванах пулса на моя пикльо 4 пръста над пъпа. И още нещо, разграничавай твоя от неговия. Неговия ще е над 140. Често ще хващаш артерии и с твоя, та да не се бъркаш.

# 96
  • Мнения: 269
Здравейте мацки!  bouquet
Не съм ви чела отдавна ,само успях да мерна истерията около количките.
Мими,честито пренасяне.Да имате само хубави моменти в новата квартира!
Пуки,дано всичко да е наред.И на мен ми прескача сърцето отвреме навреме май.Сякаш прескача един удар и после два пъти по-бързо и силно.
Днес си спретнах адско събуждане аз.Реших да се изтегна и така ми се схвана единия крак на прасеца отстрани,че щях да пукна.Стана твърд като камък.Обаче му открих цаката,ако пръстите ви се изпънат напред си ги опънете назад,веднага се отпуска мускула.
А вчера ми се случи нещо невероятно,както мърдаше бебчо си сложих ръката на корема и напипах нещо като петичка.И то веднага се отдръпна. GrinningМного мило ми стана.Вие напипвате ли нещо,какви са ви усещанията като мърдат бебоците?

# 97
  • Мнения: 44
Къде се губиш Мис ?
И аз имах среднощи изпълнения с прасците и за това сега пия  Магнерот.И нямам нови схвашания.
pokjei, аз ходя на работа ,но имам желание за кафенце.А ко знаеш с Крисси откога се каним да пием кафе! newsm78 В кой квартал живееш?

# 98
  • Мнения: 42
Miss Fairy, аз също напоследък усещам бебчо все по-ясно! Снощи бях убедена, че ми бие главички горе в дясно на корема Joy! Все по-видни са му вече движенията, даже и татко ги вижда вече! И се разхожда из целия ми корем, дори се качва над пъпа понякога. Чувствам, че общуваме напоследък, невероятно усещане! box Ей, така е!  hahaha

# 99
  • Мнения: 11 103
Здравейте, мацки!
Привет на завърналите се, рождениците, научилите хубави новини Simple Smile
И аз да споделя резултата от днешната ни консултация - беба се е обърнала с главата надолу! (Това естествено не е повод майките, на които не е, да се притесняват - случва се и 2-3 седмици преди раждането да се обърне.) Тежи 1200 г и е дълга 37 см, което отговаря на седмицата й - 27. Коремът ми обаче бил с 3-4 седмици по-малък - а на мен ми се струва огромен! Иначе е 95 см в обиколка.

И още една добра новина за тези, които ги изяждат комарите като мен - вчера и миналата нощ не сме мигнали вкъщи! Взехме си ултразвука на Чико, но не върши никаква работа. Е, днес попитах доктора и той каза, че с Райд-а за контакт няма никакви проблеми, въпреки че пише "не се препоръчва за бременни и деца под 2 г." - риска с бебетата бил да не го изядат, а доколкото бременните не го пипат и дишат пряко, спокойно.

Аз не съм купила НИЩО Simple Smile А ми остават има-няма 3 месеца.

Успех на Мимисофия с уреждането на новата квартира, и нас ни чака същото, като при това ще купуваме цялото обзавеждане тепърва - до края на седмицата ще вземем ключовете, живот и здраве, но къщата е празна.

# 100
  • Мнения: 11
Здравейте! Нямаше ме известно време защото имах проблеми с компютъра.До сега четях всичко което сте писали  Simple Smile Понеже доста неща сте обсъдили, за сега само ще се отчета за положението при мен, а по -късно ще се опитам да кажа и аз по нещо за количките,козметиката,памперсите,раждането и т.н.   Wink
Вчера бях на доктор и записвахме тонове- вече ще правим това всеки месец.Малко трудно хванахме сърцето защото мъника се местеше постоянно,но въпреки всичко успяхме  Grinning
Вчера сутринта имах много силна,остра болка от лявата страна и се уплаших да не е станало нещо сериозно ,но доктора каза,че има голяма вероятност да е от бъбреците - най- вероятнои някоя песъчинка.За сега това ще споделя от мен.До после  Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 183
Докато ви изчетаааа....

За нашата бебка не сме купували нищо. От една страна не мога да ходя по магазините още (то не че са ми казали до кога ще е това лежане), а от друга искам поне да вляза в 7-мия месец малко да ми олекне на душицата. Иначе решихме след средата на август, когато мъжо ще ремонтира спалнята, да купим леглото и скрина. После като има шкаф за нещицата ще почнем лека полека с покупките. Ха-ха, всъщност имам една синя биба и чашка за замразяване на кърма на авент, подарък от лекциите на 9 месеца. Laughing

Напоследък заспивам късно, но после спа като пън. Поне да минава времето неусетно  Wink

Аз в момента съм в 25г.с., но бебка не я усещам над пъпа  Rolling Eyes Ниско ли я нося? Случва се някой път да се опъне и да усетя крайник два пръста над нивото на пъпа, но само толкова. Обиколката на корема ми е 96см, а килограмите са все още +3. Важното е детето да е в норма пък аз...няма значение.

Мими, Пуки много добре те е ориентирала как да ползваш доплерчето. Да не се ошашкаш ако не хванеш ритъма на бебо веднага  Naughty

Аз за количка, както ви казах и преди, съм се спряла на ПерПерего, но едно е да зяпаш цветовете в нета, а друго е на живо. Пък и каква е гаранцията, че цвета, който избера ще го има внесен  newsm78

Аз за дрешките не се чудя какви да са (с боди и отгоре гащеризонче е най-функционално), а по-скоро колко броя. Всеки ден ли се сменя дрешката или по няколко пъти през деня? Идеята ми е хем да не се презапася с излишни бройки, че омаляват за нула време, хем да са достатъчно. 6 комплекта дрешки стигат ли?

# 102
  • на Земята
  • Мнения: 174
Къде се губиш Мис ?
И аз имах среднощи изпълнения с прасците и за това сега пия  Магнерот.И нямам нови схвашания.
pokjei, аз ходя на работа ,но имам желание за кафенце.А ко знаеш с Крисси откога се каним да пием кафе! newsm78 В кой квартал живееш?
Близо до Тримонциум, до детска градина Малкият принц. Ако се наканите ми пишете.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 723
Сладурки за комарите ние ползваме на райд новото за контакт,което е и за мухи,вече 2 месеца и сме доволни ни комарче ни мушица сме видели у дома.
Мими ,дано се радваш на новата придобивка и като си чуваш ангелчето да се успокояваш. Hug
Параходче ,много сте пораснали браво,а за коремчето ,щом има място за беба то май не трябва да го мислиш много много Heart Eyes

# 104
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Милили, дрешките се сменят според ситуацията.Тоест ако се изпоти, често като се уригват повръщат и мирише адски на кисело и неприятно, може от памперса да пропусне в някой край и така.След къпане също се преобличат разбира се. Освен това мисля че зимата ни трябват повече дрехи, защото трудно ще изсъхват. Аз поне нямам сушилня и ще разчитам на природата и терасата си.
А за това че не усещаш бебо над пъпа, не виждам проблем. И аз не го усещам там. Просто констатирах че там му хванах пулса, след половинчасово търсене под пъпа, където го чувах досега. Но ритниците са ниско долу и то само вляво както веднъж писах.

Общи условия

Активация на акаунт