Лято...море...а ЯНУАРЧЕТО в мама расте ли расте

  • 14 177
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 559
Здравейте момичета, и аз да се запиша. От сърце пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност и януари да си гушкаме живи и здраве бебчета.   bouquet Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 21
Така е , Мим . От сега се мисли за това . Трябва да си вдигнем дохода момичета , за да можем да получим нещо по време на майчинството . Друг е въпроса , че при някои не се получава .
Момичета , не знам кой попълва списъчето в началото на темата . Може ли да помоля да ме впишете и мен , че така започват да ме обхващат едни суеверни мисли ...  Crazy
daninceto  кажи ми моля те нещо повече за ФМ , в Бургас докторите са прословути с некадърността си и ако не си добре информиран просто му изтърваш края .  Thinking
Хайде честит ви Петък мацки ! Че и той се преполови ! Целувки !


Здравей aubergine!Аз съм от Поморие и преди 2 седмици си бях там,ходих на прегледи при д-р Калчева и да ти кажа съм много доволна от нея...тя ми е гинеколог от доста години и съм много доволна от нея.Сестра ми също е бременна в 9 месец ,тя също я посещава...та тя прави такива ФМ изследвания при нея...в 12 ГС и в 22 ГС ,има доста добра апаратура а и си разбира от работата(това е лично мое мнение) знам от сестра ми ,че ФМ в 22 ГС при нея струва 80 лева+10лева ако искаш диск със запис на бебето...Дано да съм ти била полезна с информацията,ако те интересува мога да ти напиша мобилния й телефон...

Леко бременеене ти пожелавам,от сърце!


Do4ka добре дошла  newsm51,пожелавам ти лека бременност и едно хубаво и здраво бебе  ylinfant

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 15:49 от nadeto_pm

# 62
  • Мнения: 641
Aubergine, nadeto_pm, добавих ви на първа страничка дано не съм объркала нещо.

Добре дошла Do4ka, леки и безпроблемни 9 месеца.

Бръм, да те питам нещо – при Врагалева DVD, CD или Flash памет да си нося за да ми запишат бебка?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309620.20 – изплагиятствано от форума на февруарките  Embarassed, със сълзи съм се смяла на историите тук

# 63
  • Мнения: 201
Espa днес и аз четох това Laughing Няправо  с някои истории ми тръгнаха сълзи от смях, а на работа ме помислиха за луда . Просто ако искате да се посмеете ........ WinkПриятни събота и неделя.

# 64
  • Мнения: 375
Как сте мамчета в тази жега?Аз много се изморявам Sick
Току що се връщам от преглед -мисля,че док ми прави ФМ ,прегледа продължи около 20мин,мериха им носната костица,някаква гънка на вратлетата,гръбначетата, и всичко е в норма.При вас това ли измерват на ФМ?Отслабнала съм още,уж вече поотмина  Sick ,а апетита ми не идва Sad.

# 65
  • Мнения: 87
Рокси, това е ранната фетална морфология. Същото ми правиха във вторник. Следващата е към 20-22 г.с. когато органите са оформени и могат да се огледат добре.

Да кажа и аз за финансовата част. С предната бременност още в началото помолих да ме осигуряват на пълната заплата, за да мога да се възползвам от новия закон - 315 дни, в които се получава 90% от заплатата, на която са те осигурявали последните 6 месеца преди 45 дневния болничен преди раждането.
Пепи, знам ги учителските заплати Sad (майка ми е учителка), но поне лекторски или др. допълнителни часове не се ли взимат предвид?
Доника, а ти защо така си подписвала нов договор? Мен малко не ми е ясно сега със застъпващо се майчинство как стоят нещата, та ако си наяно, плс сподели.

И да не забравя да приветствам новите мами, леко бременеене  Heart Eyes

Аз съм си вече при детенцето, нали го бях оставила за няколко дни на мама, много му се радвам, а то такива прегръдки и милувки ми даде, че се разтопих  Heart Eyes

Хубава вечер!

# 66
  • Мнения: 140
 Simple Smile Здравей, Доче. Радвам се, че се засичаме и тук Party Добре дошла и леко бременеене Hug

# 67
  • Мнения: 559
Благодаря Тони, леко бременеене на всички момичета   bouquet

# 68
  • Мнения: 559
Добро утро момичета, да ви питам на вас премина ли ви лошото и повръщането и има ли нещо което облекчава положението. Направо съм страшно уморена от това повръщане, все се надявам на следващия ден да се чувствам по-добре, но не. И на всичко отгоре, сега от десетина дни ме мъчи и едно много силно главоболие, особено сутрин като стана, дали защото не спя добре, или нещо кръвното ми играе. Не знам, още не съм го споделила с докторката, но май ще и звънна. Някоя от вас да се е чувствала така?

# 69
  • Мнения: 270
Добро утро и от мен на всички ранобудни!!
Аз станах рано и като примерна булка,пържих филийки на моя мил и го изпратих на работа,а аз си допивам кафето и ще се захващам с къщата newsm75 newsm79 newsm28 wash hang 1dishes и днес релакс.
 Do4ka  добре дошла и леко бременеене с нас Hug На мен гаденето ми мина още преди седмица и повече,никакви гадни симптоми,но и аз допреди няколко дни всяка сутрин се будех с главоболие,което беше целодневно и адско,направо ми пулсираше мозъка,даже и през нощта се будех с главоболие ooooh! и се оказа,че вдигам кръвно-140/90.Доктора каза да пия много течности,да не ям солено,мазно,пържено(не,че съм яла такова),за да спадне кръвното.Но тези дни ,за щастие,главоболието мина,явно е бил някакъв период,не зная,но и кръвното ми е доб ре вече Flutter Така,че си го премери да видиш,понеже на повечето момичета тук пък им е ниско кръвното.Виж ти вдигаш ли,сваляш ли  Hug
Лек ден на всички  и приятна почивка bouquet

# 70
  • Мнения: 559
Благодаря daninceto, аз като добро момиче веднага го премерих 110/70, след като изпих едно кафе 3в1, може би е било по-ниско.  По принцип кръвното ми варира там някъде. Радвам се че твоето главоболие е преминало, това ми дава надежда, че и моето ще си отиде. Че с това повръщане и главоболие, просто ми е адски трудно да се занимавам с малката и с домашните задължения.

# 71
  • София
  • Мнения: 936
Ехоо, помните ли ме все още?

Не съм писала отдавна и сигурно много съм пропуснала,но ще гледам да наваксам. За съжаление имах малко лични проблеми и въобще не ми беше до нет. Но сега вече всичко е добре и отново съм тук! Прегръдки на всички Hug

Do4ka  welcome както и на всички нови мами, ако има такива! Дано съм пропуснала само хубави новини и да няма нито една лоша!

# 72
  • Мнения: 870
Здравейте сладуранки
аз до сега се излежавах  Laughing
при мен гаденето изчезна в 10 г.с а повръщането е 1 седм. сутрин когато си мия зъбите  newsm78
roksi77 браво за хубавите новини от прегледа  Hugмен ме вика в 13 седм запомних само че ще мерим гънката на вратлето и аз също се усъмних че това е нещо като ранната ФМ.А там имаше ли 3Д видеозон аз така и не разбрах ? Embarassed
_мариана не сме те забравили радвам се че пишеш отново и няма вече проблеми около теб  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 936
  newsm51  babyuu passifier twin_neutral smile3504 preggoВесел петък момичета и щастлив уикенд!!!Не си тормозете главиците за болнични и мачински-ТЕ СА БЕЗОБРАЗНО МАЛКИ и вообще не разчитайте на тях Close newsm78татковците дупе да им е яко #Puppy dog newsm47да да +  - 20лв. bgрадвайте се на коремковците пък есента ще го разнищиме въпроса,само де сме живи и здрави Hug Hug Hug

И аз не съм съгласна с това мнение! И аз те съветвам да се поинтересуваш малко повече по въпроса. Имам жив пример пред себе си с етърва ми, която не взима никакво майчинство,защото няма осигуровки.Е, ужасно е да искаш постоянно пари от мъжа си  той да ти вика за какво са ти и да се обясняваш като ученичка!
Аз вече се осигурявам на по-висока заплата,въпреки че и старата не ми беше ниска.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Здравейте и от мен в горещия следобед! smile3525
Надявам се,че сте добре в жегите.И мен ме мъчи главоболие от време на време и като започне продължава по 3-4 дни.Кръвното ми е нормално,но пак си ме боли глава.Ама и аз инат,никакво хапче не пия.
Гледам,че пишете за осигуравките.Ами тези от нас които работят на държавна работа,нямат възможност за никакви врътки със заплатите,така че.........живи и здрави и това е.Осигуряват ме на реалната ми заплата,а и аз съм в болнични от самото начало на бременността,та сигурно няма да взема кой знае какво майчинство,но нищо........само бебчетата да са здрави и да растат,другото ще се нареди.Нали за това са татковците smile3503
 Hug Hug Hugна всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт